Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Prognoza pogody


Tadek11

Recommended Posts

1 godzinę temu, Krzychu napisał(a):

Moje

Ja się nie pytam czyje . Z tego co wiem jakieś pierdoły pousuwali ze względu na pojemność serwera . Jak  ważne dla ciebie podaj temat , wątek albo po prostu powtórz . Zasada była aby nie naruszać sensu wypowiedzi . Ja osobiście niczego nie usuwam za wyjątkiem 2 spraw. Nie widziałem jakichś Twych wypowiedzi. Możesz bliżej ?

Link to comment
Share on other sites

Dziś było -6 . Akacja ścięta  . Taki to sezon ;) w weekend idę zajrzeć bo przewidują ocieplenie do 17-18 . Jak będziecie mieć akacje w tym roku to chętnie kupie pare słoików ;) 

Link to comment
Share on other sites

U mnie na ogródku w Lublinie dostały w pupę niektóre pędy winorośli, ale nie wszystkie. 

Pytanie, czy będę jeszcze Zimni Ogrodnicy, czy właśnie byli...?

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, michal79 napisał(a):

U mnie na ogródku w Lublinie dostały w pupę niektóre pędy winorośli, ale nie wszystkie. 

Pytanie, czy będę jeszcze Zimni Ogrodnicy, czy właśnie byli...?

Moim zdaniem już byli 🤣 nie ma co patrzeć na kalendarz tylko na ogół czyli temperaturę , opady , wegetację i to od samego początku roku przecież te drzewa itp nie ruszyły z dnia na dzień trzeba wrócić się do dnia kiedy to wszystko ruszyło po zimie a u mnie był to luty 🤔. W maju lipa o ile pąki nie zostały uszkodzone i po robocie . Znajomy obsiał ponad 100 h facelia ale nie zamierzam ich targać 80 km . Po za tym , mam takie głupie pytanie . Znajomy w/w wynajmuje pole płaci dzierżawę wiec w takim wypadku kogo się pyta o możliwość postawienia Uli ? Właściciela ziemi który kasuje tylko pieniądze za dzierżawę i dotacje czy rolnika który decyduje co tam obsieje ? Nie daje mi to spokoju 🤣😂

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Madzin napisał(a):

kogo się pyta o możliwość postawienia Uli

 

Władającego nieruchomością.

Dzierżawcę.

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Madzin napisał(a):

Dziś było -6 . Akacja ścięta  . Taki to sezon ;) w weekend idę zajrzeć bo przewidują ocieplenie do 17-18 . Jak będziecie mieć akacje w tym roku to chętnie kupie pare słoików ;) 

U mnie akacja w większości ledwie puściła trochę liści. Podmarzły lekko ale dadzą radę. Zawsze miałem miód akacjowy, mam nadzieję, że i teraz będę miał. W razie co dam znać...

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

I stało się w wielu regionach kraju temperatura spadła do -8 stopni. W tym dniu czyli 23 kwietnia ostatnio było tak chłodno 30 lat temu. Ale nie to zniszczyło sady tylko zbyt ciepły luty, marzec i kwiecień czyli wcześnie rozpoczęta wegetacja.

Na wielu oczywiście nie robi to wrażenia, ale nie ma wątpliwości że planeta nam się psuje. 

Dopiero był Dubaj, a już mamy gwałtowne zjawiska w Chinach. Powódź w Chinach. Tysiące ewakuowanych - RMF 24

Od czwartku coraz cieplej będzie się działo na pasiekach do roboty wszystko na raz PK. 

   

Link to comment
Share on other sites

W dniu 21.04.2024 o 17:39, michal79 napisał(a):

Zaczynasz dyskutować sam z tezami, które wytworzyłeś w swojej głowie jako moje.

Nie będę Ci może przeszkadzał

To po co mi wstawisz jakieś linki. Przedstawiasz swoje zdanie czy co, może masz jakiś problem w wyeksponowaniu swoich poglądów? 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, piotrpodhale napisał(a):

To po co mi wstawisz jakieś linki

 

Żebyś w nie kliknął i wykazał się umiejętnością czytania ze zrozumieniem.

Pała.

🙃

Link to comment
Share on other sites

Dziś wieczorem wpadłem na wieś. Tam wszystko w tyle, pszczoły rozwinięte w 1/3 w porównaniu do tych pod Warszawą.  Akacja ledwie puszcza liście, natomiast na jednej kruszynie widziałem już pąki kwiatowe. Co prawda tylko na jednej ale i tak mnie to niepokoi. 

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, michal79 napisał(a):

 

Żebyś w nie kliknął i wykazał się umiejętnością czytania ze zrozumieniem.

Pała.

🙃

No proszę cię. Nie jestem idiota, nie czytam takich clicbaitów, zero konkretów nawet nikt się nie chce podpisać imieniem i nazwiskiem, bo mu wstyd szargać swoje dane...   

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, piotrpodhale napisał(a):

Nie jestem idiota, 

 

To wróćmy do podstaw.

Wrzucam obrazek z wikipedii, żebyś nie musiał linków klikać.

giZMui0.png 

 

 

Zasiewanie chmur. Jest jak najbardziej realną formą kontrolowania pogody - opadów.

Dalej uważasz, że Arabia Saudyjska tego nie robiła i ci, co tak twierdzą, przytaczając artykuły, to "z jakiegoś uniwersytetu"?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, michal79 napisał(a):

Zasiewanie chmur. Jest jak najbardziej realną formą kontrolowania pogody - opadów.

Najbardziej realną dla nas  formą kontrolowania pogody jest zwykły  parasol. 

I od słońca i od  deszczu nas chroni i co najważniejsze jest naprawdę realny dla każdego z nas i każdego na parasol realnie stać finansowo na zakup. 😃

Doppler Manufaktur Parasol Knight Stick 98 cm

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, michal79 napisał(a):

Zasiewanie chmur. Jest jak najbardziej realną formą kontrolowania pogody - opadów.

Dalej uważasz, że Arabia Saudyjska tego nie robiła i ci, co tak twierdzą, przytaczając artykuły, to "z jakiegoś uniwersytetu"?

Poproszę cytat w którym napisałem że takie badania naukowe nie były prowadzone? 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, piotrpodhale napisał(a):

Poproszę cytat w którym napisałem że takie badania naukowe nie były prowadzone? 

 

 

To ja Ci muszę przypominać, od czego zaczęła się rozmowa, jak drugiej narzeczonej? Tylko wtedy odpowiadając mogę z rozpędu napisać do Ciebie "bejbe"...

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajną stroną o pogodzie i prognozach na najbliższe dni jest strona pod nazwą  poniżej  'Łowcy Burz .........."

Opisująca przystępnie pogodę opierającę się na dwu różnych  modelach pogodowych meteorologicznych , może trochę za długie są tam narracje  prowadzących , ale przynajmniej dokładnie opisują i interpretują mapki meteo .

 

Link to comment
Share on other sites

Krzychu napisał, że Arabowie Saudyjscy przesadzili ze sterowaniem pogodą. 

Na to Kaziu napisałeś, bejbe, coś pogardliwego, z wyższością o Krzyśku i zapewne też innych ludziach, co piszą o sterowaniu pogodą.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, michal79 napisał(a):

 

To ja Ci muszę przypominać, od czego zaczęła się rozmowa, jak drugiej narzeczonej? Tylko wtedy odpowiadając mogę z rozpędu napisać do Ciebie "bejbe"...

 

2 godziny temu, michal79 napisał(a):

Krzychu napisał, że Arabowie Saudyjscy przesadzili ze sterowaniem pogodą. 

Na to Kaziu napisałeś, bejbe, coś pogardliwego, z wyższością o Krzyśku i zapewne też innych ludziach, co piszą o sterowaniu pogodą.

Co masz jakieś problemy z orientacją? to nie do mnie.  

Napisałem co o tych waszych fejkniusach sądzę to że nie możesz przełknąć krytyki, trudno.

 Jeszcze raz powtarzam gdybyś coś nie zrozumiał.

Wszelkie badania nad sterowaniem pogoda są prowadzone od dziesiątek lat. Już jako dziecko słyszałem o bohaterskim  narodzie radzieckim rozmrażającym Ocean Arktyczny czy samolotach rozpraszających chmury. Kiedy powstał internet dało się wyczytać o próbach przez USA rozbicia tworzących się huraganów. Czasem też w różnej intensywności dobiegają newsy o siewcach chmur. 

Niestety wszystkie te badania i wynalazki wzięte razem do kupy nie są w stanie wywołać kataklizmów o takiej skali!!!! i zasięgu jak nastąpiło to ostatnio w Dubaju i Omanie trochę później Chinach. Na dzień dzisiejszy nie da się powstrzymać- wywołać suszy w bogatych jaki i biednych krajach czy powodzi na tyś. kilometrów kwadratowych. Człowiek który byłby w stanie wywołać taki kataklizm jak w Dubaju byłby władcą świata, a nagrody Nobla odbierałby przez dziesięciolecia z różnych dziedzin. Podsumowując każdy wierzy w co chce, a ja nie opieram swojego zdania na byle artykułach które chcą przemycić reklamy maszynki do golenia. Wolę obejrzeć film naukowy pod którym ktoś się podpisuje w którym za treści odpowiada ktoś swoją reputacją. Może tyle.... śmieszna jest ta twoja łatwowierność w teorie spiskowe, ostatnio można było przeczytać o dramatycznym przyroście grubości lodu w Arktyce to już pewne nadchodzi ochłodzenie ziemi. Jesteś jak dziecko takie moje zdanie :)   

    

  

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, piotrpodhale napisał(a):

nie są w stanie wywołać kataklizmów o takiej skali!!!! i zasięgu jak nastąpiło to ostatnio w Dubaju

 

No to jakbyś się, bejbe, wyrażał precyzyjnie, to może bym się nie musiał produkować.

SCo7FYY.png

 

Jak rozumiem, przyjmujesz do wiadomości, że Arabia Saudyjska przeprowadzała akcję "zasiewania chmur", celem zwiększenia opadów deszczu. Jedynie masz wątpliwości, czy te akcje mają związek z katastrofalnymi opadami, jakie we wtorek 16 kwietnia nawiedziły ten kraj. 

To już inna dyskusja, w której nie czuję się chętny zabierać głosu. 🙃

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, michal79 napisał(a):

 

No to jakbyś się, bejbe, wyrażał precyzyjnie, to może bym się nie musiał produkować.

SCo7FYY.png

 

Jak rozumiem, przyjmujesz do wiadomości, że Arabia Saudyjska przeprowadzała akcję "zasiewania chmur", celem zwiększenia opadów deszczu. Jedynie masz wątpliwości, czy te akcje mają związek z katastrofalnymi opadami, jakie we wtorek 16 kwietnia nawiedziły ten kraj. 

To już inna dyskusja, w której nie czuję się chętny zabierać głosu. 🙃

Nie wiem co i jak sobie wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi. W sumie nie mam ambicji dyskutować z dzieciakiem dla którego fejkniusy to rzeczywistość.

Kataklizm w Dubaju i okolicach to efekt zmian klimatycznych wywołanych ociepleniem planety podobnie jak rekordowo ciepły luty i marzec w Polsce czy susza w Bangladeszu. Jaki jesteś śmieszny z tymi fejkami o wywołaniu tego Cyklonu przez szejków dowiesz się kiedyś jak dojrzejesz.    

 

   

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, piotrpodhale napisał(a):

efekt zmian klimatycznych wywołanych ociepleniem planety

 

Zmiany klimatyczne nie są odpowiedzialne tylko za trzęsienie Ziemi i koklusz. 🙃

 

Ech, mój Ty dojrzały góralu...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, piotrpodhale napisał(a):

Nie wiem co i jak sobie wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi. W sumie nie mam ambicji dyskutować z dzieciakiem dla którego fejkniusy to rzeczywistość.

Kataklizm w Dubaju i okolicach to efekt zmian klimatycznych wywołanych ociepleniem planety podobnie jak rekordowo ciepły luty i marzec w Polsce czy susza w Bangladeszu. Jaki jesteś śmieszny z tymi fejkami o wywołaniu tego Cyklonu przez szejków dowiesz się kiedyś jak dojrzejesz.    

 

   

 

Zasiewanie chmur w celu wywołania deszczu czy rozpędzenie chmur na obchody święta narodowego to żaden fejknews. 

Pytanie tylko, czy taki zasiew chmur nie wymknie się spod kontroli i nie wywoła efektu motyla...

Przynajmniej jeszcze niedawno ukrywali się z zasiewaniem chmur, a każdy kto wyczuwał taką teorię był wsadzany do worka z foliarzami, szurami itp. teraz Arabia Saudyjska sama się przyznaje do tego. 

Już 15 lat temu kolega będąc na misji w Afganistanie z amerykanami mówił o tym, że Amerykanie mają technologię wpływania na pogodę. To żadna teoria spiskowa. Jeśli nawet media głównego nurtu piszą artykuły pt. "szukaja dowodów na sterowanie pogodą. Nie znajdą. " To już oznacza, że faktycznie ktoś coś ma. Sterowanie to może zbyt wielkie określenie. Ale wpływ i to niekontrolowany to już prędzej.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.