Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ukraiński miód


Recommended Posts

W dniu 13.04.2023 o 11:18, Turqs napisał(a):

Cło mogło by temu zaradzić na nie tylko miód z Ukrainy  

Żeby tak któryś z pszczelarzy sfilmował wjeżdżający miód z Ukrainy do Polski ? 

Dżentelmeńskiej słowo ministra nam załatwi wszystko. Mamy samych dżentelmenów we Władzy , ale podobno dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają tylko je już mają   🥺

Wczoraj :

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tadek11 napisał(a):

Dżentelmeńskiej słowo ministra nam załatwi wszystko. Mamy samych dżentelmenów we Władzy , ale podobno dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają tylko je już mają 

I jeszcze myślicie że to Rząd RP zatrzyma . Decyzja o wpuszczeniu lub nie na terytorium UE czegokolwiek zapada w Brukseli a nie w Polsce . Łykacie wszystko jak kaczki . Hłe hłe . 

Link to comment
Share on other sites

Polski "pszczelarz z tradycjami " spod Olsztyna sprzedaje gigantyczne ilości miodu ( tysiące ton) po cenach po których ja bym miodu nie sprzedał, bo bym na chleb nie zarobił .
Więc po ile miód  kupuje ?

Zamawiam  np 999 beczek i termin dostawy do klienta to 2-3 dni
990beczek po 290kg. ( 12 TIR-ów  ) za nieco ponad 4mln.zl.
Tyle i dużo więcej  można kupić od ręki .
Dostawa oczywiście w cenie .
Po co mi chodzić przy pszczołach !?
Screenshot 2023-04-16 at 10-40-18 Koszyk • Mazurskie Miody.png

Najgorsze jest to , że jego nazwa zapada klientom w pamięć  i psuje rynek w całym regionie .
Jego motto , to "Tradycja i pasja z Warmii i Mazur" .
A ponad 90% miodów u niego jest spoza UE .
Poczytajcie opis w jego ofertach . Czyż nie brzmi zachęcająco ?
https://mazurskiemiody.olx.pl/#items

  • Lubię 1
  • Smutny 2
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Robi_Robson napisał(a):

Najgorsze jest to , że jego nazwa zapada klientom w pamięć  i psuje rynek w całym regionie .
Jego motto , to "Tradycja i pasja z Warmii i Mazur" .
A ponad 90% miodów u niego jest spoza UE .
Poczytajcie opis w jego ofertach . Czyż nie brzmi zachęcająco ?

Zachęcająco  i tanio  i prawdziwy mazurski smak. 🤑

Polska "zpsiała " żeby nie ubliżać psom 🥺 w ostatnich kilku latach dzieją się takie przekręty  wszędzie gdzie nie spojrzeć , że aż w głowie nie może się to pomieścić do jakich szwindli przyzwoliła obecna ekipa w trosce  swoje dżentelmeńskie portfele i jeszcze na domiar złego zwalają wszystko na UE obłudnicy ,  jak złodziej krzyczący  -Łapać złodzieja ! 

 Myślą że głupi Lud wszystko kupi wydając zakaz wwozu towarów spożywczych jednostronnie z Ukrainy , bez porozumienia z UE i załatwienia na jakich zasadach ma żywność napływać do UE gdzie Polska jest krajem granicznym UE i gdzie ma być jego docelowe miejsce wysyłki żywności z Ukrainy żeby nie  niszczyć Polskich rolników  . Zboża miał trafić do Afryki  , a gdzie wylądowały , w Polsce i to bez żadnych badań , jako "zboże techniczne" nie ma takiej nomenklatury w handlu zbożem co to jest zboże techniczne ? Kto pozwolił na to w ogóle  wpuścić bez żadnych badań jakości na zawartość substancji chemicznych i biologicznych ? Słowacy umieli to opanować , a też są krajem granicznym i zawracali zboże techniczne z powrotem  do Ukrainy , nie wpuszczając do siebie na Słowację  ,  I nie może żadne zboże być bez badań na granicy w żadnym przypadku zmielone na mąkę. 

https://www.youtube.com/watch?v=BSFNa0uyPvE

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, mirek. napisał(a):

hehe ty się tak nie stresuj

a zboże techniczne to takie z robakami:P

Wiem Mirek że to badziewie do gorzelni na spirytus 😃 I dlatego na końcu  dałem materiał o gorzelniach , jaka maja kondycję i czy ktoś zamawia i kupuje u nich nawet biokomponenty do paliw , Pewnie nie chciało Ci się otworzyć tego materiału o gorzelniach . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Turqs napisał(a):

Cło w 2020r. na miód z Ukrainy było 7%. Przy cenach hurtowych to mniej niż 1 zł na kg. Kwota nic nie znacząca...

No cóż pszczelarzy hobbystów to nie zniechęci , nawet jak cło powróci . Więcej stracą pszczelarze żyjący z pasieki i chcący robić biznes na pszczelarstwie  jak nie przestawią się na pośrednictwo w handlu Ukraińskim miodem  o czym pisal Robert , a nawet wtedy będą mieli konkurencję wielkich korporacji spożywczych obracających tysiącami beczek miodu Ukraińskiego . Z nimi nikt nie wygra bo będą mieli największe przebicie i w końcu zmonopolizują rynek doprowadzając do znacznej obniżki cen miodów na rynku Polskim i spadku zainteresowania pszczelarstwem w Polsce. Taka jest dla nas najbardziej prawdopodobna przyszłość. 

 

  • Smutny 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 15.04.2023 o 19:23, Krzychu napisał(a):

 

a czytał ktoś tego linka co podesłałem? Bo dyskusja trwa ale nikt nie mówi o tym, że zakazują import miodu tj zakazali importu zboża. 

 

Tylko, że tj Darek mówi, UE może się na to nie zgodzić. Chociaż nasi celnicy pierwsze tiry już zatrzymali na granicy. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Krzychu napisał(a):

 

a czytał ktoś tego linka co podesłałem? Bo dyskusja trwa ale nikt nie mówi o tym, że zakazują import miodu tj zakazali importu zboża. 

 

Tylko, że tj Darek mówi, UE może się na to nie zgodzić. Chociaż nasi celnicy pierwsze tiry już zatrzymali na granicy. 

nikt nie pisze o tym bo to zamkniecie nic nie zmieni. Tylko cukier pójdzie w górę 

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Tadek11 napisał(a):

w końcu zmonopolizują rynek doprowadzając do znacznej obniżki cen miodów na rynku Polskim

i to własnie zaszkodzi nam małym pszczelarzom

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Krzychu napisał(a):

 

a czytał ktoś tego linka co podesłałem? Bo dyskusja trwa ale nikt nie mówi o tym, że zakazują import miodu tj zakazali importu zboża. 

 

Tylko, że tj Darek mówi, UE może się na to nie zgodzić. Chociaż nasi celnicy pierwsze tiry już zatrzymali na granicy. 

 

Dzisiaj słuchałem w radiu, że KE sama nie wie co gada, bo w przepisie jest możliwość wprowadzenia w przypadkach wyjątkowych przez dany kraj, własnych instrumentów dot. importu, z embargiem włącznie. 

Z tego przepisu korzystali np. Niemcy, blokując jakieś maseczki... czy inne pandemiczne towary. 

Ktoś im wtedy podskoczył? Pamięta ktoś?

 

Co do czarnych wizji dla pszczelarzy zawodowców - to wchodząc w biznes, podejmuje się ryzyko. Najwyżej "wezmą kredyt, zmienią pracę" jak mawiał prezydent mądrzejszych Polaków. ;)

Ale mnie się wydaje, że jeśli coś wyniknie z prac nad lepszym oznaczaniem i badaniami produktów miodowych w UE (UE najwyraźniej czasem robi też coś przydatnego ludziom, ale poczekajmy), to zdrowy, czysty i lokalny miód zawsze będzie miał swych amatorów, nawet za wyższą cenę.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, michal79 napisał(a):

Dzisiaj słuchałem w radiu, że KE sama nie wie co gada, bo w przepisie jest możliwość wprowadzenia w przypadkach wyjątkowych przez dany kraj, własnych instrumentów dot. importu, z embargiem włącznie. 

Z tego przepisu korzystali np. Niemcy, blokując jakieś maseczki... czy inne pandemiczne towary. 

Ktoś im wtedy podskoczył? Pamięta ktoś?

 

Niemcy maja inna pozycję w EU niż Polska. My nie jesteśmy tam mile widziani obecnie, nawet w Norwegii w szkołach podstawowych uczą, że w Polsce nie ma demokracji a prezydent to homfob. Wiem od kuzyna, który mieszka tam na stałe i dzieci posłał do szkoły.

 

38 minut temu, michal79 napisał(a):

Ale mnie się wydaje, że jeśli coś wyniknie z prac nad lepszym oznaczaniem i badaniami produktów miodowych w UE (UE najwyraźniej czasem robi też coś przydatnego ludziom, ale poczekajmy), to zdrowy, czysty i lokalny miód zawsze będzie miał swych amatorów, nawet za wyższą cenę.

 

Miejmy nadzieję, że tak będzie. 

Na chwilę obecną pozostało mi z 10 słoików miodu. 90% miodu sprzedałem w pracy gdzie na szczęście w tej branży wynagrodzenia są znacząco powyżej średniej krajowej. Cen nie obniżałem.

I to mi pasuje, mogę tylko w pracy sprzedawać. 

 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze jedna ciekawa kwestia a mianowicie to, że teraz te-fał-en z te-fał-pe przebijają się, z kim powiązane są spółki mające we własności magazyny zbóż (jedni mówią, że powiązani z rządzącymi a drudzy, że z opozycją) no i okazuje się, że i jedni i drudzy są powiązani.

Tylko póki było cicho to się ze sobą dogadywali (na zasadach - tu się kłócimy a po kryjomu wódkę pijemy)

A jak już jest głośno to się oskarżają wzajemnie:)

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Turqs napisał(a):

to własnie zaszkodzi nam małym pszczelarzom

Ale jak jesteśmy hobbystami , to damy radę i możemy nawet jako hobbyści w jakimś procencie dokładać do interesu z pszczółkami  , jak wędkarze , kolekcjonerzy wszelkiej maści dokładający nieraz dużo pieniędzy  do swojej pasji  i poświęconego czasu na własne hobby . Nas nie złamią żadni genialni stratedzy z Żoliborza 😁 i ich oligarchowie .  Będziemy sobie hodować  te nasze pszczółkę  i nic nam nie zrobią. 

  • Lubię 4
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Krzychu napisał(a):

Jest jeszcze jedna ciekawa kwestia a mianowicie to, że teraz te-fał-en z te-fał-pe przebijają się, z kim powiązane są spółki mające we własności magazyny zbóż (jedni mówią, że powiązani z rządzącymi a drudzy, że z opozycją) no i okazuje się, że i jedni i drudzy są powiązani.

Tylko póki było cicho to się ze sobą dogadywali (na zasadach - tu się kłócimy a po kryjomu wódkę pijemy)

A jak już jest głośno to się oskarżają wzajemnie:)

Ja bym tego tak nie interpretował. Co to znaczy "powiązany z kimś " To nic nie oznacza . Biznesmeni obojętnie jakiej maści zawsze dla nich kasiorka jest na pierwszym miejscu i co to oznacza powiązany ? Zastanów się , to jest takie hasło do zamydlenia przekazu  . To że dał się jakiś biznesmen dał  z kimś sfotografować na dożynkach ?  To ma być dowód powiązania ? Poza tym są tacy biznesmeni co jak chorągiewka zmieniają swoich łaskawców i preferencje światopoglądowe    w zależności u kogo mogą więcej skorzystać to taki typ ludzi.   Dziennikarze śledczy mają dowody bardziej rzeczowe powiązania   kto najwięcej na zbożu zarobił i to  niedługo będzie opublikowane na podstawie faktur , rejestrów sądowych Spółek kto w jakieś spółce zasiada i jakie są koligacje rodzinne z pełniącymi mandaty we władzach . 

I to dopiero będzie dowodem powiązania. 

 

Link to comment
Share on other sites

... i jeszcze jedno. 

Może być tak, że rynek na usługi zapylania się mocno rozwinie. 

Niech ci hobbyści, co na to pójdą, nie dadzą się zmienić w rzeźników, jak nasi koledzy w Stanach. 

Może jest to głos krzyczącego na fale, ale nie można inaczej.

https://pszczoly.eu/kalifornijskie-migdaly-zabijaja-pszczoly/

 

https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/aktualnosci/wiadomosci-ze-swiata/2426-cienie-produkcji-migdalow

Edited by michal79
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Krzychu napisał(a):

drudzy, że z opozycją

gdyby było jak piszesz to wszystkie mendia żondowe ciągle by o tym nadawały, że Tuska wina , a oni chcieli tylko dobrze zrobić chłopu i robotnikowi.

O socjalizmie mówiono , że to taki ustój który bohatersko walczy z trudnościami , które wcześniej sam stwarza. Czy to się Tobie z czymś nie kojarzy ?

Mniej słuchaj mendiów , a więcej chłopskiego rozumu . Oni chcą  żebyś tak właśnie myślał , jak napisałeś. Jak widać są skuteczni .

 

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, manio napisał(a):

gdyby było jak piszesz to wszystkie mendia żondowe ciągle by o tym nadawały, że Tuska wina , a oni chcieli tylko dobrze zrobić chłopu i robotnikowi.

O socjalizmie mówiono , że to taki ustój który bohatersko walczy z trudnościami , które wcześniej sam stwarza. Czy to się Tobie z czymś nie kojarzy ?

Mniej słuchaj mendiów , a więcej chłopskiego rozumu . Oni chcą  żebyś tak właśnie myślał , jak napisałeś. Jak widać są skuteczni .

 

 

Spokojnie, są opinie, że z dwóch stron politycznych politycy są umazani w tym zbożu. 

Nawet w spółce, której kiedyś pracowałem - poseł po obecnie rządzącej stronie - doradzał prezesowi w zakresie zbóż - ta spółka sprowadza zboże na cele paszowe. Ale to tylko medialne doniesienia z www. 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Krzychu napisał(a):

politycy są umazani w tym zbożu

pewnie wiesz lepiej, ja  się nie znam ,ale podobno to firmy z południa Polski ...

a jak mówiło radio Moskwa o pewnym polityku ,że jest zamieszany w kradzież zegarka. Bo mu buchnęli zegarek z ręki. Ale zostawmy to bo zaraz jeden uzna ,że to polityka i wyrwie co zechce. W każdym razie nasze kradną dużo , ale i te unijne też . Więc jakby mniejszy grzech ? A poza tym to wszystko było zgodne z prawem , a że chłopstwo szumiało już przed rokiem . To też nic nowego : chłop pana wini , pan księdza , a nam prostym zewsząd nędza. No chyba, że rzucą po 500. Wtedy niech kradną dalej , bo jednak dają.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, manio napisał(a):

No chyba, że rzucą po 500. Wtedy niech kradną dalej , bo jednak dają.

500 to przeżytek,

rozlicz się z PITu, zobaczysz ile zwrotu dostaniesz.

Ja to dowierzać nie mogłem  

Link to comment
Share on other sites

W dniu 17.04.2023 o 15:26, michal79 napisał(a):

... i jeszcze jedno. 

Może być tak, że rynek na usługi zapylania się mocno rozwinie. 

Niech ci hobbyści, co na to pójdą, nie dadzą się zmienić w rzeźników, jak nasi koledzy w Stanach. 

Może jest to głos krzyczącego na fale, ale nie można inaczej.

https://pszczoly.eu/kalifornijskie-migdaly-zabijaja-pszczoly/

 

https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/aktualnosci/wiadomosci-ze-swiata/2426-cienie-produkcji-migdalow

 

Pytanie tylko jest jedno - jaka uprawa w Polsce może być szkodliwa dla pszczół? 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 17.04.2023 o 11:29, Krzychu napisał(a):

 

a czytał ktoś tego linka co podesłałem? Bo dyskusja trwa ale nikt nie mówi o tym, że zakazują import miodu tj zakazali importu zboża. 

 

Tylko, że tj Darek mówi, UE może się na to nie zgodzić. Chociaż nasi celnicy pierwsze tiry już zatrzymali na granicy. 

A czytałeś do kiedy ma to obowiązywać ?
... Do czerwca . Czyli dużo krzyku ...
Magazyny miodu zboża i innych produktów rolnych i tak pękają w szwach i nie są w stanie przyjąć więcej .
Trzeba rozluźnić . Czytaj sprzedać co się sprowadziło do Polski po cenie wyższej niż jest w tej chwili .
Na 2 miechy zamknąć granicę . Sprzedać to co jest w magazynach z dopłatą (podatnicy dopłacą),.
A za dwa miesiące znów można wrócić do zakupu wschodnich produktów za grosze .
Szarym Kowalskim już dawno nikt z Nowogrodzkiej się nie przejmuje .
Teraz mądre głowy intensywnie pracują nad tym jak zmienić konstytucję, żeby to nie Kowalscy z Nowakami wybierali , tylko rządzący spomiędzy siebie i wazeliniarzy .
Sorki . Bez polityki się w tym temacie nie da . Najwyżej przeniesie się temat do "luźnych rozmów" .
 

50 minut temu, Krzychu napisał(a):

500 to przeżytek,

rozlicz się z PITu, zobaczysz ile zwrotu dostaniesz.

Ja to dowierzać nie mogłem  

Ja jako prowadzący "dział specjalny produkcji rolnej" musiałem złożyć w terminie deklarację PIT6 deklarując ile rodzin pszczelich będę miał w tym roku (trzeba zapytać wróżkę) !?
Na jej podstawie US wyliczył mi dochód roczny ( 442zł.)  i napisał w decyzji , że przy takim dochodzie nie mam obowiązku płacenia podatku.
Ale ... Mam obowiązek do 30IV złożyć zeznanie podatkowe (jako płatnik składek) .
Aż boję się pomyśleć ile kary by mi wlepili , gdybym nie spełnił w terminie tych OBOWIĄZKÓW !
 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Krzychu napisał(a):

 

Pytanie tylko jest jedno - jaka uprawa w Polsce może być szkodliwa dla pszczół? 

Np. rzepak .
Jeśli rolnicy będą tak podchodzić do kwestii oprysków tak jak plantatorzy migdałowców , to nic żywego się nie uchowa .
Na szczęście u nas coraz większa jest świadomość rolnika .
Może nie o pożyteczności zapylaczy , ale o możliwości straty dopłat .
A teraz rolnictwo , to przede wszystkim kasa z dopłat a nie ze sprzedaży płodów rolnych .

To nie uprawa migdałów jest szkodliwa dla pszczół !
Tylko skala zjawiska (miliony hektarów monokultury)  i brak fizycznej możliwości wykonania na czas oprysków powodują , że pszczoła jest tylko instrumentem do zarabiania pieniędzy a nie żywym organizmem .
Wszyscy tam mają gdzieś , że pszczoły będą wytrute .
Kupi się nowe pakiety.Business się liczy . A kasa w kieszeni szeleści ...
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.