Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cóż tam Państwo u Was w pasiece - sezon III . (2016-2017)


daro

Recommended Posts

Ale dlaczego tylko tyle pobrały ? To jest ciekawe . Poleciały na puste ramki. Ale ja to nazywam iskrą Bożą. Chłop już pszczelarz i nie ważne co będzie . :D

Zobaczymy. Tyle że co rok warszawiaki w  obróbce . :(

Link to comment
Share on other sites

Rójka we wrześniu to jest ucieczka pszczół w zawarozowanym ulu , pszczoły to mądre stworzenia i jak czują że nie da rady to uciekają nawet we wrześniu jak jest w miarę ciepło. Co do warszawiaków ja swoje ostatnie sprzedałem w tym roku na OLX i o dziwo miałem kilku klientów !!! spod Warszawy widocznie posiadanie uli stało się modne, którzy byli skłonni w ciemno płacić widząc tylko zdjęcia uli.

Link to comment
Share on other sites

Dziś  słońce i 14 st.u mnie było ...wszystkie rodzinki bez wyjątku wyleciały ..chyba na spacer..widziałem co pierwszy raz mi się to przytrafiło - nosiły pyłek / 21.listopad/.Przy okazji pięknie zas...y  .mi auto.No nic umyję, to że się oczyściły  to jest ok..

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie tak skończą ja swoje warszawiaki oddałem za litra ze 6 do puszczy Białowieszczańskiej pojechały.Został 1. A po to mam też styrodury żeby się dzieci nie gibały napalą rozpalą i po kłopocie. Tfu zutylizują .

Link to comment
Share on other sites

Co do warszawiaków ja swoje ostatnie sprzedałem w tym roku na OLX i o dziwo miałem kilku klientów !!! spod Warszawy widocznie posiadanie uli stało się modne, którzy byli skłonni w ciemno płacić widząc tylko zdjęcia uli.

ciekawe czy na moje styrodury znajdą się kiedyś napaleńcy

Może i ja swoje leżaki kombinowane nadstawkowe  wlkp. sprzedam ?

Zimą  miałem klienta , co dawał mi za nie 150zł. za szt. bo mu bardzo pasowało gospodarowanie w takich .

Wziął wszystkie puste , a pełne miałem przesiedlić do stojaków i wyraził chęć kupienia wszystkich bez pszczół  .

Za te pierwsze jeszcze się do końca nie rozliczył , a po pozostałe jechał latem  kilka razy ... do dziś nie dojechał .

No ale miał, daleko ... ok 25-27 km.

15 szt. zostało zasiedlonych na zimę , a chyba kolejnych  15 szt. stoi gotowych do odbioru .

Ciekawe , czy go jeszcze zobaczę ? :D

zdjęcie0881.jpg

Pasowały te ule i mi do momentu jak pojawił się taki pożytek , że wszystko było zalane nakropem , nie dało się już ani ramki dołożyć ,  ale i ani ramki wziąć do wirowania .

Dziś z perspektywy minionych 6 miesięcy zastanawiam się dlaczego nie zabrałem wtedy ramek gniazdowych z nakropem do uli stojaków w dodatkowych korpusach , a na ich miejsce w leżakach nie dałem suszu? :wacko:

Miałbym i miód i pszczoły . . .

Link to comment
Share on other sites

Ja wyklejając od środka korpusy styrodurowe sklejką 4 mm zakładam ich żywotność na około 10 lat jak będzie zobaczymy.

Sklejka moim zdaniem sporo wydłuża żywotność korpusu i również sztywność korpusu pełnego z ramkami z miodem , nie wygina tak się podczas podnoszenia jak korpus z samego styroduru. Korpusów używanych styrodurowych ja bym nie sprzedawał , to jest jednorazówka , i do ognia z nimi albo na magazyn na ramki w zimie. 

Link to comment
Share on other sites

Dziś kolejna partia odymiona - wczoraj 9, dziś 13, jutro 10 i będzie koniec trzeciego dymienia.

Pogadałaem sobie z sąsiadem trzymaczem pszczół  :angry:  :angry:  :angry: 

Pyta "co te twoje pszczoły to nie mają co jeść bo wszystkie do mnie lecą za jedzeniem jakby głodne były". No i weź wytłumacz gościowi jak powstaje rabunek.

Pytam się czy leczył na warroze - tak dałem paski ..... po koniec września.

Pytam - a sąsiad podkarmiałeś na rozczerwienie w sierpniu - a po co??? padła odpowiedź.

Więc do wiosny sąsiad będzie już goły i wesoły, latem znowu coś przywiezie, bo ja już mu pszczół nie dam.

Link to comment
Share on other sites

Pogadałaem sobie z sąsiadem trzymaczem pszczół  :angry:  :angry:  :angry:

Pyta "co te twoje pszczoły to nie mają co jeść bo wszystkie do mnie lecą za jedzeniem jakby głodne były". No i weź wytłumacz gościowi jak powstaje rabunek.

Pytam się czy leczył na warroze - tak dałem paski ..... po koniec września.

Pytam - a sąsiad podkarmiałeś na rozczerwienie w sierpniu - a po co??? padła odpowiedź.

Więc do wiosny sąsiad będzie już goły i wesoły, latem znowu coś przywiezie, bo ja już mu pszczół nie dam.

Jakbym swoich sąsiadów słyszał :D

Kiedyś też się nasłuchałem od sąsiadki  , że moje pszczoły dziadkowe rabują .

Dziadek nie karmi (lub okazyjnie , na oko) , nie leczy .

A jak nie przezimują ... nie ma problemu zawsze nowe przylatują .

W promieniu 3km. jest ok 10 pasiek. W tym chyba 4 w których się leczy .

Reszta , to trzymactwo .

A że pszczół w okolicy dużo , to faktycznie do pustych uli z czarnymi ramkami pszczoły co rok przychodzą :(

A najlepsze , że w sezonie jest uli z pszczołami tylko 4szt. Jak mówią tyle co dla siebie.

Dziadek rodzinę obdzieli (liczną)

A sąsiadka  na jarmarkach , dożynkach przez okrągły rok zawsze miód na sprzedaż "z dziadkowej pasieki"  ma  :wacko:

Link to comment
Share on other sites

no wiało wiało ale dokończyłem dymienie na jednej pasiece... przewiozłem 14 odkładów na nowe miejsce jutro jeszcze je odymie

 

Panie Bohtyn a sprawdzasz Pan jakoś osyp warrozy w swoich ulach? czy tylko "dymne z 3 razy i styknie" ? Chyba że w sezonie są jakieś szamańskie zabiegi na które inni nie mają czasu?

Link to comment
Share on other sites

przewiozłem 14 odkładów na nowe miejsce jutro jeszcze je odymie

Ja na jedną pasiekę , to od ponad miesiąca nie dojadę .

Po tych ciągłych deszczach , to DT-em by się na drodze zakopał .

Chciałem zrezygnować z tego pasieczyska , ale nie było jak uli wywieźć , więc pewnie zostaną tam kolejny rok

Link to comment
Share on other sites

no ja wróciłem właśnie od jednego pilarza bo chcę słupki na ogrodzenie nowego miejsca i mam jechać do lasu i też mówił że ciężko będzie mi przejechać a lało tylko całą sobotę

Link to comment
Share on other sites

no ja mam to samo, tylko u mnie pada od dawna, dawna, a ziemia to wszedzie glina i jej wszystkie odmiany. Jak idziesz przez ogrodek to po kilku krokach po 5kilo pod kazdym butem, niby jutro ma byc lepiej

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego odymiacie teraz, czy w ogóle nie leczyliście niczym wcześniej.??? :o

A Kolega sprawdzał osyp warrozy miesiąc po dymieniu 4 x 4? Ja tak i dlatego dymię jeszcze teraz.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego odymiacie teraz, czy w ogóle nie leczyliście niczym wcześniej.??? :o

W lipcu paski Biowaru,  w połowie października 2 razy apiwarol (na koniec wrzesna jak sprawdzałem pełno było czerwiu) i teraz 3 dymienie gdy nie ma czerwiu (może to być najlepsze dymienie bo nie ma czerwiu).

Link to comment
Share on other sites

 

ja jakoś nie widzę ich na dłuzsza mete do wędrówek...

W tym roku wędrowałem i powiem tak - dennica 100 % drewniana , poza tym nie widzę innych do jazdy. Te parę kilo różnicy dla mnie to ogromna różnica. Nie mówię już o drewniakach ( specjalnie robionych do wędrówki) Mój ul to dadant nie wielkopolski. Jak goście do ładowania , na pewno nie,  jak sam ładujesz niczego nie uszkodzisz. A jak się w sznurówki zaplątałem i wypierdzieliłem orła to ul jednak ocalał i nawet nic nie pękło ni wysunęło. Modliłem się tylko aby matki nie zgniotło. Jednak nic się nie stało.

Link to comment
Share on other sites

pewnie lepiej warroze zostawić :)

 

ja dawałem gabon teraz trzeci raz dymiłem i w najsilniejszych jeszcze ponad 100 spadła a tak to 50-30 no i mniej.... w połowie września to po 3-4 ramki czerwiu było... i co tak teraz sobie 100 zostawić do wiosny? a wiosną udać głupa że wszystko jest ołrajt! a we wrześniu nie wiem czy po 20-30szt się sypało bo reszta pod zasklepem

 

z czasem odkłady są nie potrzebne znakowanie matek no nic nie jest potrzebne nawet dymienie   :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.