Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nowa miodarka- jaka i od kogo?


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli przymierzam się do zakupu nowej miodarki. Rozważam oczywiście kwasówkę tylko teraz jaką?

Mam 20 rodzin na ramce warszawskiej - skłaniam się ku rozwiązaniu 4 ramkowemu z napędem ręcznym i elektrycznym. Nie wiem czy kierować się w kierunku kasetowym czy pozostać na zwykłym diagonalnym...

Może ktoś z Was testował różne miodarki i ma wyrobioną opinię na ten temat? Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodarka to taki sprzęt którego nie zmienia się często jak rękawiczki i jeżeli planujemy rozwijać pasiekę to kupić od razu większą .

- Kupić taką w której nie trzeba przekładać ramek na drugą stronę do odwirowania miodu z drugiej strony ramki

- napęd ręczny praktycznie bezużyteczny a coś tam kosztuje

Pozdrawiam

Tadek

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, a może ktoś zna  jakieś konkretne modele godne polecenia? Wiadomo, że podchodzę do tematu racjonalnie i szukam w miarę dobrego sprzętu w rozsądnych pieniądzach. Na pewno będzie to 4 ramkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie testuję ukraińską elektryczną 4 kasetową z ręcznie odwracanymi kasetami.

Jak na razie jestem zadowolony.Napęd ręczny też mam tak na wszelki  wypadek.

Diagonalnej raczej nie dotykaj to przeżytek.

W polskich są wersje z samo odwracającymi kasetami ale za całkiem inne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł masz miodarki "pod nosem" zrób sobie wycieczkę do producenta uli i pooglądaj. Ja kupiłem kasetowy automat na cztery ramki, ale jeszcze nie testowałem. Cos więcej napisze za 2 tyg.

Wiem o kim mówisz :) Mam katalog - wszystko super - tylko kasa dużo większa. Ale też biorę ich pod uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie taką mam tylko dałem za nią +zasilacz+nóż elektryczny do odsklepiania 1950 zł.

Ale wiem , że już podrożały.

Potarguj się lub sprawdź gdzie indziej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki Darek - brałem od nich ule - nie wiedziałem, że mają miodarki. A wiesz jak się ma jakość tych miodarek? W porównaniu z apikoz  cena znacznie niższa. W apikoz mam jechać zobaczyć 4 ramki w półautomacie i 4 w automacie. Nie wiem tylko jaka dokładnie różnica między nimi. Oczywiście kasetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta za 849 zł to zwykła diagonalka tyle ,że z kasetą nieodwracalną ale trzeba przekładać ramki.

Nie można jej porównywać z kasetą odwracalną a tym bardziej jeszcze z odwracalną  automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odświeżę może troszkę temat. Muszę kupić w tym sezonie miodarkę, a póki co przymierzam się do miodarki 4 kasetowej elektrycznej oczywiście. Na moich 1/2 Dadanta daje to 8 ramek na wirowanie. Myślę, że to będzie dobra inwestycja na pasieke, która docelowo będzie liczyła około 20 rodzin. Jeżeli chodzi o producenta to zdecydowałem się na firmę Konigin. Oglądałem miodarki i muszę przyznać, że są solidnie a nawet bardzo solidnie wykonane no i 4 lata gwarancji w tym również na sterownik. Są znacznie trwalsze niż Łysonia  Pytanie tylko czy taka miodarka wystarczy na moje przyszłe potrzeby? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że by dało rade tylko pytanie tak naprawdę po co skoro patrząc w długofalowej perspektywie przy automatycznym wirowaniu jestem w stanie przygotować kolejne ramki do wirowania oszczędzając w ten sposób czas. Poza tym wydaje mi się że robienie kilkunastu wirowań ręcznie jest średnio komfortowe i lepiej dołożyć parę groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.