Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pakiety w Dadantach 1/2.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam miłą brać pszczelarską.

Praca wre.

W trakcie zimy straciłem 11 rodzin, na 13 wszystkich.

Chyba nie dopilnowałem i zmogła je warroza.

Ale nie jestem tego pewien.

Ostały mi się tylko dwie rodziny na Cytadeli (z 3 uli).

Nie wiedząc o moim pogromie pszczół, zamówiłem już w styczniu 10 pakietów pszczelich. Matki, to carnica Singer, córki F1.

Jadę po nie z początku czerwca. Pakiety są po 170,-zł., łącznie ze skrzynką.

24 godziny przed odbiorem, pszczelarz umieszcza matkę w klateczce wśród pszczół.

No i podpowiedział mi, że jeżeli nie będę dawał suszu, tylko węzę, to musi być min. 1 kg ciasta na pakiet.

Przygotowuję ramki, które mi przysłał Robert (Robi_Robson).Zwykłe i hoffmanowskie, wszystkie czopowane.

Polecam wszystkim ramki Roberta, same się składają. Poważnie. Idealna dokładność.

Jestem bardzo podekscytowany, nowym dla mnie, rozwojem pakietów.

I taki rozwój jest dla mnie znacznie ciekawszy, bo odbywa się praktycznie od zera. No i znikome, lub żadne przeniesienie chorób.

Może będę potrzebował pomocy Koleżeństwa, to natychmiast się do Was zwrócę!

Pozdrawiam… :D 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłeś może kontroli warrozy w tych 2 co zostały? Bo jeśli wiosną się ich nie podleczy a reszta padła z tego powodu to raczej duże prawdopodobieństwo, że rozwój ich będzie słaby. Na cenach pakietów się za specjalnie nie znam, ale czy w takim wypadku nie lepiej byłoby dołożyć te 80 zł do odkładu, chociaż z drugiej strony jak jest swój susz to i pakiet dobry. 

 

 

W zasadzie uświadomiłeś mnie, że pakiet to prawie to samo co rój. W pakiecie daje się młodą matkę, ale jak by rój przygłodzić (zamknąć na 3 dni i zaleczyć na warrozę tylko) a potem dać młodą matkę to w zasadzie to samo co pakiet (bo raczej roją się rodziny silne, ewentualnie porażone chorobami, które głodówką można zwalczyć, a te ze zgnilcem itd. są za słabe na rojenie się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłeś może kontroli warrozy w tych 2 co zostały? Bo jeśli wiosną się ich nie podleczy a reszta padła z tego powodu to raczej duże prawdopodobieństwo, że rozwój ich będzie słaby. Na cenach pakietów się za specjalnie nie znam, ale czy w takim wypadku nie lepiej byłoby dołożyć te 80 zł do odkładu, chociaż z drugiej strony jak jest swój susz to i pakiet dobry. 

 

 

W zasadzie uświadomiłeś mnie, że pakiet to prawie to samo co rój. W pakiecie daje się młodą matkę, ale jak by rój przygłodzić (zamknąć na 3 dni i zaleczyć na warrozę tylko) a potem dać młodą matkę to w zasadzie to samo co pakiet (bo raczej roją się rodziny silne, ewentualnie porażone chorobami, które głodówką można zwalczyć, a te ze zgnilcem itd. są za słabe na rojenie się).

Nie mam swojego suszu, bo to musiałby być susz do korpusów Dadanta, a tego się jeszcze nie dorobiłem.

Susz pierwszego rozwoju pakietu, nie jest potrzebny, wystarczy sama węza.

A dwie rodziny, które mi się ostały, jedna jest dobra, a druga bardzo silna. Nasłuchałem się od Was, o podkładaniu korpusu pod gniazdo, i tak zrobiłem, po raz pierwszy. A kilka dni temu dałem nadstawki z kratą. W sobotę zobaczę co się dzieje z najniższym, dodanym korpusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłą brać pszczelarską.

Praca wre.

W trakcie zimy straciłem 11 rodzin, na 13 wszystkich.

Chyba nie dopilnowałem i zmogła je warroza.

Ale nie jestem tego pewien.

Ostały mi się tylko dwie rodziny na Cytadeli (z 3 uli).

Nie wiedząc o moim pogromie pszczół, zamówiłem już w styczniu 10 pakietów pszczelich. Matki, to carnica Singer, córki F1.

Jadę po nie z początku czerwca. Pakiety są po 170,-zł., łącznie ze skrzynką.

24 godziny przed odbiorem, pszczelarz umieszcza matkę w klateczce wśród pszczół.

No i podpowiedział mi, że jeżeli nie będę dawał suszu, tylko węzę, to musi być min. 1 kg ciasta na pakiet.

Przygotowuję ramki, które mi przysłał Robert (Robi_Robson).Zwykłe i hoffmanowskie, wszystkie czopowane.

Polecam wszystkim ramki Roberta, same się składają. Poważnie. Idealna dokładność.

Jestem bardzo podekscytowany, nowym dla mnie, rozwojem pakietów.

I taki rozwój jest dla mnie znacznie ciekawszy, bo odbywa się praktycznie od zera. No i znikome, lub żadne przeniesienie chorób.

Może będę potrzebował pomocy Koleżeństwa, to natychmiast się do Was zwrócę!

Pozdrawiam… :D 

 

Tajden 

a możesz napisać jak leczyłeś warozę ? Bedziemy wtedy mądrzejsi twoim doświadczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajden 

a możesz napisać jak leczyłeś warozę ? Bedziemy wtedy mądrzejsi twoim doświadczeniem. 

 

Tajden 

a możesz napisać jak leczyłeś warozę ? Bedziemy wtedy mądrzejsi twoim doświadczeniem. 

Dymiłem apiwarolem, ale za mało razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie zimy straciłem 11 rodzin, na 13 wszystkich.

Chyba nie dopilnowałem i zmogła je warroza.

Ale nie jestem tego pewien.

Ostały mi się tylko dwie rodziny na Cytadeli (z 3 uli).

 

Bez analizy i wyciągniętych wniosków oraz poprawienia tego co było przyczyna tak ogromnej straty,dalsze pszczelarzenie to ja czarno widzę....ale chciałbym się mylić.PK

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez analizy i wyciągniętych wniosków oraz poprawienia tego co było przyczyna tak ogromnej straty,dalsze pszczelarzenie to ja czarno widzę....ale chciałbym się mylić.PK

Witam, Zgadzam sie 100% z Toba. Nie chcialem dolowac Goscia po takiej stracie. Ale ja bym pozostal przy tych dwoch rodzinach i analizowal /uczyl sie pszczelazenia. Bo nawet jak dokupi 30 rodzin to nie zmieni faktu ze cos nie robi jak sie nalezy.  Powodzenia

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.