Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

... z mej okolicy


Rekomendowane odpowiedzi

.... kolejna wizytacja, ostatnią transzę zapasu cukru na jesienne ... dostarczyłem ....

... musowo do podopiecznych ... tęp. ok 8 st. dosyć silny wiatr ...

... a w chwilach 'ciszy' i w słońcu :

 

 

 

 

 

  ...wizytację (taką foto) kończyliśmy już przy padającym deszczu ze śniegiem ?

 

PF

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając 'latające' ... w pierwszej chwili/spojrzeniu aż okulary zacząłem przecierać w końcu zmieniać .... zaniepokojony tym co zobaczyłem (jako ślepawy) .... 

 

Ale już po (po zmianie szkieł i powiększaniu) .... zresztą sami zobaczcie mój 'powód' do ....

 

 

?

 

PF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PiotrekF napisał:

Przeglądając 'latające' ... w pierwszej chwili/spojrzeniu aż okulary zacząłem przecierać w końcu zmieniać .... zaniepokojony tym co zobaczyłem (jako ślepawy) .... 

 

Ale już po (po zmianie szkieł i powiększaniu) .... zresztą sami zobaczcie mój 'powód' do ....

k12.png

 

k13.png

 

?

 

PF

 

Nie wiem, ale ja tu nic szczególnego nie widzę. Może ta dolna trochę od tej strony dziwnie wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Beeman napisał:

Pewnie chodzilo o /.../

? Tak !

Takie miałem pierwsze wrażenie gdym w słabszych okularach .... 

 Jeśli pozwolisz ,Beemanie , taką 'historyjkę' Ci dedykuję :

 

 

 

 

Pozdrawiam PF

 

ps  .... wszystkim zainteresowanym .... poniższą 

 

 

?

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

?

Michał! Krzychu! Mirek! 'biegało' mi oto że taki 'domek' z palet można sobie .... jeśli się nie jest 'chodzącym koło pszczół' a ma się jakąś działkę/ogród/itp i chce się mieć zapylacze (teraz przecież to modne).... i nawet nie szpeci.

Byłem dzisiaj ... już pierwsze dobrze podlane mateczniki były ...i .... i latały, latały... ja podpatrywałem i ......? (nieco zasypię) 

 

 

 

 

 

 

 

 

PF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w mojej okolicy gmina posadziła ok. 150 lip. Jest to w zasięgu mojej pasieki , ale raczej nie dożyję miodu z tych drzew. Cieszy mnie tylko ,że w końcu jest powrót do starej pruskiej tradycji  sadzenia lip wzdłuż dróg , zamiast różnych nieprzydatnych śmieciuchów do tego obcych naszej przyrodzie. Mam nadzieję ,że to drobnolistna. Nawet dziś podlewali , więc jest szansa dobrego przyjęcia

Wyjechała też ostatnia większa pasieka z zasięgu moich lotów. Będzie łatwiej , ale to też świadczy , że w mojej okolicy pożytki d nie urywają.

032157f50331c769med.jpg

 

Edytowane przez manio
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

... odbyło się , dzisiaj kończyliśmy pierwsze w tym roku ...

 

idziemy do .... szwagier i jego zięć ( Piotr ) ...chce się dołączyć do naszej dwójki ?

'duży ul' czeka od wczoraj  ...

ubieranie się ... no ogólne przygotowania ...

kolor dzisiejszego miodobrania 

?

 

PF

ps tak się zanosiło gdym w piątek dojeżdżał  do miejsca 'posadowienia' 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gajowy napisał:

  U mnie szansa na miodobranie po rzepaku.  Jesteś chyba z rozwojem ze dwa tygodnie przede mną.

?

Pewnie Cię nie pocieszę : za tydzień , kurde, szykuje się kolejne .....

dzisiaj chciałem w nadstawce ,w tej co wczoraj odwirowałem, wymienić na węzę , już nie bardzo mogłem bo nakropione .... no kurde za tydzień znów ?

 

PF 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PiotrekF napisał:

Pewnie Cię nie pocieszę : za tydzień , kurde, szykuje się kolejne .....

  Ale mnie to bardzo cieszy. Jestem z tych co każdemu dobrze życzą i lubię jak inni są bogaci.  A liczę, że reszta moich pszczół dojdzie z czasem do siły i jak sie uda to zrobię w czerwcu dwa miodobrania (po kruszynie i po akacji). A może jeszcze w lipcu coś odwiruję? Sąsiad ze wsi, od którego żony kupuję jajka rozważa posianie gryki...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.