Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

ile potrzeba drzew do tego by był jakiś pożytek?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Gdzieś około 350 m od pasieki rośnie 15 w miarę dużych akacji czy to mogę  nazwać już pożytkiem mam namyśli czy z takiej ilości byłby już jakiś miód czy to jednak za mało?

A gdzieś około 600 m od pasieki rośnie w jednym rzędzie około 130 lip czy to wystarczy ? 

W tym raku zaczynam i bede miał 4 rodziny pszczele a w okolicy jest jeszcze jedna pasieka oddalona odemnie o 1 km

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego portalu http://mojapszczola.pl/akacja/

 

wydajność miodowa jednego dużego drzewa akacji wynosi w przybliżeniu do 65 kg.Kwitnie ona około 10 dni. Jeśli masz 15 dużych drzew w okolicy to źle nie jest, tylko będziesz musiał mieć takie zaplecze, żeby pszczoły wyrobiły się z zebraniem. Pasieka oddalona o kilometr jest jeszcze w zasięgu lotu pszczół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że 15 dużych akacji to dobry pożytek na miód akacjowy jeżeli tylko dopisze pogoda w czasie (około 1 tygodnia ) podczas kwitnienia :D

Z lipami też ta ilość  jest wystarczająca :D 

Życzę smacznego miodku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A gdzieś około 600 m od pasieki rośnie w jednym rzędzie około 130 lip czy to wystarczy ? 

 

Tych lip możesz dosadzić , nigdy za wiele :)  , choć na 4 ule powinno styknąć . Uwielbiam lipy , ich zapach w okresie kwitnienia.

Parę zdrowaśków o właściwą pogodę , w okresie kwitnienia i po pierwszym sezonie już coś będziesz wiedział na temat wydajności. Wyliczenia papierowe są zawodne.Bazę pożytkową na tyle uli masz super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych lip możesz dosadzić , nigdy za wiele :)  , choć na 4 ule powinno styknąć . Uwielbiam lipy , ich zapach w okresie kwitnienia.

Parę zdrowaśków o właściwą pogodę , w okresie kwitnienia i po pierwszym sezonie już coś będziesz wiedział na temat wydajności. Wyliczenia papierowe są zawodne.Bazę pożytkową na tyle uli masz super!

Zgadzam się w zupełności tylko te zdrowaśki proponuję zacząć odmawiać wcześniej niż podczas kwitnienia , bo zawiązki kwiatów wymarzają często już wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzew masz sporo, ale jeżeli masz możliwość to dosadzaj co roku gdzie się da i ile się da, bo jeżeli jakiś super drwal :wacko:  kupi sobie chińską piłę i zacznie na nich ją wypróbowywać to zanim mu się zepsuje może ich już nie być :(   

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi wam również życzę udany zbiorów A mam jeszcze jedno pytanie mam możliwość zasiania w 2 plonie faceli ale pytanie do kiedy ma sens siać tak by ona zdążyła zakwitnąć i był z niej miód ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią, że  będzie miodek z tych paru drzew byle pogoda dopisała . . .
A ja bym jeszcze zapytał ile rodzin pszczelich tych zza miedzy i tych z sąsiedniej wioski na te drzewa przyleci ?
Bo jak ja mam 4 rodziny , ale  w zasięgu lotu inni mają 400pni , to już niekoniecznie będę miał miód .
 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.