Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Waga pasieczna


boddan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dzień dobry

 

Czy któryś z szanownych kolegów posiada może i używa wagę ulową Ł. Optima?

 

Mam taki z nią problem. 

Po konfiguracji wagi przesyła na żądanie SMS ale na tym koniec. O godzinie 20.30 nie było raportu. Po ściągnięciu wagi też brak SMS. Przy załączeniu wagi też brak SMS o gotowości. Wg instrukcji takie smsy powinny nadejść.

Zaznaczam - baterie ok. Zasięg ok. Stan środków ok.

Edytowane przez tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2022 o 13:58, tadek napisał:

Dzień dobry

 

Czy któryś z szanownych kolegów posiada może i używa wagę ulową Ł. Optima?

 

Mam taki z nią problem. 

Po konfiguracji wagi przesyła na żądanie SMS ale na tym koniec. O godzinie 20.30 nie było raportu. Po ściągnięciu wagi też brak SMS. Przy załączeniu wagi też brak SMS o gotowości. Wg instrukcji takie smsy powinny nadejść.

Zaznaczam - baterie ok. Zasięg ok. Stan środków ok.

Mam .
U mnie w podobnym przypadku załatwiło problem doładowanie konta :)
Ale skoro środki ok. to już nie wiem. . .

Może po konfiguracji nie przełączyłeś z trybu SET , na tryb WORK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2022 o 13:58, tadek napisał:

Dzień dobry

 

Czy któryś z szanownych kolegów posiada może i używa wagę ulową Ł. Optima?

 

Mam taki z nią problem. 

Po konfiguracji wagi przesyła na żądanie SMS ale na tym koniec. O godzinie 20.30 nie było raportu. Po ściągnięciu wagi też brak SMS. Przy załączeniu wagi też brak SMS o gotowości. Wg instrukcji takie smsy powinny nadejść.

Zaznaczam - baterie ok. Zasięg ok. Stan środków ok.

 

Nie znam tej wagi, ale proponuje postąpić, jak z każdym programowalnym urządzeniem elektronicznym.

1. Odłączyć fizycznie zasilanie, odczekać kilka minut, a następnie podpiąć zasilanie. Sprawdzić, czy ustawienia zostały zachowane. Jeśli nie, ponownie wprowadzić. Wykonać próbę.

Jeśli nie pomoże, to wtedy

2. Zobaczyć do instrukcji, czy jest możliwość wykonania resetu urządzenia - czyli przywrócenia tzw. ustawień fabrycznych.

Jeśli i to nie pomoże, wtedy kontakt z serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tadek napisał:

Przyczyna okazał się banalna. 

Wymienilem dwudniowa kartę SIM na nową u operatora i waga ruszyła z kopyta.

 

Pozdrawiam

No właśnie nieraz przyczyna może być banalna przy sprzęcie elektronicznym . Ja miałem podobny przypadek w tym tygodniu , przestała mi działać kamerka wideo rejestratora parę dni temu w samochodzie , sprawdziłem bezpieczniki wszystko OK  i wczoraj rano próbuje odpalić samochód i nie daje rady , padł akumulator , miał już swoje lata  i wymieniłem na nowy i nagle kamera zaczęła działać i okazało się że system elektroniczny kamery wcześniej parę dni zdiagnozował że jest już słaby akumulator i wyłączył zasilanie kamery , chociaż z rozrusznika jaszcze parę dni odpalałem ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Jeszcze się nie zabieram do montażu własnej ,na razie użytkuję trzy różne wagi

dwie tego samego producenta .

I tutaj myślę dla Peter001  taka obserwacja jak przeszacowanie lub nie do-szacowanie  wpływu temperatury wpływa na wskazania wagi .

Ogólnie nie narzekam działają , dzięki nim tylko  ,w tym roku udało misię wyszarpnąć trochę miodu.wskazania.thumb.png.8b0a7770ec76d969e6ffd0b8a295851a.png,ale tutaj widać jak na dłoni różnicę w modelach .

Oczywiście nie są starowane ale tendencję widać jak na dłoni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, baru napisał(a):

Ogólnie nie narzekam działają , dzięki nim tylko  ,w tym roku udało misię wyszarpnąć trochę miodu.

Czy możesz napisać więcej o tym, jak za pomocą wagi możesz uzyskać więcej miodu z ula?

Mowa tu oczywiście o informacje z odczytu.

Edytowane przez Beeman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 28.05.2022 o 15:54, Robi_Robson napisał(a):

Mam .
U mnie w podobnym przypadku załatwiło problem doładowanie konta :)
Ale skoro środki ok. to już nie wiem. . .

Może po konfiguracji nie przełączyłeś z trybu SET , na tryb WORK ?

 

Chciałbym kupić wagę.

Myślę nad Łysoniem Optima lub Trutniem w dennicy od burnata

 

https://lyson.com.pl/wagi-pasieczne-i-akcesoria/3982-waga-pasieczna-gsm-classic-5903661516031.html
https://burnat.com.pl/dennica-z-waga-12

 

Truteń teoretycznie bardziej wypasiony, nie podoba mi się niehermetyczność i niecynkowany stelaż.

Teoretycznie dobra obudowa to niweluje.

 

Łysoń wydaje się prosty (jak du*a węża ;) ).

 

Czy możecie którąś z nich polecić/odradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Łysonia niestety w czasie ważności gwarancji trzy razy była w serwisie.
Ostatnio kuna poszarpała jakąś piankę na stelażu i okazało się, że to była najdroższa część (jakiś moduł) .
Wtedy jeszcze przekonałem serwisantów , że wina leży po stronie producenta gdyż nie zabezpieczył tego przed szkodnikami .
Teraz już gwarancja mojej optimy się skończyła i kolejne naprawy będą niestety płatne .
Jedyne co muszę przyznać serwis w tej firmie działa bez zarzutu .

No i jeszcze trochę niewygodna obsługa po otworzeniu urządzenia . Np do wymiany baterii , lub karty sim.
Trzeba bardzo mocno uważać , żeby nie pourywać kabelków pomiędzy skrzynką , a pokrywą .
Chwila nieuwagi i może okazać się konieczne lutowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z wagami wszystkich producentów słyszę są problemy. jak nie ze sprzętem to z zasięgiem lub serwerami. Późnienia w raportach lub jakieś dziwne dane. Wszystkie do urządzenia to tak naprawdę wyglądają jak zrobione przez domowego majsterkowicza. Cóż począć weszły w refundację to trzeba je klepać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko winić producenta za problemy z zasięgiem.
Serwery, no cóż, ja świadomie szukałem rozwiązania prostego bez wodotrysków, nie polegającego na żadnej zewnętrznej infrastrukturze którą ktoś musi utrzymywać.
Na razie jestem początkującym użytkownikiem więc powstrzymam się z konkretniejszymi komentarzami na temat wagi truteń ale sprzęt działa i widać że ktoś kto to robił ma trochę pomyślunku.
Parę rzeczy bym zmienił:
- usunąć port na kartę SD
- usunąć funkcję kluczyka (port typu mikrofon/sluchawki)

- karta sim zamykana w obudowie (szczelna, cos jak w telefonach obecnie).
- i ogólnie może najważniejsze dodanie wodoszczelności, moglo by byc w najnizszej klasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.