Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Beeman

Sok z Brzozy, czyli Oskoła

Recommended Posts

Słuchaj miałem nie pisać , ale było by to odebrane jako niegrzeczność :)  więc wg mnie podkarmianie sokiem brzozowym to jest relikt historyczny i nikt tego współcześnie nie robi ??? Ale oczywiście jak ty masz taką wolę ?????

Tadek

Witam.  Mam pytanie, czy na przedwiosniu ktos podawal pszczolom sok z Brzozy? 

Podawać nie podawałem ale na pasiece stoją brzozy i nie raz widziałem

jak spijają wodę brzozową kapiącą na blachę leżącą pod brzozami.

Może coś takiego.

Witam, dziekuje za podpowiedz, kiedys juz ten film widzialem.  Dlatego o tym mysle, niestety w mojej okolicy brzozy jak na lekarstwo.  Powodzenia

Edited by Beeman

Słuchaj miałem nie pisać , ale było by to odebrane jako niegrzeczność :)  więc wg mnie podkarmianie sokiem brzozowym to jest relikt historyczny i nikt tego współcześnie nie robi ??? Ale oczywiście jak ty masz taką wolę ?????

Tadek

Witam.  Dlaczego niegrzecznosc?.  Skoro ludzie sie zachwycaja tym napojem, to chyba nie zaszkodzi pszczola?.  Osoka jest tylko dostepna wczesna wiosna, a jest to b.wazny okres dla rozwoju rodziny.  Interesuja mnie wszystkie naturalne pomoce w pasiece.   Pozdrowienia.  

/.../ ludzie sie zachwycaja tym napojem, to chyba nie zaszkodzi pszczola?.    

;)  

...  doczytałem .... niektórzy robią z oskoły (inna : bzowina) ..... wino . A pszczoły pobierają (przypuszczam) ze względu na 'słodycz' oskoły.

PF