Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Konferencja pszczelarska RZPz siedzibą w Koninie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem na 2-dniwym szkolenie organizowanym przez  Regionalny Związek Pszczelarski z siedzibą w Koninie.

Dzień pierwszy należał do lekarza weterynarii Artura Arszułowicza - dzień ciekawy, dużo informacji.

 

Dzień drugi należał do Bazylego Homiaka - i tu dylemat, konsternacja zdziwienie bo mam takie 2 newsy od prelegenta dla pszczelarzy:

 

1) paski Biowaru 500 należy usunąć z ula po 5-6 tygodniach i...........szczelnie zapakować by w następnym roku dać je np do odkładów :o :o :o

2) czerw trutowy kryty z ramki pracy konstrukcji pana Homiaka trzeba odsklepić, wydłubać następnie czerw wrzucić do......... panierki i na patelnie, obsmażyć  ..... wg pana Homiaka jest to smaczne chrupiące . :D:o:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu drugiego Wiem że w Meksyku smaży się też chrząszcze więc myślę, że gość to podał w formie ciekawostki (za dużo trutni niema co trzymać a tak można i je spożytkować) :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakież to pierdoły przecież na wschodzie larwy pszczele to przysmak podobno sa super sam jakoś nie miałem sumienia spróbować a obrzydliwy nie jestem, larwy czy nawet całe spadłe pszczoły np. w miodzie to tam nie pierwszyzna tylko u nas mimo że Słowianie, to nie wiedzą ludzie co było na naszych ziemiach jeszcze nie tak dawno temu, zachwyceni zachodem sam nie wiem czemu ??!. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy my po to jeździmy na konferencje w swoim prywatnym czasie by wysłuchiwać od starego dziadka jak przyrządzić czerw trutowy na chrupko ???

bo to nie było na zasadzie dygresji w 3 zdaniach tylko pieprzenie przez pół godziny........ ja wyszedłem na piwo  :angry: bo nie dałem rady

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy my po to jeździmy na konferencje w swoim prywatnym czasie by wysłuchiwać od starego dziadka jak przyrządzić czerw trutowy na chrupko ???

bo to nie było na zasadzie dygresji w 3 zdaniach tylko pieprzenie przez pół godziny........ ja wyszedłem na piwo  :angry: bo nie dałem rady

Ale chyba nikt Cię tam na siłę nie trzymał?. :D  Jakby mi nie odpowiadało też wychodzę na kawę czy coś,nie korzystam z jego wiedzy i tyle.Ale nie wyjeżdżam od starych dziadków bo sam nim kiedyś będziesz tylko jeszcze musisz tego dożyć.PK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr czytaj ze zrozumieniem

 

"........ja wyszedłem na piwo  :angry: bo nie dałem rady"

 

Będę kiedyś starym dziadem, .....taką mam nadzieję, 

 

branie grubej kasy za takie piep.....nie powoduje u mnie że nazywam takiego człowieka  starym dziadem.

zajmujesz człowieku czas 150 osobom - zero profesjonalizmu, zero samokrytyki, zero wiadomości - tak totalna przeciwwaga dnia pierwszego i doktora Arszułowicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zajmujesz człowieku czas 150 osobom - zero profesjonalizmu, zero samokrytyki, zero wiadomości

Ja mam troszeczkę inne zdanie.Ale co będę cwaniakował i oceniał.

Wesołych Świąt Ci życzę i samych mądrych wykładowców wykształconych ponad Twoją inteligencję.PK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.