Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Co piją pszczelarze


michal79

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję taki wątek dla wspólnego rozluźnienia przez zimowe tygodnie.

Na początek:

wino winogronowe z 2017 roku, obalone tydzień temu z okazji ostatniej środy w tamtym tygodniu.

@Krzychu otrzymał też jedną butelkę ze 2 lata temu, w ramach wymiany za 2 ramki lokalnych pszczół. Pszczoły odleciały, a wino zostało. Wyszedłem jak Zabłocki :P :P :P

Liczę na opis degustacji.

U mnie bardzo dobre.

86v8Ida.jpg

 

Utlenione, ale nie tak, żeby psuło to smak. To już w końcu 6 lat. Tego należało się spodziewać. Dla większości win jest to już 3 lata za późno na spożycie.

 

6p7HAhI.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daro napisał(a):

Mnie uczono - nie pij sam . Ciso co ze mną piją wiedzą co piją i wiedzą że dobre piją .

https://www.facebook.com/reel/225917487169598

 

Może być pite i w towarzystwie. Byle pochwalić się było czym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2023 o 11:50, michal79 napisał(a):

Proponuję taki wątek dla wspólnego rozluźnienia przez zimowe tygodnie.

 Ja przerzuciłem się na czarną kawę . Chociaż maliniak trojniaczek na miodzie w tym roku nastawiłem 🙂 

Mój kolega z pracy na pytanie co pije mawiał

" Mała czarna pita w łóżku"

https://photos.app.goo.gl/haHHChzq7Xwmxc8C6

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tadek11 napisał(a):

 Ja przerzuciłem się na czarną kawę . Chociaż maliniak trojniaczek na miodzie w tym roku nastawiłem 🙂 

Mój kolega z pracy na pytanie co pije mawiał

" Mała czarna pita w łóżku"

https://photos.app.goo.gl/haHHChzq7Xwmxc8C6

 

 

 

 

A piękny nastawik! 

O miodach będę jeszcze zaniedługo pisał, tylko może najpierw jakieś bardziej powszednie wina przejdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal79 napisał(a):

O miodach będę jeszcze zaniedługo pisał,

Byłem świadkiem przerobu miodu pitnego na lepszy trunek . Gdybym nie widział naocznie nie uwierzyłbym ze destylat ma barwę wiskacza . Bez beczki  po winie . Przerób był w szkle . Ktoś ? coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już tylko mocne trunki i to w ilościach śladowych . Po piwie jeździ mi coś po żołądku już po pierwszych łykach, na dodatek prawie każde wydaje mi się słodkawe. Wino wytrawne też jakoś mi nie idzie, słodkie i półsłodkie zawsze były dla mnie niepijalne.  Została mi śliwowica i inne destylaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gajowy napisał(a):

Ja to już tylko mocne trunki i to w ilościach śladowych . Po piwie jeździ mi coś po żołądku już po pierwszych łykach, na dodatek prawie każde wydaje mi się słodkawe. Wino wytrawne też jakoś mi nie idzie, słodkie i półsłodkie zawsze były dla mnie niepijalne.  Została mi śliwowica i inne destylaty...

To następny krok czarna kawa , a później ziółka 🙂 Chociaż miałem kiedyś sąsiada na wsi ,  starego kolejarza , który w wieku pod 90 -tkę używał tylko czysty spirytus ale tylko "po szkopku z rana"  jak mawiał na krążenie .  😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tadek11 napisał(a):

To następny krok czarna kawa , a później ziółka

 Bardziej mi smakuje kawa z mlekiem i chyba piję jej za dużo. Może to kawa podrażnia żołądek? Ziółka już pijam ale nie dla zdrowotności, niektóre mi po prostu smakują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2023 o 11:50, michal79 napisał(a):

Proponuję taki wątek dla wspólnego rozluźnienia przez zimowe tygodnie.

Na początek:

wino winogronowe z 2017 roku, obalone tydzień temu z okazji ostatniej środy w tamtym tygodniu.

@Krzychu otrzymał też jedną butelkę ze 2 lata temu, w ramach wymiany za 2 ramki lokalnych pszczół. Pszczoły odleciały, a wino zostało. Wyszedłem jak Zabłocki :P :P :P

Liczę na opis degustacji.

U mnie bardzo dobre.

86v8Ida.jpg

 

Utlenione, ale nie tak, żeby psuło to smak. To już w końcu 6 lat. Tego należało się spodziewać. Dla większości win jest to już 3 lata za późno na spożycie.

 

6p7HAhI.jpg

 

 

Długo czekałem aż wino się sklaruje, niestety samo nie chciało więc po 3 latach przeszło przez gaze, w wtedy postało jeszcze z rok i wypiliśmy w towarzystwie przy okazji degustacji innych trunków własnej roboty. Akurat wino od Michała było wówczas najłagodniejsze w smaku, a pewnie przez to, że te inne trunki to nic innego jak nalewki wysokoprocentowe:))

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.12.2023 o 11:50, michal79 napisał(a):

Utlenione, ale nie tak, żeby psuło to smak. To już w końcu 6 lat. Tego należało się spodziewać. Dla większości win jest to już 3 lata za późno na spożycie.

 

W dniu 1.12.2023 o 11:50, michal79 napisał(a):

wino winogronowe z 2017 roku,

Jeżeli nie jest to słabiutkie winko to "czasu się nie boi",  najstarsze mam 2016 ale ono już nie do ruszenia .

Kilka butelek z każdego rocznika jest odkładane i ma dojrzewać a na bieżącą konsumpcję 2-3 letnie winogronowe i gronowe .

Z dobrych trunków to polecam miodówkę z pigwą -roczną , niebo w gębie.

Miodówka,  spirytus 70 % - miód 4/1

Pigwa - 2 litry owoców plus też spiryt do pełna w słoju 4 litry

Te specyfiki połączone w stosunku 1-3 (pigwa/miodówka)

Zajrzałem co słychać w temacie wag a tu taki temat 👌

 

W dniu 2.12.2023 o 19:56, daro napisał(a):

Przerób był w szkle . Ktoś ? coś ?

 

 Może poradzą obserwuje , choć wolę robić wina .

https://www.facebook.com/groups/495002658061404/

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.