Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

łaczenie dwóch słabych rodzin


hurriway

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Zastanawiam się nad sensem łączenia dwóch rodzin (które nie są koło siebie). No bo tak jeśłi nawet je teraz połączymy, to co z tego jak pszczoła lotna (czyli o tej porze wszystkie pszczoły) i tak wróci na stare miejsce przy pierwszym dniu pogody  i będzie szukać ula którego tam już nie ma. Część porozlatuje się do uli sąsiednich a część padnie krążąc wokół miejsca dawnego ula. Więc jaki sens łączenia dwóch rodzin teraz?

Pytam bo w jednym ulu gdzieś przepadła matka, a drugi mam słabszy i chętnie to bym przeżuci. No ale taka rozkmina mnie naszła jak wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, irkor napisał:

To już nie jest pszczelarstwo, to jest przemysłowa produkcja na zasadzie wycisnąć za wszelką cenę ile się da.

 

Gdzie? Co? Jak?

W jednym ulu chłopu padła matka, drugi ma matkę a słaby. 

Nazywanie tej prostej sytuacji "przemysłową produkcją... za wszelką cenę... wycisnąć..." ?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ten chłop był w sierpniu, czy najpóźniej we wrześniu ?

Zaraz mi napiszesz, że w listopadzie, czy nawet w grudniu można rozgrzebać gniazdo, bo przecież ciepło jest to czemu nie przedłużyć sobie roku pszczelarskiego.

Łączyć, wymieniać matki, lać syrop, wycisnąć za wszelką cenę ile się da i chwalić na forum, że 70 kg wziąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 15:23, hurriway napisał:

Zastanawiam się nad sensem łączenia dwóch rodzin

Nie wymyślaj ? Pod wieczór daj gazetę i połóż rodzinę bez matki na tą z matką.Z miejsca gdzie zabrałeś rodzinkę usuń wszystkie klamoty.Dołączone pszczoły zrobią oblot na nowym miejscu i nawet jak trafią na stare miejsce to będą wracać do połączonej rodziny.PK 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, irkor napisał:

A gdzie ten chłop był w sierpniu, czy najpóźniej we wrześniu ?

Zaraz mi napiszesz, że w listopadzie, czy nawet w grudniu można rozgrzebać gniazdo, bo przecież ciepło jest to czemu nie przedłużyć sobie roku pszczelarskiego.

Łączyć, wymieniać matki, lać syrop, wycisnąć za wszelką cenę ile się da i chwalić na forum, że 70 kg wziąłem.

Nigdy nie wziąłem 70kg. Teraz w październiku to dobry czas na łączenia i wymiany matek. Pokojowo się odbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.10.2020 o 06:14, tikcop napisał:

Nigdy nie wziąłem 70kg. Teraz w październiku to dobry czas na łączenia i wymiany matek. Pokojowo się odbywa.

A wiosną slabiak do silnej lub średniej? 

Też pokojowo czy już gazeta musi być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.