Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Konkurs - "Świat pszczeli pod mikroskopem"


Rekomendowane odpowiedzi

No koledzy i koleżanki tak samo jak na swojej stronie i na Facebooku, tak i tutaj postanowiłem zrobić wam mały konkurs. Oczywiście jestem pewiem że zapewne każdy z was zna odpowiedz na pytania jakie się pojawią, ale postanowiłem was pomęczyć i podzielić się efektami mojej pracy. 

 

No to zaczynamy? Pierwsze pytanie na rozgrzewkę:

 

"Co widzimy na zdjęciu i jakie właściwości dla pszczół ma ten tajemniczy składnik?"

 

propolis2.jpg

 

propolis3.jpg

 

propolis.jpg

 

 

Nad nagrodami coś pomyślę :D

 

Pozdrawiam i życzę udanej zabawy powiązanej z edukacją :D

Daniel

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto nie zdążył niech śmiało odpowiada dalej :D Po zakończeniu konkursu podam poprawne odpowiedzi, żeby nie psuć zabawy. Ale póki co...

 

 ....to czas na drugie pytanie. Będzie trudniej, ale myślę że wam się spodoba :D

 

"Jak wiemy, pszczoła posiada 3 pary odnóży. Które to odnóże i dlaczego tak sądzisz?"

 

 

Slezanskie_miody_zagadka_1.jpg

 

Slezanskie_miody_zagadka_3.jpg

 

Slezanskie_miody_zagadka_4.jpg

 

Slezanskie_miody_zagadka_2.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelKS3

Na moje oko to noga środkowa. I tu odpowiem do czego służy (nie tak jak przy pierwszym pytaniu) - oprócz chodzenia:) służy chyba do podawania pyłku na ostatnią parę a potem dalej do ula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto kolejne pytanie. Mam nadzieję że wam się spodoba :D
"Nazwij poszczególne części aparatu gębowego pszczoły"

 

http://www.slezanskiemiody.pl/index.php/k2-o-pszczolach/item/134-swiat-pszczeli-pod-mikroskopem-pytanie-nr-3
 
Zagadka-slezanskiemiodynegatywyyy.jpg
 
Zagadkaslezanskiemiodya.jpg

 


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak słabo Panowie i Panie? Mam dla was już kolejne pytanie i zdjęcia :D

Poniżej możecie zobaczyć różnokolorowe kuleczki. Jest to Pyłek Pszczeli pozyskiwany przez pszczoły z kwiatów. Oto pytanie konkursowe:
"Podaj 5 drzew i 5 kwiatów z jakich pszczoły znoszą pyłek do ula"
Pytanie Bonusowe:
"Podaj 5 właściwości leczniczych na które pomaga pyłek pszczeli"
 
Pyek2.jpgPyek5.jpgPyek7.jpg

Pozdrawiam,

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelKS3

A na bonusowe pytanie odpowiem tak:)

Pyłek ma min. właściwości przeciwzapalne, regulujące trawienie, antyalergiczne, detoksykacyjne, przeciwmiażdzycowe.

Mnie jeszcze dodatkowo poprawia nastrój, ponieważ wiem, że ma masę właściwości zdrowotnych to od razu po spożyciu mam lepszy nastrój:-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ślężańskie Miody to ja w ramach edukacji poproszę o podanie poprawnych odpowiedzi w jednym sensownym wpisie :).

MDR oczywiście odpowiedzi zostaną podane po zakończeniu konkursu, tak jak już pisałem wcześniej. Celowo nie podaje ich teraz żeby nie psuć zabawy, tym którzy dzielnie odpowiadają, jak PawelKS3 i będą odpowiadać :D Również Ciebie Macieju zachęcam do zabawy.

Ps. Możecie również podsyłać mi propozycje na Priva, co chcielibyście zobaczyć :D

Pozdrawiam,

Daniel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to kolejne pytanie. 

 

Poniżej zobaczycie skrzydła pszczoły. Jak wiecie pszczoła posiada 2 pary skrzydeł, które podczas lotu są "spinane" haczykami, które możecie zobaczyć na zdjęciach, dzięki czemu skrzydło tworzy całość. Fascynujące dostosowanie do życia, które jest fascynujące

Pytanie konkursowe:

Jak szybko lata pszczoła z pokarmem i bez pokarmu?

 

laczenieskrzydel3.jpg

 

laczenieskrzydel.jpg

 

laczenieskrzydel2.jpg

 

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pusto śmiga do 65 km na godzinę a z towarem do 30.

Ps. Świetnie Ci idzie propagowanie pszczelarstwa, dzięki temu wiele się dowiaduje o pszczołach:)

Dzięki Paweł :D Po twoich słowach jeszcze bardziej będę cisnął :D Powiem ci, że jako jedyny chyba jesteś tu pszczelarzem, bo najczęstsze są twoje odpowiedzi :D Co do odpowiedzi to oczywiście musisz poczekać :D

Wkrótce kolejne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.