Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cóż tam Państwo u Was w pasiece - sezon III . (2016-2017)


daro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pamiętam kiedy Kol. pisała że będzie dymić. Sam Baywarol ograniczy warozę , dodatkowo w odpowiednią porę odymione . Waroza nie spowoduje osypanie rodziny  na pewno w zimę . Wiosną można coś innego zastosować ale ja bym nic nie dawał.

Co do sikorek to ja butel po wodzie , do korka beleczka przybita , odcięte dno i do pełna smalcu. Nie ruszają a i ja ptaki lubię żyję z nimi w komitywie. Pszczoły też mam ,uli mi nie dziobią a wiosną jak radocha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dam radę odymić  jeszcze raz w tym roku to odymię . Nie chciałabym dymić wiosną bo chcę mieć zdrowy miód.

Nie jest ważne dla mnie, ile ja wezmę miodu w przyszłym roku .Chcę po prostu udowodnić sobie i tym którzy się ze mnie śmieją , :angry: że dam radę.Jest u mnie na wsi pszczelarz który ma około 50 rodzin ,to on pomagał mojemu ojcu przy pszczołach gdy on już nie mógł.Ale po śmierci mojego ojca  :(  kiedy go prosiłam żeby zajrzał do uli nigdy nie miał czasu. Więc postanowiłam pomocy szukać w internecie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dam radę odymić  jeszcze raz w tym roku to odymię . Nie chciałabym dymić wiosną bo chcę mieć zdrowy miód.

Nie jest ważne dla mnie, ile ja wezmę miodu w przyszłym roku .Chcę po prostu udowodnić sobie i tym którzy się ze mnie śmieją , :angry: że dam radę.Jest u mnie na wsi pszczelarz który ma około 50 rodzin ,to on pomagał mojemu ojcu przy pszczołach gdy on już nie mógł.Ale po śmierci mojego ojca  :(  kiedy go prosiłam żeby zajrzał do uli nigdy nie miał czasu. Więc postanowiłam pomocy szukać w internecie. :(

Damy radę :-) Głowa do góry!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jest ważne dla mnie, ile ja wezmę miodu w przyszłym roku .Chcę po prostu udowodnić sobie i tym którzy się ze mnie śmieją , :angry: że dam radę

No to dasz radę . Nie wiem jak u kogo ale u mnie pszczoły już kłębie i szkoda wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do końca roku powinien się trafić nie jeden dzień z temperaturą powyżej 10 stopni

Aleś optymista - synoptyk :D

 

sikorki grasuja na wylotkach , odstraszyc sie ich pewnie nieda więc porozwieszałem na drzewach skórki ze słoniną i teraz poschodziły sie  koty z okolicy

Jak będziesz karmił sikorki w pasiece , to zamiast się ich pozbyć ściągniesz kolejne .

Karmić TAK , ale nie w pasiece tylko nieco z dala od niej  !

 

 

 amitraza w miodzie mi nie potrzebna :)

Amitraza w środowisku ulowym ulega szybkiemu całkowitemu rozkładowi .

Apiwarol ma karencję na miód 30 dni od zabiegu .

Jak na początku kwietnia trafi się ładny dzień na zrobienie zabiegu  , to w ostatnich dniach maja spokojnie możesz miód wirować .

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy :)

Ewa w warszawiakach to nie wiem co trzeba zrobić żeby pszczoły nie przezimowały.Ten typ ula wybacza wiele błędów pszczelarzowi,a w Twoim przypadku na razie wszystko jest w miarę ok tylko ten baywarol musisz zastąpić innymi paskami.Ja stawiam wszystkie Twoje rodziny doczekają wiosny.A to że masz zmartwienie to normalka ja też się o swoje bidoki martwię.PK :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak będziesz karmił sikorki w pasiece , to zamiast się ich pozbyć ściągniesz kolejne .

Ni kolego , sikorki mają terytoria . Jak mają żarcie to reszcie oczy wydziobią a nie dadzą pojeść. Widziałem jak dzięcioła odganiały. W tym roku było 8 młodych w ulu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ewunia, nawet jeśli się pomylisz. Twój bzholy naprawdę chcesz przeżyć. Nawet bardziej niż chcesz.

 

Ewunia,навіть якщо ви помилились. Ваші бжоли дуже хочуть вижити. Навіть більше, ніж Ви цього бажаєте.

 

 

 

Od Varroa musi walczyć od sierpnia. 2 - 3 razy każdy proces 7- 9 dni zniszczyć kwoty podstawowej. Młode pszczoły rodzą się zdrowe. We wrześniu dajemy do zapobiegania nalewki z pieprzu i szałwii. Następnie zrobić jeden zabieg, gdy wszystkie pszczoły rodzą - tak zabija Varroa niemal całkowicie.

 

З варроа боротися потрібно ще з серпня. 2 - 3 рази обробити кожні 7- 9  днів знищить основну кількість. Молоді бджоли народяться здорові. В вересні для профілактики ми даємо настоянку перцю та полину. Потім одне лікування робимо коли всі бджоли народяться - так знищуемо варроа майже повністю.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.