Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
gajowy

matka (nie czysta) Saharyjka

Recommended Posts

38 minut temu, Beeman napisał:

Odklady i matki to najłatwiejsze pieniądze. 

U nas jednak zdecydowanie nie Canada choć też pięknie , najłatwiej to się liczy cudze pieniądze , jak każda praca wymagają czasu potu i łez , a pieniądze zarabiam gdzie indziej dużo łatwiej :) inaczej bym się pszczołami zajął zawodowo  :)

No i kwestia klientów. U mnie ciężko by było sprzedać i bym został jak Pan Janek H. z angielskim.

Myślę jednak sprzedaż rynek by chętnie łykał taki wist  : matki wyhodowane z jaj naturalną metodą Alleya w ulu z obecnością matki ( Cloake board) , naturalnie unasiennione , podobnie reklamowane odkłady. Pomysł oddaję darmo bo ja go nie zrealizuję . Ładnie to brzmi i solidnie . Nawet cena może być nieco wyższa niż zwykle bo zbyt tani towar budzi nieufność.

Pan Wojciech L, prowadzi hodowlę własnej linii krainek i sprzedaje oczywiście matki . Widać odkłady nie są takim łatwym pieniądzem skoro ich nie robi . Wszystko zależy od skali rynku. Z drugiej strony nie ma u mnie takiego napszczelenia jak to piszą koledzy z południa Polski , więc zawsze trzeba widzieć "plusy dodatnie" w każdej sytuacji.  Ja nie narzekam i nie muszę mieć wszystkich pieniędzy, czasem zwyczajnie lubię poleniuchować i tylko popatrzeć na piękne okoliczności przyrody. Zbyt rzadko i zbyt krótko mam na to czas , łódka wisi 20 lat w garażu pod sufitem.

Edited by manio
  • Like 1

15 minut temu, manio napisał:

Zbyt rzadko i zbyt krótko mam na to czas , łódka wisi 20 lat w garażu pod sufitem

Bols ?

• Haha 2

Teraz, daro napisał:

Bols ?

nie maczek z żaglem 5m2. Ale flaszka dyżurna zawsze jest  61wakacje.gif , a przecież i inne rozrywki czekają 59koszykowka.gif rybak.gif  zabawa.gif

Ja to rozumiem manio. 😀

Manio to źle co roku trzeba  łódeczkę zamoczyć

ja co prawda windsurfing le jak odpuszczę to już nie wrócę a to fajna zabawa

57 minut temu, mirek. napisał:

ja co prawda windsurfing

ja tez co roku jestem w Chałupach od 15 sierpnia. Nie odpuszczam. Może dlatego na łódeczkę i rybki nie ma już parcia.

a ja teraz do Sarbska jeżdżę cisza spokój bez chamstwa i tłoku

5 minut temu, mirek. napisał:

a ja teraz do Sarbska jeżdżę cisza spokój bez chamstwa i tłoku

ale to chyba po jeziorze ? Takie mam przy pasiece , na Zatoce jednak więcej miejsca, a po 15 to już nie ma tłoku. Nad morzem to całkiem pusto , nawet golasów  nie ma. Po morzu to nie mój level :)

6 hours ago, manio said:

Proponuję zapytać Wojtka Lutkiewicza z Ełku - on żyje z pszczół

Napisales ze gosc zyje z pszczol i podobno nie ma odkladow, wiec napisalem. 

4 hours ago, Beeman said:

Odklady i matki to najłatwiejsze pieniądze. 

Manio ja Tobie czy innym zycia ukladal nie bede.  Z ciaglym zainteresowaniem i rozwojem pszczelarstwa na calym swiecie w tej dziedzinie jeszcze fortuny ludzie zdobeda.  Pozyskiwanie miodu na sprzedaz to chyba najmniej dochodowy biznes.