Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Finansowanie Forum


daro

Recommended Posts

Piszę bo nie wiem czy wszyscy wiedzą o statusie forum. Forum założone jest nakładem i na serwerze Pawła ( administratora) . Pora przedyskutować jak ma wyglądać finansowanie i cała forma ,, własności,, forum.

Wołając o pomoc nie spodziewałem się czyjegoś finansowego wkładu a raczej pomocy. To że się tak stało to może i dobrze bo nie będzie zależne od jakiegoś darmowego hostingu.

Nie traktujcie tego jak wyciąganie ręki a szukanie sposobów i metod aby to wszystko istniało dalej. Aby było jak co wymienić deski w ławeczce czy ją pomalować.

Prosiłbym Pawła o przedstawienie spraw finansowych.

Jestem przeciwnikiem dawania medali za kasę ale jesli będzie taka wola wszystkich ,niech i tak będzie.

Piszę nie w zamkniętym wątku bo powinna to być sprawa publiczna , czyli wszystkich .

Link to comment
Share on other sites

A czy jest potrzeba ogólnopolskiej zbiórki ? Nie wiem ile wynoszą opłaty tego forum.

Sam z kolegami prowadzą inne forum i tam opłaty są "symboliczne".

Za domenę 100 zł na rok i za serwer 120 zł. Parametry serwera spokojnie starczyłyby i na to forum.

Myślę, że za 220 zł rocznie nie ma co się "sprzedawać".

 

p.s. Teraz policzcie ile słoiczków przyjmują na Amnezji a jakie mają koszty a właściciel i tak płacze :angry:

Link to comment
Share on other sites

Jureczku przejdź się. To po to ruszam ten temat aby nie było że to czyjeś. Ma być wszystkich i  nie tylko  tych co dają. Nikt tu nie skamle i niczego oprócz rozwiązań niechce. Dla tego jestem przeciwny wyróznianiu tych co coś dadzą . Dlatego chcę to jakoś ogarnąć. To nie chodzi o te 3 stówki a o to aby to było nasze wspólne i jawne. Zagiełeś mnie z tymi zbiórkami i to też trzeba ogarnąć prawnie.

Z założenia nie miało być Własciciela , kolejnego Sznurka jakby to nie rozumieć.

Powiem brzydko g . mnie obchodzą praktyki innych. Tu ma być inaczej z założenia. To jest po to właśnie by nikt nikomu nie mówił - nie podoba się - wynocha. Lub - łaski nierobicie - do widzenia. Choć napisałem laski , nie tak dawno. :D

Dawanie ma się ograniczyć do utrzymania i jak co modernizacji skryptu. Nikomu na flaszkę nikt zbierać nie ma zamiaru.

I tyle , może aż tyle.

P.S. Czuję się odpowiedzialny za to co zrobiłem żeby się nie rozlazło .

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

 

To, co dzieje się na innym forum, to nadużycie wobec Prawa, bo czy takie zbiórki są legalne?

 

na innym forum jest Chuck Norris z Sieradza szef wszystkich szefów więc oni mogą  :D

Link to comment
Share on other sites

Popatrzyłem takiej zbiórki nie trzeba zgłaszać i jest legalna . Czekamy na Pawła.

I nie tylko o kasę chodzi a o zorganizowanie tego. Ja jestem moderator , no zapyta ktoś a z jakiej paki ? No właśnie ?

Link to comment
Share on other sites

Moje zdanie jest takie , że najlepiej wstawić kilka niezbyt nachalnych reklam - oczywiście związanych z pszczelarstwem i właściciele reklam "zrzucą się" na serwer .
Tak to działa na przykład na Forum Miodka . Na początku Tomek sam finansował forum .
Aktualnie ma 4 oficjalnych sponsorów , którzy w zamian za wsparcie mają swoje linki na stronie głównej .
I tak ja to widzę . Nie kwesta publiczna , tylko kilku sponsorów wspierających otrzymujących w podziękowaniu reklamę  .
Na razie Paweł sam z własnej i nieprzymuszonej woli finansuje forum .
Jeśli zmieni zdanie , to ja chętnie przejmę część zobowiązań finansowych i deklaruję w tym miejscu chęć wsparcia .

Jestem natomiast zdecydowanie przeciw wyróżnianiu i nadawanie specjalnych statusów na forum dla tych co dali !
Tutaj wszyscy jesteśmy równi i nie będziemy nikogo wyróżniać w zamian za "słoik miodu" i nie będziemy prosić o wsparcie .
Sam dawałem kiedyś na Amnezji ale nie dla rangi , tylko dlatego , że ogłoszono , że tamto forum bez wsparcia się nie utrzyma . . .
Później widziałem , że do niczego dobrego to nie doprowadziło .

Tutaj można czytać i dyskutować do woli ZA DARMO  :) 
 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Jest tyle osób na forum, że te 300 PLN w rozbiciu na forumowiczów to wyjdą śmieszne pieniądze na osobę, a dla jednej to jak by nie patrzeć jakaś kasa jest. Kwestia tylko, żeby się zdeklarowali ci co chcą pomóc (anonimowo) i sumę rozbić na wszystkich zdeklarowanych i będzie ok. Ja oczywiście się dorzucę.

Link to comment
Share on other sites

To ja dam dychę za wpisanie mojego www na rok np.czy jest ok. czy bedzie to za mało?"Strona moja miodna" że sklepem założonym dzięki" Robi_Robson"W którym nic jeszcze nie ma ale dwa dni temu dostałem odpowiedź od weterynarza z wpisem i numerem  do rejestru sprzedaży bezpośredniej.Czy jest taka opcja?Nie chce być anonimowy ale coś za coś.

Link to comment
Share on other sites

No to jesteś Figura, tylko czasem nie naśladuj tego z Sieradza :ph34r:

Zbiórka pieniędzy to prosta sprawa, ale z tym wiążą się naprawdę różne sprawy, których już nie sposób tu przewidzieć. Przekonasz się po pewnym czasie.

Jerzy dziwnie mi tu "pachniesz"Jeśli jest dla wszystkich za darmo do dla czego mam dawać datki.nie chcę gwiazdek ani "Pizdek" za datki.przy moim awatarze .Jesli jest za darmo to ja korzystam ale zapłacę za umieszczenie mojej reklamy.Nawet telewizja prywatna tak działa.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że 300zł. to nie problem. To reklamy załatwią a nawet więcej.  Problem zacznie się wtedy, kiedy zaczną się biznesy, kiedy trzeba będzie płacić: Administracji, Moderatorom, Redaktorom. Naiwniaków nie brakuje. Róbcie co chcecie a ja wiem, że mnie szaraczka, nikt tu nie trzyma.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że 300zł. to nie problem. To reklamy załatwią a nawet więcej.  Problem zacznie się wtedy, kiedy zaczną się biznesy, kiedy trzeba będzie płacić: Administracji, Moderatorom, Redaktorom. Naiwniaków nie brakuje. Róbcie co chcecie a ja wiem, że mnie szaraczka, nikt tu nie trzyma.

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

O ile dobrze zrozumiałem intencję "Daro" to jest temat dla chętnych nikt nikogo do niczego nie zmusza więc pomału przestaje rozumieć ten hejt.NIe było mowy o płaceniu za administrowanie czy moderowanie tudzierz inne usługi.Bo gdy to się zacznie forum zaniknie i zostaną tylko opłacani.Tak jak na starych forach nazw nie będę wymieniał szkoda klawiatury. ;)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ludzie pogieło Was ? To z założenia miało nie być kolejnym Muchozolem czy czymś takim. Nikt niczego się nie domaga oprócz rozwiązania. Na razie burza w szklance wody bo klucze trzyma Paweł . Kto tu pisał o jakichś poborach? Jureczku nie ubliżaj mi ,bom nie z Sieradza, a tego k.u t.fońca pognałem i z Michałowa i innych for. Straszył mnie procesami ABW CBA i wszystkim co możliwe.  Bycie na Ambrozji zwichneło Wam spojrzenie na ludzi.

Reklamy ? Niech będą reklamy ale to ma być jawne i publiczne. Niech sobie tyłka nie wycierają tajemnicą handlową bo ja wiem jak jest i bez pomocy Jerzego. Zaczną się pogłoski i podszepty typu Boddana że ktoś bierze coś. No i znaleźć trzeba chętnych do tych reklam.

Mi chodziło o przyznanie pewnych funkcji ad hok . To też jest ważne .

Pójdźcie sobie na spacer odpocznijcie strawcie tę zółć poświąteczną.

Forum to miejsce publiczne i z założenia miejsce wspólne ale każde miejsce trzeba zorganizować. A co się stanie jak Paweł powie z dnia na dzień wpadłem w kłopoty , nie mam kasy, róbta co chceta ? (czego mu nie życzę) Nie szkoda Wam by było ?

Hejt .. Phi też mi hejterzy. Ludzie poprostu myślą że się kolejny cwaniak znalazł.....

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Tak na marginesie to nie ma być ściepa. Ściepa to jest na flaszkę ,zebrali , wypili ,rozeszli się. Może kuźwa coś się uda poprostu po ludzku normalne. Uważacie że nie można się tak po ludzku skrzyknąć ? Bez organizacji, ,, presesów ,, Prezydentów ? Tak jak chłopi do żniw ?

Czy uważacie że wszscyśmy złodzieje tak jak o nas sądzą szwaby ? :D  Niemcy też tak sądzą. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ludzie pogieło Was ? To z założenia miało nie być kolejnym Muchozolem czy czymś takim. Nikt niczego się nie domaga oprócz rozwiązania. Na razie burza w szklance wody bo klucze trzyma Paweł . Kto tu pisał o jakichś poborach? Jureczku nie ubliżaj mi ,bom nie z Sieradza, a tego k.u t.fońca pognałem i z Michałowa i innych for. Straszył mnie procesami ABW CBA i wszystkim co możliwe.  Bycie na Ambrozji zwichneło Wam spojrzenie na ludzi.

Reklamy ? Niech będą reklamy ale to ma być jawne i publiczne. Niech sobie tyłka nie wycierają tajemnicą handlową bo ja wiem jak jest i bez pomocy Jerzego. Zaczną się pogłoski i podszepty typu Boddana że ktoś bierze coś. No i znaleźć trzeba chętnych do tych reklam.

Mi chodziło o przyznanie pewnych funkcji ad hok . To też jest ważne .

Pójdźcie sobie na spacer odpocznijcie strawcie tę zółć poświąteczną.

Forum to miejsce publiczne i z założenia miejsce wspólne ale każde miejsce trzeba zorganizować. A co się stanie jak Paweł powie z dnia na dzień wpadłem w kłopoty , nie mam kasy, róbta co chceta ? (czego mu nie życzę) Nie szkoda Wam by było ?

Hejt .. Phi też mi hejterzy. Ludzie poprostu myślą że się kolejny cwaniak znalazł.....

No, nie. Daro! Pisz jak Człowiek, bo ja nie ,,zakumałem” i odpisałem jasno jak zrozumiałem.

Podszepty???.....proszę  przemyśl to. Przez lata pracowałem w służbie cywilnej i raczej w mojej pracy wychodziło na moje. Od razu napiszę uczciwie kocham moje bzyki, to jest moja pasja, która przynosi mi korzyści. Tobie pewnie też. Pewnie razem chcemy, żeby ludzie bardziej rozumieli pszczoły(przy czym sami lepiej poznajemy) i je chronili. Prawda? To dlaczego, mamy wymagać od Pana Pawła (nie znam) utrzymywać samemu to forum?( Nie wiem nic o ustaleniach początkowych).  Piszę, moje zdanie jako odpowiedź. Bo zrozumiałem , że jest taka prośba. Jak mogę sugerować to uważam, że powinna się stworzyć określona ścisła grupa finansowania forum chętnie przystąpię). Nie wielka, max10 osób. W grupie tej powinna być komórka rewizyjna. Wszystko w tej grupie powinno być jawne. Forum nie powinno oczekiwać żadnych profitów od uczestników jak dotychczas. Pozdrawiam.

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

A ja tam przeciwny jestem komórkom za wyjątkiem pszczelich. Ustaleń nie było . Na Michałowie dałem ogłoszenie że poszukuję hakera aby gówniarzowi zabrał kluczyki albo zrobił nowe. Zgłosił się Paweł zrobił jak uważał za swoje. Ja pisze jak zwykle i nic na to nie poradzę ten typ tak ma. Grupa trzymająca włądzę ?

No nie mozna po ludzku zrobić listę wpłat , dać rachunek za serwer i inne usługi jakby co ? Ja wierzę ludziom i też wierzę że się nie dadzą orżnąć ( patrz przykład słoików z miodem) , choć nie to jest zamiarem. To wstyd coś wspomagać ? Wstyd to jak przykład podany mi na  inicjatywę ,, Ślężańskich Miodów,, chłopczyk zbierał na pasiekę nazbierał nie całą kwotę i tajemny sponsor wpłacił resztę do 30000 . Nasz chłopak chyba zbyt uczciwy na taki numer .

Ja ani od Pawła ani od nikogo niczego nie wymagam. To ma być dobrowolne , spontaniczne. Znajść sponsora i gitara.

Wiem boddanie kim byłeś ,ale ja z regóły stałem z drugiej strony barierki i raczej wychodziło na moje. ;)

To się chyba konsensus nazywa.

:D

P.S. To nie związek ni organizacja a ławeczka. Wolałbym bez gron , komórek  a jawnie aż do bulu , tfu ryba się od głowy psuje, Bólu. Za trzy stówy to geby bym nikomu nie obił a mam się złodziejem zrobić ? Wyluzujcie ludzie naprawdę.

To tylko 300 - 400 zet !

Link to comment
Share on other sites

A ja wam napiszę tak. Nie znam ani Pawła ani nikogo innego i do niczego mi to nie potrzebne , tak było i na amnezji. Liczy się człowiek i co sobą tu reprezentuje. a do czego to piszę ,ano większość właścicieli for to znane osoby, które z samego faktu forum mają gigantyczną reklamę i co za tym idzie zyski, później sprzedają spadź  po 60 złoty i śmieją się z innych jacy to niezaradni, a przecież to oni na tej niezaradności korzystają . Tu nikt się nie wybija  i swojej reklamy nie wrzuca, w każdym razie tak ostentacyjnie (filmiki z pasieki, wystaw,targów, nikt nie ma stron sklepów)więc o co chodzi???????????Uważam że koszty utrzymania spokojnie powinni ponieś wszyscy ale o płaceniu moderatorom czy administracji nie powinno być mowy. Na amnezji nikt z nas nigdy nie dostał nawet złamanego grosza, chcesz pracuj charytatywnie, pracy nie ma dużo, praktycznie czytając na bieżąco robisz od razu porządek, ale nakładanie kosztów opłat na jednego to trochę nie fair. 

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

Daro, ja wierzę w twoją uczciwość i sam taki jestem, ale odpowiedz Sam czy zawsze dobrze na tym wychodziłeś, Ja od jakiegoś czasu sprawdzam i źle na tym nie wychodzę.

Odpowiem tak, jak coś jest spontaniczne, to tego praktycznie nie ma, przynajmniej tak było z komunizmem. Realistycznie stąpam, po ziemi, jak miałem jakieś romantyczne powiewy to skończyłem jak Zabłocki na mydle. Zróbmy jakąś Fundację czy Stowarzyszenie. Albo jakąś grupę, która będzie formalnie odpowiedzialna. Podoba mi się tu troszkę stanowisko Joasi.,,praktycznie czytając na bieżąco robisz od razu porządek, ale nakładanie kosztów opłat na jednego to trochę nie fair".  Pozdrawiam.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

To kuźwa Komunizm BYŁ ??????????? !!!!!!!!!!  Bo mi zawsze pierdzielili że dopiero budują w CCCP. Naprawdę zbudowałi ? Lenin mówił że komunizm będzie jak sracze ze złota będą robić . To chyba teraz jest w Rosji. :D Na uczciwości i wierze w ludzi zawsze wychodziłem dobrze. No nie jestem idiota i innych za nich też nie uważam.

Joanno to nie A. A. czy F.A.

A po kij fundacje stowarzyszenia . Luuuuudzie ......... Jak byście w kosmos lecieć chcieli.

P.S. Pomysł Piotra jak najbardziej popieram.

Link to comment
Share on other sites

Poruszałem już tą sprawę na forum administracyjnym i uważam , że nie można Pawła obciążać całkowitymi kosztami funkcjonowania forum jakie by nie były ( chyba że tego chce) , ale forma prywatna  ( czyli jest właściciel czy kilku właścicieli na podstawie jakiejś umowy ) jest chyba najlepszym rozwiązaniem , bo tworzenie spółek komercyjnych  czy innych organizacji użyteczności publicznej z komisjami rewizyjnymi i walnym zebraniem , nie ma sensu bo to są za małe koszty.

Nie jestem prawnikiem , ale przydało by się zasięgnąć informacji prawnej jakie mamy możliwości załatwienia współfinansowania , żeby to było legalne i oczywiście pełna ocena przewidywanych kosztów prowadzenia forum w skali roku forum po modernizacji , bo zdaje się Paweł proponował takową czyli - coś nowego  " nowego skina" jak on to wyraził , ale może by wytłumaczył nam wszystkim o co tu chodzi ? i jakie mamy opcje wyboru ? i wtedy zdecydujemy co wybrać. Reklamy albo oficjalni sponsorzy - jak najbardziej , ale w rozsądnym wymiarze , bez wyskakujących okienek reklamodawców przy każdym kliknięciu w klawiaturę.

Pozdrawiam

Tadek

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.