Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Pasieka na działce ROD

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Krzychu

Krzychu

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów
  • Imię:Krzysztof
  • LokalizacjaBraniewo / Trójmiasto
  • Typ ula:WP / WLKP

Witajcie!

Czy ktoś z Was posiada pasieką zlokalizowaną na działce ROD w mieście lub pod miastem?

Czytałem, że jest możliwe założenie takiej pasieki pod kilkoma warunkami o ile zgodzi się też na to zgromadzenie walne ROD.

Oprócz kryteriów jakie należy spełniać tj odizolowanie od pozostałych działek żywopłotem, gospodarowanie pasieką nieprzeszkadzające działkowiczom itd. - z jakimi innymi zjawiskami mieliście do czynienia mając na takiej działce pasiekę? 

Nie ukrywam, że oprócz swojej pasieki liczącej ok 40 pni oddalonej o 100 km ode mnie fajnie byłoby mieć z 5 rodzin na takiej działeczce.

Jakie wg Was są plusy i minusy takiego rozwiązania, na działce ROD.

Pozdrawiam

kubek33

kubek33

As forumowy

• Moderator/Organizator
  • 536 postów
  • Imię:Jacek
  • LokalizacjaTurek/Wielkopolska
  • Typ ula:oczywiście wielkopolski

Wg mnie w takim skupisku ludzi nastawionych na wypoczynek i nie tylko to raczej problem, który może owocować ciągłym konfliktem - a to u kogoś biorą wodę, a to komuś latają na głową, a to kogoś użądli .... i jak się znajdzie upierdliwy działkowiec..... nie wspomnę o opryskach, które działkowcy robią jak chcą bo to tylko litr oprysku, jedno drzewo, a teraz mam czas itp.

Jedni pracują jak pszczoły, drudzy wybierają miód. ;)

PiotrekF

PiotrekF

100% Domownik

• Administracja
  • 342 postów
  • LokalizacjaK-r
  • Typ ula:WZ

Opowiadał mi znajomy : 

Działkowicz-pszczelarz (hobbysta) chciał mieć na działce dwa ule . Na takim zebraniu działkowiczów zapytał o możliwość , argumentując jakie to 'korzyści' dla innych ....  jedno 'veto' i nie mógł , niestety . 

PF

Beeman

Beeman

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów
  • Imię:Bogumil
  • LokalizacjaToronto
  • Typ ula:Langstroth

Witam. Pasieka Kamionek Pszczoły w Warszawie o ile sie nie myle ma ule na dzialkach.  Widac to na ostatnim filmie. Powodzenia

mirek.

mirek.

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 84 postów
  • Imię:Mirosław
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Typ ula:wielkopolski 18

tak jest wiele filmów na yt tylko czy to ma na działkach czy w pobliżu to już trzeba napisać do gościa wydaje się spoko

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1899 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Po pierwsze daj żyć sąsiadom .
Oni przychodzą na działkę odpocząć , a nie stresować się , że pszczoły pływają w basenie wnuczki !

Po drugie daj żyć pszczołom !
Na działkach wystarczy gałązka róży na której działkowiec zobaczy mszyce i już opryskiwacz idzie w ruch .
I na pewno nie zdążysz namierzyć kto , kiedy , gdzie i  czym prysnął .

vszu82

vszu82

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • Imię:Paweł
  • LokalizacjaMazury
  • Typ ula:Dadant

Pierwsze moje dwa ule stanęły na działce RODOS
Niestety wieczny problem, każda osa - pszczoła w okolicy, która kogoś użądliła była moja...

Jak jechałem zrobić przeglądy to wiecznie ktoś był na działce obok i du*a, po robocie... Jeżeli masz działeczkę na skraju wszystkich działek, działka jest zarośnięta żywopłotem, schowasz te ule przed ludzkim wzrokiem to spoko - próbuj. Im mniej ludzie wiedzą i widzą - tym lepiej :)

Nie masz lasu jakiegoś w okolicy? Działka od lasów jest za free i bez problemu dostaniesz zgodę na pasiekę.

Użytkownik vszu82 edytował ten post 07 marzec 2019 - 22:33

• Robi_Robson lubi to

Zapraszam na mój kanał YT:

https://www.youtube....lZaOohICC-KnPCw

Beeman

Beeman

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów
  • Imię:Bogumil
  • LokalizacjaToronto
  • Typ ula:Langstroth

tak jest wiele filmów na yt tylko czy to ma na działkach czy w pobliżu to już trzeba napisać do gościa wydaje się spoko

Witam. Kolego nie pisze o wielu filmach tylko o jednym, konkretnym.      @1:11 

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2748 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

W mojej okolicy ( tereny podwarszawskie) PLW stwierdził na spotkaniu pszczelarskim  że najwięcej zatruć pszczół spowodowali właściciele działek ogródków działkowych  i domów jednorodzinnych podmiejskich , bo taki ogrodnik amator pryska czym popadnie nie przestrzegając żadnych terminów  i nieskutecznie bo nie w okresach zalecanych do zwalczania jakichś szkodników ;)

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Krzychu

Krzychu

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów
  • Imię:Krzysztof
  • LokalizacjaBraniewo / Trójmiasto
  • Typ ula:WP / WLKP

Nie masz lasu jakiegoś w okolicy? Działka od lasów jest za free i bez problemu dostaniesz zgodę na pasiekę.

Fajna byłaby to opcja, tylko do lasu każdy może sobie wejść jak chce a o dewastację łatwo tym bardziej, że jeśli coś stoi sobie to moga potraktować jako niczyje. 

W mojej okolicy ( tereny podwarszawskie) PLW stwierdził na spotkaniu pszczelarskim  że najwięcej zatruć pszczół spowodowali właściciele działek ogródków działkowych  i domów jednorodzinnych podmiejskich , bo taki ogrodnik amator pryska czym popadnie nie przestrzegając żadnych terminów  i nieskutecznie bo nie w okresach zalecanych do zwalczania jakichś szkodników ;)

Też prawda, już mi się odechciało na tym ROD ze względu na działkowiczów zatroskanych o swoje rośliny. 

Sporadycznie zapytałem się kilka zarządów ROD w Trójmieście o taką możliwość - może mają jakąś skrajną, zarośniętą, z dala od innych ogródków, poza aglomeracją miejską. 

vszu82

vszu82

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • Imię:Paweł
  • LokalizacjaMazury
  • Typ ula:Dadant

Krzychu, czy to w lesie, czy na ROD od złych ludzi się nie uchronisz.
A ruch ludzi przez cały rok jest zdecydowanie większy na działkach niż w lesie.
Na moje pasieki w lesie nikt przy okazji spaceru nie trafi. Jedynie w porze grzybobrania ludziska się kręcą.

Na działkach masz wszystko co złe, małolaci którzy szukają opuszczonych altanek do popijawy czy wzięcia jakiś piguł.
Biedota łazi i kradnie plony, złom itp, itd. Bezdomni szukają noclegu.
Im dalej od ludzi tym lepiej...

• Robi_Robson lubi to

Zapraszam na mój kanał YT:

https://www.youtube....lZaOohICC-KnPCw

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Wolne pszczoły