Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

przyczepa do przewozu uli

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 361 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP, wielkopolski, dadant 1/2
Codziło mi o wysokość podłogi od gruntu.

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

dudi

dudi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów
  • LokalizacjaLubelszczyzna
  • Typ ula:ostrowskiej

Dzięki za film. Już się zastanawiałem czy nie zmienić prodeucenta ale chyba jednak zostanę przy swojej   http://www.blyss.pl/...3015t-hochlader

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1345 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

Zapomniałem zmierzyć dzisiaj, jutro jak nie zapomnę to napiszę :)

Dudi miałem brać taka sama ale zmieniłem bo ta tańsza i POLSKA a nie szkopska :) A do tego tak podnieśli teraz ceny że już w ogóle się nie opłaca, na pewno nie warta swojej ceny w porównaniu z moją robioną w Radomiu (miałbyś bliżej po odbiór ) trochę krótsza ale na upartego 18 wlkp wchodzi na jeden poziom spiętrzysz 36 wejdzie :D. Ośki te same wygladają podobnie to po co przepłacać :)

dudi

dudi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

No widziałem że tańsza, ale na stronie cena 4500 a ja i tak ne refundację choć jeszcze umowa nie podpisana.

Ale jak mam zapłacić 4500 za 2,5 m to juz zapłacę 5200 za 3m a i wydaje mi się że wykonanie lepsze. Ale to zobaczymy.

No do Radomia 120 km ;)

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1345 postów

Dudi ja dałem w czestochowie 3900 dokładnie razem z kółkiem podporowym :) jak chcesz zapłacić 1300 więcej za praktycznie to samo bo i na tą i na moja wejdzie ci 18 uli a co do lepszej to napisz do Skutera (Łukasz ten od dennic z poławiaczem :) ) i zapytaj się o produkty tej firmy ;) jemu się na skrzyrzowaniu rozleciała przy lekkiej kolizji podobno rozwarstwiła się na poł :( blyss właśnie :)

dudi

dudi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Moja ma 3 m a nie 2,5. A jaka będzie to zobaczymy nie ma juz czasu na zmiany - trudno.

Gdybym znalazł wcześniej byc może bym zamienił. Jak szukałem to najtaniej było to co znalazłem.

Ja i tak będe to ciągał za busem wiec spokojnie 10 wstawiam na busa a tutaj nie 18 a 24 ;) i piękny składzik 34 rodzinek na pożytek

PawelKS3

PawelKS3

100% Domownik

• Debiutant Roku 2016
  • 376 postów
  • Imię:Paweł
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
  • Typ ula:Wielkopolski
Słyszałem, że w Lublinie jakiś producent przyczep robi ostatnio spore promocje, ponoć ma problemy z płynnością finansową i robi spore upusty.

dudi

dudi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

O producencie z Lublina to nie słyszałem. Świdnik wiem że coś robi ale ceny mieli mało konkurencyjne.

Poza tym większość proponują z kołami z boku a nie pod platformą.

Tutaj mam i przyczepę i ewentualnie platformę 

PawelKS3

PawelKS3

100% Domownik

• Debiutant Roku 2016
  • 376 postów
Nie pytałem jakie, kolega do przewozu motorów potrzebował i tysiaka utargował. Jak chcesz to dowiem się dokładnie.

dudi

dudi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Nie dzięki za tydzień podpisuję umowę to już nie będę mieszał. Decyzja podjęta. Poza tym na ogół robia 2,5m a ta ma 3. Niby nie wiele ale jednak  

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

A mi się marzy na tą przyczepkę taka nakładka na powiedzmy 18-21 uli i heja w drogę :D . Zdjęcia kolegi Radka z forum na Orawie mam nadzieję że się nie obrazi, zresztą zarejestrował się u nas, ale na razie się nie udziela :(

e272182c3022cf3fmed.jpg

2fda081e1ac2c6a9med.jpg

325d2337335b0019med.jpg

Ja bym chciał dokładnie takie tylko na surowo i zawiozę sobie do ocynkowania :)

Na zdjęciu widać że te 4 nogi są demontowane, można mieć jedne nogi i kilka takich platform :) a nogi to największy koszt z tego, fajne jest to że sie opuszcza całość na dół i nogi wyciąga, w razie jakby ktoś chciał zapindolić ma utrudnioną sprawe bo nie ma nóg i wszystko lerzy na ziemi więc aby zabrać trzeba z powrotem podnieść do góry :)

PawelKS3

PawelKS3

100% Domownik

• Debiutant Roku 2016
  • 376 postów
Słowian, Ty to kurde wykupisz wszystko ;)
ale dobrze, bo dzięki Tobie PKB rośnie :)

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

To to trza by samemu pospawać albo dać sąsiadowi do spawania :)

PawelKS3

PawelKS3

100% Domownik

• Debiutant Roku 2016
  • 376 postów
Fakt, z sąsiadem lepiej - przy okazji 0,7 zrobicie ;)

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

I taniej :D

Kosut

Kosut

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów
  • Imię:Andrzej
  • Lokalizacjaok Łukowa
  • Typ ula:wlkp

A mi się marzy na tą przyczepkę taka nakładka na powiedzmy 18-21 uli i heja w drogę :D . Zdjęcia kolegi Radka z forum na Orawie mam nadzieję że się nie obrazi, zresztą zarejestrował się u nas, ale na razie się nie udziela :(

e272182c3022cf3fmed.jpg

2fda081e1ac2c6a9med.jpg

325d2337335b0019med.jpg

Ja bym chciał dokładnie takie tylko na surowo i zawiozę sobie do ocynkowania :)

Na zdjęciu widać że te 4 nogi są demontowane, można mieć jedne nogi i kilka takich platform :) a nogi to największy koszt z tego, fajne jest to że sie opuszcza całość na dół i nogi wyciąga, w razie jakby ktoś chciał zapindolić ma utrudnioną sprawe bo nie ma nóg i wszystko lerzy na ziemi więc aby zabrać trzeba z powrotem podnieść do góry :)

Zdaję sobie sprawę że pszczelarze wynalazkami lubią komplikować sobie życie. Kol. Słowian(Łukaszu)  tyle spawania kombinowania z tymi platformami,podnieś , opuść zabierz nogi , póżniej przeglądy wywiezionych rodzin niewygodne chodzisz jak w korycie - to moim zdaniem solidny wózek młynarka za 5 stów lepiej spełni to zadanie..

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

Wózek młynarka bedzie już na wiosnę, i spełni swoje zadanie, ale może nie zawsze poza tym ile z tym roboty a tak masz np 50 rodzin 5 koło domu i 3 x 15 na takich platformach, umyśli ci się gdzieś przewieź to podjeżdżasz pod platformę opuszczasz i w drogę, przez noc zrobisz trzy kursy, wszystko sam i nic się nie narobisz jak dla mnie super sprawa, a przeglądy wcale nie takie utrudnione tu na zdjęciach akurat wszystko stoi na nogach ale to sie opuszcza na sam dół i platforma z ulam,i siedzi ok 30-40 cm ponad ziemię wcale nie jest utrudnione chodzenie bo łazi się po ziemi normalnie i ul przy ulu stolik roboczy zawsze pod ręką jak dla mnie same plusy i co najważniejsze wszystko robisz SAM !! nie  jesteś od nikogo uzależniony że dzisiaj może jutro nie i jeszcze mu zapłać albo proś się po rodzinie :(. Umyśli mi się przewieść pszczoły to nawet bezpośrednio po pracy a kończe 12.00 - 2.00 w nocy podjeżdżam opuszczam i jadę do rana na rzepak dwa razy Smyrnę bez roboty i dźwigania 30 ulu wywiezione :)  

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2537 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Każdy orze jak może :D . Jeden woli młynarkę z windą , drugi taką platformę jak Łukasz prezentował , a trzeci jeszcze dźwig z wysięgnikiem i podnośnikiem napędzanym bloczkiem lub  akumulatorem.??/

A właśnie w Castoramie jest promocja i można kupić niedrogie przyczepki samochodowe za 1700,- zł

https://www.castoram...e-stelazem.html

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów

Tadziu 160x112 co to rest przyczepka czy zabawka do rowerka dla dziecka, to może ciągnąć zabawki za sobą :D. Bez obrazy ale na nasze potrzeby całkowicie nieprzydatna :( , wole dopłacić 270 zł i wziąć na dotacje taką jak moja :)

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2537 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Łukasz ja po prostu piszę , że jest taka promocja  , Kto chce ten skorzysta ?  Nie wszystkim potrzebna jest duża czterokołowa przyczepa czy laweta do której trzeba mieć porządny samochód z napędem na cztery koła żeby to uciągnął w terenie grząskim z jakim mamy często do czynienia wywożąc na pożytek . :D A do tej jak zrobisz platformę to 10 uli z powodzeniem załadujesz.

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Wolne pszczoły