Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Łubin żółty

- - - - - Łubin

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

MDR

MDR

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów
  • Imię:Maciej
  • Lokalizacjawarmińsko-mazurskie
  • Typ ula:Ostrowskiej

Wysiałem łubin żółty (na dopłaty, ewentualne ziarno, na zazielenienie itd..). Żółty, bo wg źródeł tylko z takiego pszczoły co nieco mogą przynieść. Czy macie jakieś doświadczenia z tą rośliną?

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1992 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Nigdy nie widziałem pszczoły na łubinie .
Ale teraz dowiem się od Ciebie , czy latają i czy noszą ? ;)

A tak na marginesie , to nie lepiej było wysiać białą koniczynę ?
5 lat dopłat i pszczoły skorzystają ...

dudi

dudi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów
  • LokalizacjaLubelszczyzna
  • Typ ula:ostrowskiej

Z łubinu przyniosą, ale tylko pyłek :(

Lukas

Lukas

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 64 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Typ ula:Warszawskie zwykłe, Wielkopolskie jednościenne

U mnie w zeszłym roku widziałem, ale na tym fioletowym. A na żółtym nie widziałem pszczół jeszcze.

MDR

MDR

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów

Robi, w takie pole jakie mam - koniczyna by się nie udała (jeszcze). Miód z białej koniczyny - fenomenalny, mam nadzieję, że i w tym roku trochę będzie. A z łubinu, to faktycznie Wam poopowiadam w czerwcu, skoro nikt do tej pory nie siał...

baru

baru

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
  • Imię:Bronisław
  • LokalizacjaRzepiennik Biskupi
  • Typ ula:wielkopolskie

serio ?

Dążyć do ideału nie znaczy nim być

MDR

MDR

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów

Odświeżę. Z łubinu żółtego wtedy miodu nie było. Poszła koniczyna biała, o niebo lepiej dla pszczół i dla mnie. Teraz dopłaty się do motylkowatych ograniczyły, koniczyna zostaje.

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1992 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

A tak na marginesie , to nie lepiej było wysiać białą koniczynę ?

serio ?

Nie wiem jak jet teraz z dopłatami , bo ja nie biorę .
Wtedy rozmawiałem z gościem , że posiał trawę z koniczyną białą i miał dopłaty przez 5 lat .
Raz tylko w sezonie kosił trawę i po kilku dniach od skoszenia koniczyna pięknie zakwitała .
Miał miód koniczynowy .
Przy pasiece było zasiane chyba 30ha tej łąki

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2881 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Odświeżę. Z łubinu żółtego wtedy miodu nie było. Poszła koniczyna biała, o niebo lepiej dla pszczół i dla mnie. Teraz dopłaty się do motylkowatych ograniczyły, koniczyna zostaje.

Kończyna biała jest świetnym pożytkiem późniejszym dla pszczół  , 30 lat temu byłem u znajomego pszczelarza na miodobraniu (gdzieś druga połowa sierpnia ) właśnie miodu kończynowego oraz z poplonów które rolnicy masowo sieli wtedy   :D  Tylko że wtedy nie było jeszcze warrozy :) Łubin wiadomo do miodu z niego pszczoły  nie są w stanie  się dobrać ;) 

A odnośnie dopłat to mój Prezes był niedawno na spotkaniu w KOWR ( Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa)  wg informacji jakie uzyskał , programy wsparcia rolnictwa  zostały ostatnio obcięte prawie  o połowę shok+.gif  Z czegoś trzeba sfinansować obietnice wyborcze  thumbdown.gif Tak że jak sobie pszczelarza sami nie zadbają o powiększenie bazy pożytkowej to na "drapane " za darmochę nie ma co liczyć . Ale za to okoliczne samorządy zgłaszały się do do naszego Prezesa z pytaniem jakie nasadzenia roślin miododajnych robić w miejscach publicznych czy rekreacyjnych , żeby były z pożytkiem dla pszczół :)

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

harcerz1020

harcerz1020

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 141 postów
  • Imię:Zdzisław
  • Lokalizacjapow. płocki
  • Typ ula:2/3 WPL

Kończyna biała jest świetnym pożytkiem późniejszym dla pszczół  , 30 lat temu byłem u znajomego pszczelarza na miodobraniu (gdzieś druga połowa sierpnia ) właśnie miodu kończynowego oraz z poplonów które rolnicy masowo sieli wtedy   :D  Tylko że wtedy nie było jeszcze warrozy :) Łubin wiadomo do miodu z niego pszczoły  nie są w stanie  się dobrać ;)

A odnośnie dopłat to mój Prezes był niedawno na spotkaniu w KOWR ( Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa)  wg informacji jakie uzyskał , programy wsparcia rolnictwa  zostały ostatnio obcięte prawie  o połowę shok+.gif  Z czegoś trzeba sfinansować obietnice wyborcze  thumbdown.gif Tak że jak sobie pszczelarza sami nie zadbają o powiększenie bazy pożytkowej to na "drapane " za darmochę nie ma co liczyć . Ale za to okoliczne samorządy zgłaszały się do do naszego Prezesa z pytaniem jakie nasadzenia roślin miododajnych robić w miejscach publicznych czy rekreacyjnych , żeby były z pożytkiem dla pszczół :)

Panowie łubin nie nektaruje bo nie ma nektarników, daje tylko pyłek.  

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 428 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP, wielkopolski, dadant 1/2

Harcerz o jakim łubinie piszesz?

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3015 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

https://pl.wikipedia...liny_miododajne

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Ślężańskie Miody | Wolne pszczoły