Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Syrop Apifood podawanie


Recommended Posts

Mam pytanie - kolega przywiozl mi syrop APIFOOD  - chce przygotowac i podac ciasto. Co do stasunku mieszania jest wszystko jasne, ale prosze o podpowiedz jak i ile ciasta podac do ula warszawskiego zwyklego. Z gory dziekuje.

P.S

Przepraszam za brak polskich znakow - uszkodzona klawiatura w laptopie

Link to comment
Share on other sites

Guest Imker

daj placek 500g w woreczku jak pobiorą dasz znowu, chyba że masz powałkę to możesz to ciasto podać im w słoiku, jak będą szybko pobierać możesz dać większą porcję

Link to comment
Share on other sites

Guest Imker

tam gdzie nie mam powałki wyciągam beleczkę kłade ją na ramki i na to kłade ciasto i przykrywam ociepleniem, możesz dać dwie beleczki to będą sobie swobodnie chodzić pod ciastem, albo po prostu dać ciasto w woreczku na uliczkę i też wybiorą

ja daje ciasto do woreczków śniadaniowych.... wkładam ciasto zawiązuję formuję placek i poźniej na środku nacinam krzyżyk i odginam lekko naciętą folię... reszta należy do pszczół ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A po kij te ciasto ? Jak pszczoły mają dosyć pokarmu efekt lepszy odsklepianie. Podkarmianie na nic nie wpływa poza złudnym przyspieszeniem i nie jest to moja opinia a uczonych. Podsklepiać a jak po ciepleje obrócić co drugą ramkę z czerwiem o 180 stopni choć w warszawiaku efekt słaby. Zresztą to nie ul na wczesny start.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Darek - ciasto na podkarmienie - pszczoly siedza na gornej czesci ramek - tylne ramki wyczyszczone z zapasow. Tu nie chodzi o efekt przyspieszenia rozwoju, ale zapobiegawcze dokarmienie.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie masz zapasowych ramek z pokarmem , można też wyjąć ramkę z innego ula , to teraz w końcu marca,  to ja już bym wolał wstawić słoik z inwerterem niż podawać ciasto. Od razu będzie ciasto z herbatką ( czytaj wodą) a tak to pszczoły będą zmuszone latać po wodę żeby przetrawić suche ciasto. Pszczół teraz mało i każda na wagę złota a tak to podając ciasto jakaś część z nich będzie musiała w większej ilość latać po herbatkę z kałuży ( wodę)  do ciasta i po co im utrudniać życie ????? Ale rób jak chcesz twój ul.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

no tak- tylko u mnie nie ma mozliwosci podania podkarmiaczek sloikowych. Dalem dzis ciasto - rzadkie - ok 250g na rodzine. Poidlo mam przy samych ulach - moze nie bedzie tak zle. Czytalem, ze nie poleca sie podawanie w tym okresie syropu itp.

Link to comment
Share on other sites

żeby nie zjechało CI to rzadkie ciasto w uliczkę jak nabierze temperatury

Mam nadzieje, ze nie, nie jest lejace sie ale tez nie bardzo stale - dalem do woreczka jak mowiles, momentalnie po podaniu aroilo sie od "dziewczynek" na woreczku. Dalem specjalnie mala dawke - jak sie ociepli za 2-3 dni zobacze co sie dalej bedzie dzialo.

Link to comment
Share on other sites

Guest Imker

gdybyś miał osiatkowaną dennicę to wtedy można by było sprawdzić czy zjechało... lepiej zrobić gęstsze/twardsze  bo mi już kiedyś z powałki zjechało na dennicę ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.