Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Odkłady z uli wielkopolskich do Dadantów 1/2.


Tajden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegę ze Snovska .

Mam nadzieję Dmitry , że zabawisz u nas dłużej i z pierwszej ręki będziemy mieli wiadomości co jest prawdą ,a co mitem w opowieściach dotyczących pszczelarstwa Ukraińskiego .

I tak kak skazał Daro jesli Tiebie luczsze , to piszi pa russki a my pierewiediom .
Ja dumaju , szto Ty toze wa wremia sowietskowo sojuza tak kak my obiezatielno uczyłsia pa russkij !? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poniał. Piszy ruskimi bukwami pierewiedziem . :D

Zdałem sobie sprawę, że Tajden pisał o żółto-czerwone Karpatki (Рыжая-rosyjski, Руда-ukraiński). Karpatka czarny, czasem z żółtej spódnicy.

 

 

 

Witam kolegę ze Snovska .

 

Mam nadzieję Dmitry , że zabawisz u nas dłużej i z pierwszej ręki będziemy mieli wiadomości co jest prawdą ,a co mitem w opowieściach dotyczących pszczelarstwa Ukraińskiego .

 

Chętnie z tobą porozmawiać. Chcę się nauczyć z doświadczeń polskich pszczelarzy, i mówić o pszczelarstwa na Ukrainie

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie z tobą porozmawiać. Chcę się nauczyć z doświadczeń polskich pszczelarzy, i mówić o pszczelarstwa na Ukrainie

 

Czytaj co już zostało napisane .

Pisz i śmiało pytaj jak chcesz coś jeszcze więcej wiedzieć  .

A w wolnych chwilach opowiedz nam o Waszym pszczelarstwie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan wiem  skąd jest Tajaden , mam jego adres i telefon. :D Czy ma ule , tego nie wiem.

Ja też znam Jerzego osobiście .

Nie jest anonimowy .

Andrzej (qq) wstawił nawet na wiosnę zdjęcie Jerzego przy moim stoisku z wiadrami i węzą w Przysieku k./Torunia .

Jerzy był u mnie wczesną wiosną na ranchu i miał na samochodzie (bus) ule . Wziął je by mi pokazać jakie kupił na Ukrainie i żeby zapytać mnie o opinię o nich .

A , że jest bardzo dociekliwy i chce znać opinie kilku osób o tym samym , żeby wyrobić sobie swoją własną opinię , to raz będzie to zaletą , ale czasem może być wadą .

Ale któż z nas nie ma żadnych wad ? Każdy jest inny i choć wszyscy ogólnie się lubimy , to czasem nawet wśród przyjaciół pojawiają się zgrzyty i różnice zdań .

Wystarczy jednak spotkać się . Przedyskutować temat , wychylić wspólnie browara (Z Tajdenem nie można bo od wielu lat jest sportowcem i abstynentem) i wszelkie animozje odchodzą w przeszłość .

 

Czy wy się kurw... musicie ciągle kłócić?!!! Każdy najmądrzejszy i wszystko wie, miał, widział, zrobił. A siądźcie wreszcie na du**e i nie pitolcie jak stare babki.

I tego się trzymajmy .

Święta idą . Troszkę , zadumy , refleksji i przemyśleń nad przemijaniem . Czy potrzebne nam zgrzyty ? Czy warto ... ?

I tak w spokoju , czy w złości przyjdzie dzień , że zostawimy to wszystko na ziemskim łez padole ...

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

 

Nigdy nie uwierzę, że jest na tym forum (i na jakimkolwiek forum), pszczelarz, który pisze o różnych szczegółach pszczelarstwa, wypytuje się innych pszczelarzy, bo uczy się tego fachu, przez 5 lat, a nie ma pszczół.

Jak takiego znajdziesz, to oddam Tobie 18 uli (trzy pasieki)...których nie mam... :lol:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie uwierzę, że jest na tym forum (i na jakimkolwiek forum), pszczelarz, który pisze o różnych szczegółach pszczelarstwa, wypytuje się innych pszczelarzy, bo uczy się tego fachu, przez 5 lat, a nie ma pszczół.

Jak takiego znajdziesz, to oddam Tobie 18 uli (trzy pasieki)...których nie mam... :lol:

Cztery lub trzy lata temu przez dwa lata pisałeś na forum Michałów nie mając w ogóle ani pszczół, ani uli.

Nawet proponowałem, żeby zrobić Cię pszczelarzem roku za to, że nie miałeś pszczół a pisałeś dużo.

A twoich uli z tych trzech pasiek nie chcę, - bo swoich  muszę się pozbywać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbywać ? z racji tego że za dużo , czy nowy typ ula w pasiece ?

Ja już pozbyłem się starych warszawiaków i uli Ostrowskiej , bo za ciężko się w nich pracowało , chociaż warszawiak był prawie bezobsługowy , ale problem ze sprawdzaniem  osypu warozy i zabiegami higienicznymi i ciasnota w ulach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam pszczelarze.

Moje pszczoły żyją w uli na 8 ramek 435 x 145. Gdy przeszedł z ramą 435 x 300 jest podniesiona 2 ramek. Królowa czerwiła do góry. Później przeniósł ramki 435 x 300 na starcie.
Nie popełnij tego błędu - rudy Karpatka nie dzieje.

Ruda karpatka, to hybryda karpatki z carnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo prawdopodobne, że Karpatka - ludność karniky, ukraińskim stepie - ludność makedoniky. Linki Daro - twierdzi, że Gajdar miał tylko karpatkoyu. To nie jest do końca prawdą. W karpatky kilka różnych linii - Vuchkivska, Rakhivska, Goverla, Synevyr Halychanka, linia 100 i innych.

 

Найбільш вірогідно що карпатка - популяція карніки, українська степова - популяція македоніки. Посилання Daro - стверджує що карпаткою займався лише Гайдар. Це не зовсім так. У карпатки є кілька різних ліній - Вучківська, Рахівська, Говерла, Синевир, Галичанка, лінія 100 та інші.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruda karpatka, to hybryda karpatki z carnicą.

Co ciekawe, pan powiedzieć o tych hybryd?
Mam zamiar wycofać się z karniky królowej i trutnie karpatky. W następnym roku, a wręcz przeciwnie.
 
Цікаво, що можете розповісти про такі гібріди?  
Планую виводити маток від карніки, а трутні карпатки. Наступного року навпаки.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak kto co nazywa , Karpatka - biologicznie carica. A reszta to banialuki jak u nas - Zosia , Super , Marysia. Nie mi oceniać systematykę pszczół.

P.S. Miałem ZOO w pasiece. Wyrosłem z tego . Krainka . Od Bartnika też bym nie kupił. :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.