Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Firma kurierska TBA i pośrednik Zlapkuriera.pl - Problemy !


Robi_Robson

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wszystkich przestrzec przed korzystaniem z firmy kurierskiej  logo.png

Za namową konsultanta serwisu ZŁAP KURIERA kilka miesięcy temu zaczęliśmy wysyłać nasze paczki firmą kurierską TBA

Szło lepiej , lub gorzej ale zasadniczo było nieźle .
W ostatnich dniach maja okazało się , że wiele naszych paczek zniknęło , lub utknęło w magazynach (głównie Wałbrzych i Poznań ) .
Zaczęły się problemy ze zwrotem pobrań od Klientów .
Pobrania są przelewane w ciągu 14 dni roboczych od doręczenia więc w praktyce na pieniądze od Klientów czekamy 3 tygodnie .
Dlatego z pobrań uzbierała się niezła czterocyfrowa sumka . (sezon pszczelarski) .
Razem z paczkami , które wyjechały i nie dotarły do Klientów , lub dojechały niekompletne nasze straty sięgnęły kwoty 10 000zł.

Teraz okazuje się , że firma TBA jest dłużnikiem i bankrutem .
Nie wiadomo , czy kiedykolwiek uda się odzyskać pieniądze i towar !?

Dlatego przestrzegam , żeby komuś nie przyszło do głowy wysyłać paczek za pośrednictwem tej firmy !

A korzystając z okazji proszę moich Klientów , którzy mieli w ostatnich dniach problemy z realizacją swoich zamówień o kontakt z nami  !
Firma TBA tak zagmatwała "śledzenie przesyłek" , że nie ma praktycznie możliwości sprawdzenia statusu przesyłki !
Stąd może się zdarzyć , że jakieś zamówienie nie zostało zrealizowane,  a ja o tym nie wiem .


Robert Wiśniewski i firma Weronika Wiśniewska Robi Robson

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam dziadek mówił - tanie mięso psy jedzą .

Darku - tak, zgadza się, ale decydując się na sprzedaż wysyłkową musisz w jakiś sposób kalkulować koszty, chcąc zostać konkurencyjnym na rynku. Przerabiałem temat kilkukrotnie. Z byłych firm nie poleciłbym nikomu 7 (ju żnie istnieje - kupiona przez innego przewoźnika) a z istniejących miałem problemy z K-EX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku.

Tu nie idzie o 2-3 złote !
Wysyłam głównie wiadra /hoboki .
Paczki w kształcie walca traktowane są wszędzie jako niestandardowe .
Taki paczki kosztują nie 14zł. jak standardowe ,  a prawie 30zł.
Za taką cenę wysyłki większość klientów zrezygnuje z zakupu !
A jak dodać do tego koszt pobrania ...

Do niedawno wszystko wysyłałem FedEx-em.
Wszystko było cudownie . Ale takie zasady były uzgodnione telefonicznie "na gębę" .
Koszt 14zł. dla kuriera .
Koszt pakowania (folia bąbelkowa , tektura , stretch , taśmy , naklejki ) brałem na siebie .
Na wiosnę ruszyła lawina zamówień .
W niektóre dni wysyłaliśmy po kilkanaście paczek .
Aż któregoś dnia Firma Epaka za pośrednictwem której wysyłałem przysłała nam fakturę - korektę .
Zweryfikowano jak piszą  paczki jako niestandardowe i dopłata do każdej paczki wyniosła więcej niż koszt wysyłki !
Jak się nie mylę policzyli sobie dodatkowo po 19zł. za każdą "zweryfikowaną" paczkę .
Nawet jeśli w paczce były 2-3 wiadra puste  , lub 1 wiadro z miodem .
Faktury takie zaczęły przychodzić regularnie i przychodzą nadal .
Największa na kilkaset zł.
Teraz po 2 miesiącach niekorzystania z ich usług to już chyba weryfikują wszystkie tylko na papierze czytając zawartość paczek w zamówieniach
Wyszło , że całą wiosnę robiliśmy robotę za darmo . Nierzadko długo po północy jeszcze pakowaliśmy towar i robiliśmy zlecenia , żeby Klient dostał towar na czas .
I jeszcze zleceniobiorcy bezczelnie śmieją się w twarz , że mają zgodnie z prawem cały rok na przysłanie korekt :ph34r:
Marża nasza jest mała , żeby cena mogła być najniższa na rynku i atrakcyjna dla Klientów .
Ale ... okazało się w pewnym momencie , że korekty za paczki z wiadrami  zeżarły cały nasz zysk :(

Wtedy pojawiła się propozycja firmy , która zaproponowała usługi firmy TBA, która podobno nie dolicza kosztów dodatkowych za "niestandard"
I nie doliczała ... aż do teraz ...
A teraz poszła na całość i wzięła nasze pobrania z całego prawie miesiąca  (takich paczek była większość), a oprócz tego przepadł nie wiadomo gdzie towar ,
który wysłaliśmy płacąc za wysyłkę z góry , a paczki nigdy nie dotarły do adresatów .
Historie z firmami kurierskimi zaczynają mi się kojarzyć z Amber Gold :wacko:


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż mleko się rozlało , współczuje Ci , i proponuje powrócić do starych sprawdzonych na rynku firm Kurierskich ,że trochę drożej to trudno ,  no i przy zawieraniu umowy zwracać uwagę na punkty dotyczące ubezpieczania przesyłki w przypadku zaginięcia jej , a płatności lepiej jak są dokonywane przelewem a nie za pobraniem. Klienci to zrozumieją .

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ja wiem co piszę, wiem co to niestandardowa , koszt kartonu wielkości wiader - 2, 3 złote. Nowego. Jak porozpirzają to ich problem. Nigdzie nie napisane ze nie ma prawa ,,latać ,, w środku zawartość.

P.S. Rok na zweryfikowanie ..... na jakiej podstwie ? Biednemu zawsze wiatr w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ja wiem co piszę, wiem co to niestandardowa , koszt kartonu wielkości wiader - 2, 3 złote. Nowego. Jak porozpirzają to ich problem. Nigdzie nie napisane ze nie ma prawa ,,latać ,, w środku zawartość.

Jest w regulaminie , że nie może być ruchomej zawartości w przesyłce !

 

A kartony w takiej cenie , to chyba musiałbym całego TIR-a zamówić !?

Bo jak dostawałem oferty z firm opakowaniowych , to koszty były wyższe .

Nijak się nie kalkulowało ...

 

Biednemu zawsze wiatr w oczy.

 

Prawda .

Wiecznie schody ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nakrętki zawsze w paczce latają. W markecie budowalnym widziałem po pińć  w detalu,  to i tak taniej niż dopłacać. Jak co karonów do umocowania za gratis pełno.

Nie u mnie na zadupiu .

Czasem wyżebrzę w sklepie jakiś karton po herbatnikach , lub bananach , ale to do innych paczek idzie .

Np z miodem , węzą , pyłkiem ...

A poza tym format . . .

Do wiader potrzebowałbym o wymiarach wewnętrznych 38x40x115cm.

A takich jak na lekarstwo . Nawet jak łączyć z dwóch to też ze świeczką szukać . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przestrzegam również przed pośrednikiem Zlapkuriera.pl !
Ten pośrednik maksymalnie wypina się na klienta ...
Na zarzuty , że umowa została zawarta z nimi i , że to oni wzięli pieniądze za usługę i to oni nie wywiązali się z usługi zrobili co ?
Ano to , że zmienili swój regulamin i teraz pisze w nim , że nie odpowiadają za nic !
Powołują się przy tym na ten regulamin , że klient zapoznał się z nim przed złożeniem zlecenia .
Jawnie kryminalne zagrania :ph34r:

Zamiast kilku tysięcy złotych za pobrania wzięte od klientów plus za paczki , które nigdy do klientów nie dojechały i do nas też nie wróciły
TBA w ubiegłym tygodniu przelało nam kwotę  ... 13zł. !!!! :blink:
Mniej niż poniesiona z góry opłata za jedna paczkę !  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho zagrywka - chodzi o to, żeby na wokandzie wykazać dobra wolę i fakt, że Cię spłacają ile mogą. Windykuj ich jak najszybciej, aby mieć dobre miejsce w kolejce u komornika, bo jak kasa (ich mienie) się skończy, to możesz nie odzyskać należności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.