Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pasieka Hodowlana "Wilde" - Kortówka


Ślężańskie Miody

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki braliście już może Matki z pasieki hodowlanej Wilde?

http://pasiekawilde.pl/linia-kortowka/

W naszym kole prawie wszyscy bazują na Kortówce a prezes wręcz zachwala tę pszczołę. Niektórzy wyłamują się i szukają coś na własną rękę. Ja nie narzekam na tę pszczołę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kolorami to we Francji  dopiero można zgłupieć  .
Za każdym razem zamawiając wino czerwone miałem chwilę zawahania , czy ma być rose , czy rouge  :) 

Chociaż ... chyba to temat o Kortówce ... :D  Więc Kortówki są ok ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nieska ,sklenary,singer,Prima,Karolinka,Aga,Aga3 itd.... o każdej mogę gadac i gadać

Nieskę już skreśliłem brałem od Loca i więcej nie wezmę.

Agę testuję 

Sklaner bardzo łagodna pszczoła ale  Kortówka jest miodniejsza 

Pozostałych nie zbadałem  :)

Dostałem kiedyś Marynkę fakt jedną szt ale w pierwszym roku była rekordzistką za to w drugim roku nie upilnowałem i poszła . Kiedyś do niej wrócę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak chwalą ta Nieske że niby taka amerykancka 

 

Ja chwalę i póki co będę chwalił ;)

Ja mam pasiekę, podzieloną na pół : wyjazdowa- Buckfast, stacjonarna- Prima z tym, że w zeszłym roku i w tym wymieniłem 25 Prim na Nieski. Jak dalej będą na rzepaku lepsze niż Primy to do końca wymienię i skończę z Primami. Nieski mam z Olecka, ale słyszałem, że lepsze są od Loca.

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam kocham wszystkie krainki bez wyjątków. :wub: :wub:

Krainki  NU i UN są fajne, ale dziewczyny z zagranicy też mają swoje walory. :P:D

Wracam na domówkę, Wasze zdrowie. Do siego roku. Pozdrawiam.

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, dzięki za info!

Nie dla mnie one są potrzebne, a znajomemu pszczelarzowi, dlatego poszukuje dobrego i nieskalanego źródła - dajesz głowę za to?

Musimy sobie pomagać.

 

 

(Oj, chociaż nie dawaj, nie dawaj za żadne skarby!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć z tym ostatnim ..... Najlepiej z Kaukazu np Czeczenii :D

 

Oj tam, są jeszcze inne miejsca gdzie można dostać dobrą linię Kaukaski, np.: z Gruzji, Rosji czy Turcji. No tak wiem teraz tam jest dość napięta sytuacja, ale nie wiem czy wiecie że Turcy współpracują z Rosją aby utrzymać pszczołę Kaukaską w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.