Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Jakie linie pszczół sprawdzają się w Waszych pasiekach?


MAZI

Recommended Posts

Guest PawelKS3

Za mało wiem jeszcze, żeby się rozwodzić na tematem ale wiem tyle, że miód miały zawsze i łagodne były jak owieczki i to mi pasowało. Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Każdy z nas ma swoje perełki, jeden , dwa czasem trzy wyjątkowe ule , nie tylko Ty. Najciekawsze ,że ja zawsze zaczynam przeglądy od moich ulubienic :) . Jeśli masz takie( a w sezonie nie zauważasz między sobą rabunków) to zawsze staraj się zrobić z nich odkład i pozwól im na wychowanie własnej matki, takie pokolenia lubią się powtarzać a czasem są jeszcze lepsze. 

Link to comment
Share on other sites

Dwa roje powiesiły się na jednej gałezi i tyle. Ja tak mialem w ubiegłym roku, wychodziły w tym samym czasie z dwu uli i się zmieszały w powietrzu, mialem problem aby je zmieścić w rojnicy.

Link to comment
Share on other sites

Leć Jasiu po wiadro bo rój trzeba zebrać.

Jasiu patrzy-takiego wiadra to jeszcze nie widziałem  :lol:   :lol:   :lol:

 

Dwa roje powiesiły się na jednej gałezi i tyle. Ja tak mialem w ubiegłym roku, wychodziły w tym samym czasie z dwu uli i się zmieszały w powietrzu, mialem problem aby je zmieścić w rojnicy.

;)

 ... słowem : - zgon , zlataniec 

;)

PF 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A czy ma ktoś doświadczenie z linią Sklenar?Jest parę ofert z odkładami tej linii w Dolnej Austrii a że pracuję w tych stronach to bym sobie ze dwa przywiózł...

Też jestem z opolskiego. Mam 3 rodziny ze sklenarami A1. Matki nieunasienione kupiłem przez Allegro już nawet nie pamiętam od kogo.W zeszłym sezonie była to najmiodniejsza pszczoła. Na głowę biły te osławione Buckfasty. Bardzo ładnie wystartowały w zeszłym roku na wiosnę aczkolwiek zimy nie było. W tym roku na pewno wszystkie przezimowały ale w jakiej są sile jeszcze nie wiem nie zaglądałem jeszcze w tym roku do uli. W tym tygodniu ma być fajnie więc przejże rodziny. Tak jak koledzy piszą wystarczy matkę przywieść. Jeżeli miałbyś możliwość przywiezienia kilka matek z pewnego źródła w Austtri to bierz. Sam bym na takie reflektował. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Mam 4 odkłady z ubiegłego roku z matkami Sklenar - na ten moment mogę powiedzieć, że są silne i spokojne. Czas pokaże co w nich siedzi.

Link to comment
Share on other sites

Mam i nie jest to cudowna pszczoła , jak to  krainka ;) . Łagodna to fakt , prawda co pisze na stronie. Cenię p. Strzyża za jego solidność. Jedyny hodowca na którym można polegać. Jak 15 to 15 , powódź była a matki były na czas. Reszta ma problemy logistyczne . Dużo lepsze Primy ale to musisz sprawdzić u siebie bo warunki miejscowe są b. ważne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.