Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Syrop Apifood podawanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - kolega przywiozl mi syrop APIFOOD  - chce przygotowac i podac ciasto. Co do stasunku mieszania jest wszystko jasne, ale prosze o podpowiedz jak i ile ciasta podac do ula warszawskiego zwyklego. Z gory dziekuje.

P.S

Przepraszam za brak polskich znakow - uszkodzona klawiatura w laptopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj placek 500g w woreczku jak pobiorą dasz znowu, chyba że masz powałkę to możesz to ciasto podać im w słoiku, jak będą szybko pobierać możesz dać większą porcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie nie mam powałki wyciągam beleczkę kłade ją na ramki i na to kłade ciasto i przykrywam ociepleniem, możesz dać dwie beleczki to będą sobie swobodnie chodzić pod ciastem, albo po prostu dać ciasto w woreczku na uliczkę i też wybiorą

ja daje ciasto do woreczków śniadaniowych.... wkładam ciasto zawiązuję formuję placek i poźniej na środku nacinam krzyżyk i odginam lekko naciętą folię... reszta należy do pszczół ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kij te ciasto ? Jak pszczoły mają dosyć pokarmu efekt lepszy odsklepianie. Podkarmianie na nic nie wpływa poza złudnym przyspieszeniem i nie jest to moja opinia a uczonych. Podsklepiać a jak po ciepleje obrócić co drugą ramkę z czerwiem o 180 stopni choć w warszawiaku efekt słaby. Zresztą to nie ul na wczesny start.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz zapasowych ramek z pokarmem , można też wyjąć ramkę z innego ula , to teraz w końcu marca,  to ja już bym wolał wstawić słoik z inwerterem niż podawać ciasto. Od razu będzie ciasto z herbatką ( czytaj wodą) a tak to pszczoły będą zmuszone latać po wodę żeby przetrawić suche ciasto. Pszczół teraz mało i każda na wagę złota a tak to podając ciasto jakaś część z nich będzie musiała w większej ilość latać po herbatkę z kałuży ( wodę)  do ciasta i po co im utrudniać życie ????? Ale rób jak chcesz twój ul.

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak- tylko u mnie nie ma mozliwosci podania podkarmiaczek sloikowych. Dalem dzis ciasto - rzadkie - ok 250g na rodzine. Poidlo mam przy samych ulach - moze nie bedzie tak zle. Czytalem, ze nie poleca sie podawanie w tym okresie syropu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zjechało CI to rzadkie ciasto w uliczkę jak nabierze temperatury

Mam nadzieje, ze nie, nie jest lejace sie ale tez nie bardzo stale - dalem do woreczka jak mowiles, momentalnie po podaniu aroilo sie od "dziewczynek" na woreczku. Dalem specjalnie mala dawke - jak sie ociepli za 2-3 dni zobacze co sie dalej bedzie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś miał osiatkowaną dennicę to wtedy można by było sprawdzić czy zjechało... lepiej zrobić gęstsze/twardsze  bo mi już kiedyś z powałki zjechało na dennicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.