Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

przyczepa do przewozu uli


bogor

Rekomendowane odpowiedzi

A ja coraz bardziej zastanawiam się , czy swojej lawety nie sprzedać ...
Zdążyłem ją użyć ze 4 razy .
Odkąd straciłem auto z napędem 4x4 , to wożę pszczoły tylko swoimi dostawczakami , a laweta stoi bezużytecznie .
W sumie , to i tak boję się zostawiać przyczepę w polu . A na mojego większego busa zmieszczę o 3 ule więcej nawet bez piętrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi jak bym miał takiego taniego i niezawodnego dostawczaka jak ty to bym go chuchał i dmuchał i w niedziele polerował na trawniku :D , coś takiego do pasieki to skarb, no może trochę inaczej śię sprawa ma jak ktoś chce wożić tylko sam stelaż z np. 15 ulami na pożytek to wtedy tylko przyczepka bo na takiego to chyba nie bardzo za wysoko by to stało :D. Ja docelowo chciałbym mieć z 40-50 rodzin i za kilka lat takie 3 stelaże nakładane na przyczepke kazdy po 15 rodzin i moga stać na 3 miejscówkach bez noszenia tylko podjeżdżasz unosisz do góry odjeżdżasz super sprawa do tego 5 rodzin na miejscu u siebie i sprawa załatwiona :D .  Jak teren trudniejszy i trza każdy ul osobno stawiać to rozwiązanie Robiego najlepsze !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Piotrek z Olsztyna znany na innych forach jako Mendalinho miał takie platformy .
Złodzieje kilka lat temu ukradli mu , żeby mieć na prochy .
Byli tak bezczelni , że poszli do złomiarza "za drogę" wskazali platformę , zainkasowali gotówkę ,
a złomiarz sam odebrał własnym transportem i pociął palnikiem na wsad do kontenera .
Złodziei namierzono , sprawa się odbyła , wyrok zapadł . Ale ani platformy , ani kasy nie ma do dziś :(

 

Robi jak bym miał takiego taniego i niezawodnego dostawczaka jak ty to bym go chuchał i dmuchał i w niedziele polerował na trawniku :D

A u mnie on stoi zarośnięty i zardzewiały w krzakach .
Nie chucham , nie dmucham , nie myję , tylko czasem leję paliwo i jadę .
Wyjeżdżam nim raz w roku na przegląd , kilka razy w roku wożę pszczoły i ewentualnie 1-2 razy w roku jadę do tartaku po deski .
Robię nim nie więcej jak 1000km. rocznie .
Kiedyś robiłem nim tyle tygodniowo  z ładunkiem ... 300% ładowności :D
Nigdy mnie poważnie nie zawiódł .
A po poligonowych wrzosowiskach śmiga (mimo niskiej ramy) niczym czołg .
Nissana raz na starym leju powiesiłem. Mercedesa jeszcze nigdy :D 
Na pasieczysko do kolegi andrzejsewek wjeżdżałem w poprzek rowu z odkładami . Też sobie poradził .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy całe przyczepki zostawiają i jakoś sobie radzą , wiadomo ryzyko zawsze jest ale ja bym zostawiał w takich miejscach pod domek u kogoś jak mam 2 pasieke pod krk czy np. na rzepaku nieogrodzone ale jak widać na filmikach z zeszłego sezonu zaraz w sadzie u rolnika pod oknami to można zostawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja dzisiaj byłem i kupiłem sobie taką: :D

 

838962207_1_1080x720.jpg

 

 

 

, dostałem fakturę i ofertę do związku na miejscu szybko i sprawnie, koszt 3899 zł i jeszcze koło podporowe gratis :) w sumie przy 2 osiówce potrzebne jak nie powiem co ale dają to biere :D i nie pytam za ile :)

 

dwie osie inna bajke to 80 km do mnie z powrotem to ciupałem nawet 110 km/h i ładnie się prowadzi całkiem inaczej niż jedna oś co porzyczałem od zmiennika w zeszłym sezonie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... 

 

A mogłeś taką zakupić, tylko trochę zaczep ewentualnie przerobić pod odpowiednio mocne samochody.

 

zaslaw_d-745.jpg

 

Całą pasiekę na raz byś przewozić mógł.

 

Na tej przyczepce to jeszcze bys machnal mala pracownie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zmierzyć dzisiaj, jutro jak nie zapomnę to napiszę :)

 

Dudi miałem brać taka sama ale zmieniłem bo ta tańsza i POLSKA a nie szkopska :) A do tego tak podnieśli teraz ceny że już w ogóle się nie opłaca, na pewno nie warta swojej ceny w porównaniu z moją robioną w Radomiu (miałbyś bliżej po odbiór ) trochę krótsza ale na upartego 18 wlkp wchodzi na jeden poziom spiętrzysz 36 wejdzie :D. Ośki te same wygladają podobnie to po co przepłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widziałem że tańsza, ale na stronie cena 4500 a ja i tak ne refundację choć jeszcze umowa nie podpisana.

Ale jak mam zapłacić 4500 za 2,5 m to juz zapłacę 5200 za 3m a i wydaje mi się że wykonanie lepsze. Ale to zobaczymy.

No do Radomia 120 km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi ja dałem w czestochowie 3900 dokładnie razem z kółkiem podporowym :) jak chcesz zapłacić 1300 więcej za praktycznie to samo bo i na tą i na moja wejdzie ci 18 uli a co do lepszej to napisz do Skutera (Łukasz ten od dennic z poławiaczem :) ) i zapytaj się o produkty tej firmy ;) jemu się na skrzyrzowaniu rozleciała przy lekkiej kolizji podobno rozwarstwiła się na poł :( blyss właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 3 m a nie 2,5. A jaka będzie to zobaczymy nie ma juz czasu na zmiany - trudno.

 

Gdybym znalazł wcześniej byc może bym zamienił. Jak szukałem to najtaniej było to co znalazłem.

 

Ja i tak będe to ciągał za busem wiec spokojnie 10 wstawiam na busa a tutaj nie 18 a 24 ;) i piękny składzik 34 rodzinek na pożytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O producencie z Lublina to nie słyszałem. Świdnik wiem że coś robi ale ceny mieli mało konkurencyjne.

Poza tym większość proponują z kołami z boku a nie pod platformą.

Tutaj mam i przyczepę i ewentualnie platformę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.