Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Wiertarka do ramek


Tadek11

Rekomendowane odpowiedzi

Było na forum ogłoszenie Robiego o kupnie wiertarki cztero wrzecionowej do ramek i myślę że zainteresuje to Kolegów bo temat został zamknięty. Zastanawiam się nad zbudowaniem takiej wiertarki z zastosowaniem mini wiertarki VELLEMAN 12VTHD01. Koszt jednej sztuki takiej to około 20 zł. Nie wiem tylko jak z zasilaniem bo jest 12V i czy można z akumulatora , ale wysłałem zapytanie do sprzedawcy , wiec się niedługo wyjaśni. http://ejama.pl/pl/p/Mini-wiertarka-szlifierka-12V-VTHD01/965

Bo myślę że zbudowanie obejm drewnianych i stolika na ramki nie powinno sprawić większych problemów

Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że moc będzie wystarczająca , może trochę obroty za duże , ale 1 cm beleczkę dadzą radę przewiercić wiertłem 1mm spokojnie , nawet swoją bezwładnością momentu obrotowego ,  tylko posuwu przy wierceniu nie robić za dużego , a zawodowo na handel ramek chyba nie zamierzasz produkować , bo wtedy to trzeba by zaopatrzyć się w mocniejszy sprzęt ,  a to jak w życiu nie zawsze da się pogodzić.

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem budowy rzeczy trwałych na lata,według mnie z taką mocą można wiercić w zębach i to zbytnio nie naciskając bo zabuksuje.

Ja kupiłbym 4 takie główki  http://allegro.pl/glowka-do-wiertarki-13-b16-kluczyk-geko-i5147243542.htmldo tego ośki z łożyskami i można dalej tworzyć.No ale ja to ja ,a Ty to Ty. :rolleyes:  :rolleyes:  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr a jak myślisz ten Gość z filmu zrobił rzecz nietrwałą i w zębach ?? Bo zdaje się że zastosował właśnie takie wiertarki o jakich ja myślę.

A na OLX chce za nią 350zł.

http://olx.pl/oferta/wiertarka-do-ramek-pszczoly-sprzet-pszczelarski-ule-CID757-ID46uqP.html#1559e2c375

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem stołową 5 główek na łozyskach z tyłu napęd paskami zębatymi i silnik od pralki. Chłop sprzedaje rózne sprzęty własnego pomysłu jest pszczelarzem więc chyba wie co robi. Dla siebie spoko wystarczy ma robić dziurki nie obrywać du**ę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok koledzy macie rację jest dobra.Ja tylko napisałem swoje zdanie podobnie jak Robson.Tadziu zrobi i opisze jak to się sprawuje.Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby za 20 zeta było coś trwałego. :mellow: Żeby się tylko nie zepsuło w czasie wyciągania z pudełka. B) Powodzenia pozdrawiam.PK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zawodowo na handel ramek chyba nie zamierzasz produkować , bo wtedy to trzeba by zaopatrzyć się w mocniejszy sprzęt ,  a to jak w życiu nie zawsze da się pogodzić.

No właśnie przyszło mi to do głowy . :D

Miód się kończy . Do następnego dobre 5 miesięcy .

W martwym sezonie może z kilka tys.ramek by się spłodziło ;) 

Na przednówku każdy grosz dobry :)

 

Wydaje mi się , że jak ktoś nie potrafi liczyć do 5-ciu , to dobrego sprzętu nie zrobił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko Koledzy jak zrobię taką wiertareczkę to dam zdjęcia , chociaż różnych pomysłów na zimowe dzionki już mi się uzbierało bo przydała by się jeszcze nowa topiarka słoneczna i zaczęty jest stół do odsklepienia , a jak by ktoś mnie wyprzedził i wcześniej zbudował , to też nie będę miał żalu i z chęcią obejrzę,

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przyszło mi to do głowy . :D

Miód się kończy . Do następnego dobre 5 miesięcy .

W martwym sezonie może z kilka tys.ramek by się spłodziło ;) 

Na przednówku każdy grosz dobry :)

 

Wydaje mi się , że jak ktoś nie potrafi liczyć do 5-ciu , to dobrego sprzętu nie zrobił :D

Faktycznie zdjęcie z oferty wiertarki 5 otworowej jest mylące gdyż przedstawia wiertarkę na 4 wiertła http://apitec.pl/index.php?id_product=46&controller=product:)

Wynika to z po prostu z faktu, że nie dysponowałem 5 otworową wiertarką w chwili robienia zdjęć :) Wiertarki do ramek - 4 i 5 otworowe i o różnych rozstawach wierteł, oferuję z reguły jako artykuł "na zamówienie" ze względu na mnogość wersji i raczej niewielkie zainteresowanie. Jestem w stałym kontakcie z producentem i nie ma problemów z zamówieniem konkretnej wersji jeśli ktoś jest zainteresowany :) Zachęcam do odwiedzenia www.apitec.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych zdjęcie wiertarki pięciowrzecionowej  z silnikiem od  apitec.pl
5 otworów silnik-1.jpg

Nie wiem , czy nie jestem w błędzie , ale wydaje mi się , że drugie wiertło od naszej lewej będzie się kręciło w niewłaściwą stronę ?
Poza tym sprzęt wydaje się ok.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych zdjęcie wiertarki pięciowrzecionowej  z silnikiem od  apitec.pl

attachicon.gif5 otworów silnik-1.jpg

Nie wiem , czy nie jestem w błędzie , ale wydaje mi się , że drugie wiertło od naszej lewej będzie się kręciło w niewłaściwą stronę ?

Poza tym sprzęt wydaje się ok.

 

Chyba jest założone wiertło lewe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na forum ogłoszenie Robiego o kupnie wiertarki cztero wrzecionowej do ramek i myślę że zainteresuje to Kolegów bo temat został zamknięty. Zastanawiam się nad zbudowaniem takiej wiertarki z zastosowaniem mini wiertarki VELLEMAN 12VTHD01. Koszt jednej sztuki takiej to około 20 zł. Nie wiem tylko jak z zasilaniem bo jest 12V i czy można z akumulatora , ale wysłałem zapytanie do sprzedawcy , wiec się niedługo wyjaśni. http://ejama.pl/pl/p/Mini-wiertarka-szlifierka-12V-VTHD01/965

Bo myślę że zbudowanie obejm drewnianych i stolika na ramki nie powinno sprawić większych problemów

Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam

Tadek

 

Tadek daj sobie spokój z tym szmelcem. Nic tym nie zdziałasz. Jak chcesz to sprezentuję Ci 3 takie wiertarki w ramach zbliżających się świąt.

Ale ostrzegam, do niczego się nie nadają :) Leżą u mnie na szafie od pół roku i się kurzą. Gdybyś mimo wszystko się skusił pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam w temacie wiertarek:)

 

Ja skleciłem swoją w cenie 120 zł. Silniki z wrzecionem  w cenie 30 zł. sztuka na znanym portalu aukcyjnym, prowadnice do szuflady 7,5 zł. oraz stara płyta meblowa.

 

Sprzęt ma pewnie wady i zalety ale główną zaletą była cena i szybkość wykonania, wadą będzie żywotność silników.

 

Myślałem nad zrobienie włącznika przy prowadnicy żeby wiertarka włączała się kiedy dosuwam prowadnice z listewką a wyłączała kiedy wiertła " wyjdą" z listewki. Wkrętarki nie są przystosowane do pracy ciągłej i sam już nie wiem czy taka cykliczność pomoże czy zaszkodzi ?

post-142-0-14819600-1454581148_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No spoko Koledzy jak zrobię taką wiertareczkę to dam zdjęcia , chociaż różnych pomysłów na zimowe dzionki już mi się uzbierało bo przydała by się jeszcze nowa topiarka słoneczna i zaczęty jest stół do odsklepienia , a jak by ktoś mnie wyprzedził i wcześniej zbudował , to też nie będę miał żalu i z chęcią obejrzę,

 

Regulacje rozstawu wrzecion trzeba by robić już na poziomie projektowania obejm i chyba nie będzie to trudna sprawa do ogarnięcia.

No więc tak...

Wiertarkę od Apitec.pl zamówiłem, odebrałem  i mam .

Ale zamówiłem będąc chyba po drinku , bo rozstaw zamówiłem obliczając długość ... bocznej listewki ramki wlkp zamiast górnej/dolnej :D 

Czyli mógłbym nią wiercić co najwyżej dla tych ca zamawiają ramki do drutowania poziomego .

Poza tym  z oszczędności kupiłem w wariancie bez silnika . Poprosiłem Wuja - złota rączkę o zainstalowanie silnika i ... czekam . Kiedyś się zrobi :) 

Kupiłem na początku roku okazyjnie gotową wiertarkę czterootworową .

Kilka tysięcy listewek  powierciłem ...

... Aż wiertarkę zajeździłem. :D

Rozebrałem , ale naprawa i złożenie jej do kupy przerasta mnie więc mając kilka  zamówień musiałem szybko stworzyć coś nowego .

I zrobiłem...

Do zamówienia "na jutro rano" musiałem dowiercać brakujące listewki tym :D

Ale dla kolejnych zamówień zrobiłem całkiem nówkę sztukę ;)

Rozstaw regulowany .

Wystarczy wykręcić 2 wkręty i wyjąć jedną deskę ze stolika .

Można wtedy przestawić uchwyty wiertarek

Kilka tysięcy otworów powierciłem , ale stwierdzam , że blat muszę dać twardszy , lub podkładkę z płaskownika, bo w drewnie co jakiś czas muszę korygować docisk uchwytu .

 

Koszt :

4 wiertarki po 55zł. + paliwo do marketu

4 uchwyty po ok 23zł+koszt wysyłki .

Listwa zasilająca z wyłącznikiem = kilkanaście zł.

Stolik ze złomu (dałem 2x więcej kg. złomu na wymianę) + na blat użyłem drewno "opałowe"  z sinizną.

 

A jak Tadku Twoja wiertareczka na 12V ?

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.