Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Konkurs - "Świat pszczeli pod mikroskopem"


Recommended Posts

No koledzy i koleżanki tak samo jak na swojej stronie i na Facebooku, tak i tutaj postanowiłem zrobić wam mały konkurs. Oczywiście jestem pewiem że zapewne każdy z was zna odpowiedz na pytania jakie się pojawią, ale postanowiłem was pomęczyć i podzielić się efektami mojej pracy. 

 

No to zaczynamy? Pierwsze pytanie na rozgrzewkę:

 

"Co widzimy na zdjęciu i jakie właściwości dla pszczół ma ten tajemniczy składnik?"

 

propolis2.jpg

 

propolis3.jpg

 

propolis.jpg

 

 

Nad nagrodami coś pomyślę :D

 

Pozdrawiam i życzę udanej zabawy powiązanej z edukacją :D

Daniel

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ten kto nie zdążył niech śmiało odpowiada dalej :D Po zakończeniu konkursu podam poprawne odpowiedzi, żeby nie psuć zabawy. Ale póki co...

 

 ....to czas na drugie pytanie. Będzie trudniej, ale myślę że wam się spodoba :D

 

"Jak wiemy, pszczoła posiada 3 pary odnóży. Które to odnóże i dlaczego tak sądzisz?"

 

 

Slezanskie_miody_zagadka_1.jpg

 

Slezanskie_miody_zagadka_3.jpg

 

Slezanskie_miody_zagadka_4.jpg

 

Slezanskie_miody_zagadka_2.jpg

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Odnóże do zbierania pyłku.Dlaczego - wyraźnie widzę szczoteczkę, chyba, że mi na oczy padło bardziej niż dotychczas...

Edit: Grzebyk też widzę :-P

Link to comment
Share on other sites

Guest PawelKS3

Na moje oko to noga środkowa. I tu odpowiem do czego służy (nie tak jak przy pierwszym pytaniu) - oprócz chodzenia:) służy chyba do podawania pyłku na ostatnią parę a potem dalej do ula.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oto kolejne pytanie. Mam nadzieję że wam się spodoba :D
"Nazwij poszczególne części aparatu gębowego pszczoły"

 

http://www.slezanskiemiody.pl/index.php/k2-o-pszczolach/item/134-swiat-pszczeli-pod-mikroskopem-pytanie-nr-3
 
Zagadka-slezanskiemiodynegatywyyy.jpg
 
Zagadkaslezanskiemiodya.jpg

 


 
Link to comment
Share on other sites

Co tak słabo Panowie i Panie? Mam dla was już kolejne pytanie i zdjęcia :D

Poniżej możecie zobaczyć różnokolorowe kuleczki. Jest to Pyłek Pszczeli pozyskiwany przez pszczoły z kwiatów. Oto pytanie konkursowe:
"Podaj 5 drzew i 5 kwiatów z jakich pszczoły znoszą pyłek do ula"
Pytanie Bonusowe:
"Podaj 5 właściwości leczniczych na które pomaga pyłek pszczeli"
 
Pyek2.jpgPyek5.jpgPyek7.jpg

Pozdrawiam,

Daniel

Link to comment
Share on other sites

Guest PawelKS3

A na bonusowe pytanie odpowiem tak:)

Pyłek ma min. właściwości przeciwzapalne, regulujące trawienie, antyalergiczne, detoksykacyjne, przeciwmiażdzycowe.

Mnie jeszcze dodatkowo poprawia nastrój, ponieważ wiem, że ma masę właściwości zdrowotnych to od razu po spożyciu mam lepszy nastrój:-)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

 Ślężańskie Miody to ja w ramach edukacji poproszę o podanie poprawnych odpowiedzi w jednym sensownym wpisie :).

MDR oczywiście odpowiedzi zostaną podane po zakończeniu konkursu, tak jak już pisałem wcześniej. Celowo nie podaje ich teraz żeby nie psuć zabawy, tym którzy dzielnie odpowiadają, jak PawelKS3 i będą odpowiadać :D Również Ciebie Macieju zachęcam do zabawy.

Ps. Możecie również podsyłać mi propozycje na Priva, co chcielibyście zobaczyć :D

Pozdrawiam,

Daniel

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No to kolejne pytanie. 

 

Poniżej zobaczycie skrzydła pszczoły. Jak wiecie pszczoła posiada 2 pary skrzydeł, które podczas lotu są "spinane" haczykami, które możecie zobaczyć na zdjęciach, dzięki czemu skrzydło tworzy całość. Fascynujące dostosowanie do życia, które jest fascynujące

Pytanie konkursowe:

Jak szybko lata pszczoła z pokarmem i bez pokarmu?

 

laczenieskrzydel3.jpg

 

laczenieskrzydel.jpg

 

laczenieskrzydel2.jpg

 

link

Link to comment
Share on other sites

Guest PawelKS3

Na pusto śmiga do 65 km na godzinę a z towarem do 30.

Ps. Świetnie Ci idzie propagowanie pszczelarstwa, dzięki temu wiele się dowiaduje o pszczołach:)

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Na pusto śmiga do 65 km na godzinę a z towarem do 30.

Ps. Świetnie Ci idzie propagowanie pszczelarstwa, dzięki temu wiele się dowiaduje o pszczołach:)

Dzięki Paweł :D Po twoich słowach jeszcze bardziej będę cisnął :D Powiem ci, że jako jedyny chyba jesteś tu pszczelarzem, bo najczęstsze są twoje odpowiedzi :D Co do odpowiedzi to oczywiście musisz poczekać :D

Wkrótce kolejne pytania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.