Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pracownia


Krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

.... a to jeszcze "trzy grosze" .... tytułem wyjaśnienia 

 W zasadzie miodobranie w takim namiociku nie jest problematyczne . Wszystkie ścianki zeszyłem - jest owadoszczelny, wchodzi się jedną rozsuwaną (ustawiamy ,to wejście', jak nam pasuje ) i natychmiast po wejściu zasuwamy . W upalne dni to tam szwagier ma całkiem znośnie - no taki podział 'ról' - ja w kombinezonie (co z tego że cienki) 'pocę' się odbierając ramki z miodem i jednocześnie pobieżny przegląd gniazd (WZ z nadstawkami ) - On w przewiewnym zacienionym ... odsklepia i wiruje.

 Rozbijany jest każdorazowo przed .... po (bywa że na drugi lub trzeci dzień) składamy i do ... magazynku (ok. 1 km od ...). Wtedy te kilkanaście, -dziesiąt pszczół (którym '?udało' się 'wejść') uwalniamy podnosząc burty i zawijając na dach.

 I i.... tak naprawdę to nie wnoszę "tyle miodu" na trzecie tylko dokładnie połowę  z tego "tyle" (kolejny 'podział ról ze szwagrem ??)

 I i .... żeby nie było że Robert ... ja też już z zadyszką  i ... i  jeszcze posiłkuję się synem ?

 

PF

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, daro napisał:

Piotrze  w Rosji widziałem 400 rodzin wirowanych w takim namiocie . Bronek ceny altan coś min. 5 tysiaków .

5 tysiaków za sam materiał. Jeszcze kilka dni musisz poświęcić na złożenie tego. Nie mówiąc o przygotowaniu podłoża 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daro napisał:

Bronek ceny altan coś min. 5 tysiaków .

 

Myslę że nie zdradzę tajemnicę spowiedzi ;) .

Przed podaniem linku zapytałem o wrażenia tego co kupił .

Z  północy  kraju jest ;) .

Cytat

Koszty były takie jak w ofercie:
domek - 5000
gont - 500
okiennice - 500
transport - 1000
montaż - 1300
Jesteśmy mega zadowoleni, bo na żywo domek prezentuje się jeszcze lepiej niż na zdjęciach, chociaż jeszcze nie jest zaimpregnowany.

Nie mam żadnych  ,powiązań ;) ,po prostu kolega szuka też domku do apiterapii i się  zainteresowałem .

Domek do apiterapii 10tys . jest w nim tylko więcej , dwie skrzynki na ul i krata do leżenia na ulach .

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mirek. napisał:

 za 5 tysi masz pracownie 2m x 4

jaki ci metraż potrzebny?

Ciasno !
U mnie jest prawie 2x tyle m2 i bywa w okresie miodobrań bardzo ciasno .

Foty z miodobrania nie mam , ale mam taką z okresu jeszcze przed ukończeniem prac wykończeniowych.
Zdjęcie0501.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mirek. napisał:

podłoże bloczki betonowe po 6 zeta czyli taniocha

 

a za 5 tysi masz pracownie 2m x 4

jaki ci metraż potrzebny?

 

Tj Baru napisał post później, gdy wejdziesz w szczegóły oferty i zaczną doliczać do wyjdzie jeszcze z 4k więcej. A do tego dolicz wuykończenie wewnątrz czyli jakieś płytki lub panele zmywalne na ścianę, podłoga zmywalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, daro napisał:

Bronek ja myslałem też o apiteriapi i podobnym tropem jak znajomych moje myśli.

Ja myślałem nad takim domkiem ,ale chyba wykorzystam szopę którą miałem na zboże ,nad warsztatem,wysoko , dwie ściany wschodnia i południowa.

Jak patrzyłem to wyjdzie mi trzy stanowiska .Trza wykorzystywać to co jest ;)  .

Będzie dużo taniej i oryginalnie. Ale to pewnie za dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baru napisał:

Ja myślałem nad takim domkiem ,ale chyba wykorzystam szopę którą miałem na zboże ,nad warsztatem,wysoko , dwie ściany wschodnia i południowa.

Jak patrzyłem to wyjdzie mi trzy stanowiska .Trza wykorzystywać to co jest ;)  .

Będzie dużo taniej i oryginalnie. Ale to pewnie za dwa lata.

Widziałem coś takiego w Bartoszycach na strychu nad garażem .
Niestety kiedy widziałem wszystko było już puste .
Powód ... To było na osiedlu domków jednorodzinnych .
Sąsiedzi szybko wypatrzyli i doprowadzili do likwidacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2021 o 19:52, Robi_Robson napisał:

Widziałem coś takiego w Bartoszycach na strychu nad garażem .
Niestety kiedy widziałem wszystko było już puste .
Powód ... To było na osiedlu domków jednorodzinnych .
Sąsiedzi szybko wypatrzyli i doprowadzili do likwidacji .

 

Od dłuższego czasu rozglądam się za jakąś działką budowlaną, żeby w przyszłości postawić dom i pasiekę stacjonarną... Naprzeglądałem mnóstwo ofert w internecie. 

Wniosek tylko taki, że lepiej dołożyć i znaleźć działkę siedliskową na odludziu, z zabudowaniami do rozbiórek lub remontu. 

Na każdej budowlanej tuż za rogiem będzie kolejny dom, kolejny sąsiad, z 4 stron osaczony przez sąsiadów. Pszczół tam nie ukryjesz.

Na działce siedliskowej jest pole do popisu, o ile jest jeszcze $ na to

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzychu napisał:

 

 lepiej dołożyć i znaleźć działkę siedliskową na odludziu, z zabudowaniami do rozbiórek lub remontu. 

Na każdej budowlanej tuż za rogiem będzie kolejny dom, kolejny sąsiad, z 4 stron osaczony przez sąsiadów. Pszczół tam nie ukryjesz.

Na działce siedliskowej jest pole do popisu, o ile jest jeszcze $ na to

Tylko leśniczówki , lub siedliska na koloniach .
Choć zimową porą bywa czasem problem z komunikacją .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście o kontenerze. Ja nie mam SB, więc mnie np. taki kontener w zupełności wystarcza na magazynek (miód i tak wiruję w kuchni w domu), choć zaczyna w nim brakować już miejsca. Za to plusem ogromnym jest szerokość wejścia i cena takiej konstrukcji. Mam w nim stół do zbijania i drutowania ramek, szafę na ciuchy pszczelarskie i regały na przybory. Z lenistwa nie zrobiłem pod sufitem listewek na wieszanie ramek i całe regały są teraz zastawione ramkami.

Zdjęcie z zewnątrz:

b7f60ff2973f6c49med.jpg

 

A tu wewnątrz, gdy się urządzałem:

880c1c1086378315med.jpg

 

Tylko podejrzewam, że powyżej 15-20 uli, to takich kontenerów będzie potrzebne ze dwa, a wtedy prostą kalkulacją wychodzi, że lepiej od razu w coś większego inwestować.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Żaki-Czan napisał:

Pisaliście o kontenerze. Ja nie mam SB, więc mnie np. taki kontener w zupełności wystarcza na magazynek (miód i tak wiruję w kuchni w domu), choć zaczyna w nim brakować już miejsca. Za to plusem ogromnym jest szerokość wejścia i cena takiej konstrukcji. Mam w nim stół do zbijania i drutowania ramek, szafę na ciuchy pszczelarskie i regały na przybory. Z lenistwa nie zrobiłem pod sufitem listewek na wieszanie ramek i całe regały są teraz zastawione ramkami.

Zdjęcie z zewnątrz:

b7f60ff2973f6c49med.jpg

 

A tu wewnątrz, gdy się urządzałem:

880c1c1086378315med.jpg

 

Tylko podejrzewam, że powyżej 15-20 uli, to takich kontenerów będzie potrzebne ze dwa, a wtedy prostą kalkulacją wychodzi, że lepiej od razu w coś większego inwestować.

Mi się podoba i by mi wystarczyło to. 

Co robiłeś w srodku tuż po zakupie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki na jeden z pasiek do 30 uli wystarczy .

Ja miód wiruje w domu ,ale na pasiece jest gdzie ramki schować i cały sprzęt,usiąść z sąsiadem jak przyjdzie pogadać ..

Mam wejście z boku ,a z tyłu gdzie była winda zrobiłem, sobie okno. Jeszcze zbiornik z kranikiem  na wodę i zlew .

Wykładzina taka sama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychu odmalowałem go w środku, położyłem wykładzinę i umeblowałem. Styropian już był w ścianach, instalacja oświetleniowa jest również w środku, więc jakiś panel plus aku i masz światło wewnątrz. Konstrukcja na tyle lekka, że możesz w jakiś sensowny sposób to przestawiać, jeżeli miejsce Ci się znudzi.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.