Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Nowa miodarka- jaka i od kogo?

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 617 postów
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacjaokolice Ostrowca Św.
  • Typ ula:Warszawski zwykły

Powoli przymierzam się do zakupu nowej miodarki. Rozważam oczywiście kwasówkę tylko teraz jaką?

Mam 20 rodzin na ramce warszawskiej - skłaniam się ku rozwiązaniu 4 ramkowemu z napędem ręcznym i elektrycznym. Nie wiem czy kierować się w kierunku kasetowym czy pozostać na zwykłym diagonalnym...

Może ktoś z Was testował różne miodarki i ma wyrobioną opinię na ten temat? Będę wdzięczny za sugestie.

---

"Kto ma pszczoły, ten ma miód, kto ma dzieci, ten ma.. Cud."

Pozdrawiam Paweł

dudi

dudi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów
  • LokalizacjaLubelszczyzna
  • Typ ula:ostrowskiej

Ja wziąłem półautomat na 30 ramek. Na mniejszą pasiekę wiadomo 4 ramkowa wystarczy, ale chyba tez bym się skusił na elektryczną

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2500 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Miodarka to taki sprzęt którego nie zmienia się często jak rękawiczki i jeżeli planujemy rozwijać pasiekę to kupić od razu większą .

- Kupić taką w której nie trzeba przekładać ramek na drugą stronę do odwirowania miodu z drugiej strony ramki

- napęd ręczny praktycznie bezużyteczny a coś tam kosztuje

Pozdrawiam

Tadek

• Paweł i Emik3 lubią to

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2771 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Kasetową Paweł. Połowa roboty  i kup zawsze większą , rozwijasz się czy nie wygodniej.

• Paweł lubi to
SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 617 postów

Dziękuję za podpowiedzi, a może ktoś zna  jakieś konkretne modele godne polecenia? Wiadomo, że podchodzę do tematu racjonalnie i szukam w miarę dobrego sprzętu w rozsądnych pieniądzach. Na pewno będzie to 4 ramkowa.

---

Pozdrawiam Paweł

bogor

bogor

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 359 postów
  • Imię:BOGDAN
  • LokalizacjaWyszków
  • Typ ula:wielkopolskie,warszawskie poszerzane

aktualnie testuję ukraińską elektryczną 4 kasetową z ręcznie odwracanymi kasetami.

Jak na razie jestem zadowolony.Napęd ręczny też mam tak na wszelki  wypadek.

Diagonalnej raczej nie dotykaj to przeżytek.

W polskich są wersje z samo odwracającymi kasetami ale za całkiem inne pieniądze.

Wydaje Ci się ,że masz rację i masz rację ,że Ci się wydaje.

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 617 postów

aktualnie testuję ukraińską elektryczną 4 kasetową z ręcznie odwracanymi kasetami.

.....

ku takiej się skłaniam - kupowałeś gdzieś u nas?

---

Pozdrawiam Paweł

bogor

bogor

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWyszków

tak kupowałem w Falenicy ale mam kilka namiarów

• Paweł lubi to

daro

daro

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2771 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

https://www.olx.pl/o...html#f6a961fc64

• Paweł lubi to

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • 1345 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

Ja dałem za 6 kaset Łysonia z 2013  r 2550 fajna tylko trochę za duża umyć  kasety masakra to minus gość co kupowałem od niego mówił ze carscherem myl ;) 

• Paweł lubi to

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 617 postów

a co sądzicie o tej:

http://apitec.pl/p/2...b-miodarki.html

---

Pozdrawiam Paweł

Bumblebee

Bumblebee

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjapółnocne świętokrzyskie
  • Typ ula:Wielkopolskie 1 + 2x1/2 poliuretany i Wielkopolskie 18 cm jednościenne

Paweł masz miodarki "pod nosem" zrób sobie wycieczkę do producenta uli i pooglądaj. Ja kupiłem kasetowy automat na cztery ramki, ale jeszcze nie testowałem. Cos więcej napisze za 2 tyg.

• Paweł lubi to

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 617 postów

Paweł masz miodarki "pod nosem" zrób sobie wycieczkę do producenta uli i pooglądaj. Ja kupiłem kasetowy automat na cztery ramki, ale jeszcze nie testowałem. Cos więcej napisze za 2 tyg.

Wiem o kim mówisz :) Mam katalog - wszystko super - tylko kasa dużo większa. Ale też biorę ich pod uwagę :)

---

Pozdrawiam Paweł

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2771 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Taka ukraińska nie warto za tyle.

• Paweł lubi to

bogor

bogor

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWyszków

a co sądzicie o tej:

http://apitec.pl/p/2...b-miodarki.html

właśnie taką mam tylko dałem za nią +zasilacz+nóż elektryczny do odsklepiania 1950 zł.

Ale wiem , że już podrożały.

Potarguj się lub sprawdź gdzie indziej.

• Paweł lubi to

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2771 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

https://www.olx.pl/o...b32027;promoted

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 617 postów

Dzięki Darek - brałem od nich ule - nie wiedziałem, że mają miodarki. A wiesz jak się ma jakość tych miodarek? W porównaniu z apikoz  cena znacznie niższa. W apikoz mam jechać zobaczyć 4 ramki w półautomacie i 4 w automacie. Nie wiem tylko jaka dokładnie różnica między nimi. Oczywiście kasetowe.

---

Pozdrawiam Paweł

bogor

bogor

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWyszków

ta za 849 zł to zwykła diagonalka tyle ,że z kasetą nieodwracalną ale trzeba przekładać ramki.

Nie można jej porównywać z kasetą odwracalną a tym bardziej jeszcze z odwracalną  automatycznie.

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2771 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Tam jest w opisie i o innych.

marcino91

marcino91

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 110 postów
  • Imię:Marcin
  • LokalizacjaSilesia
  • Typ ula:Dadant 1/2

Odświeżę może troszkę temat. Muszę kupić w tym sezonie miodarkę, a póki co przymierzam się do miodarki 4 kasetowej elektrycznej oczywiście. Na moich 1/2 Dadanta daje to 8 ramek na wirowanie. Myślę, że to będzie dobra inwestycja na pasieke, która docelowo będzie liczyła około 20 rodzin. Jeżeli chodzi o producenta to zdecydowałem się na firmę Konigin. Oglądałem miodarki i muszę przyznać, że są solidnie a nawet bardzo solidnie wykonane no i 4 lata gwarancji w tym również na sterownik. Są znacznie trwalsze niż Łysonia  Pytanie tylko czy taka miodarka wystarczy na moje przyszłe potrzeby? :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Stowarzyszenie "Polanka" | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!