Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Kiedy przewiesć pszczoły


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałbym podważać niczyjego zdania na temat co tam się wydarzyło z takiego filmiku trudno być pewnym,ale pomyślałem że gdyby w mojej pasiece ktoś zrobił taką rozróbę pszczoły nauczyłyby go szybko biegać :)  .Moim zdaniem zginęły z innej przyczyny!PK

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też właśnie...może zrobią te badania laboratoryjne i sprawa się wyjaśni, z pokarmem to tam też jest bez szału....no ale jak metr od uli cięli piłą to różnie też mogło być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
21 minut temu, Tadek11 napisał:

A w czym będziesz wiózł ? ?

W zasadzie to ja nie, ale sprzedaję 4 ostatnie rodziny z ulami, które stoją w ogródku i pojadą na Kurpie. Stare warszawiaki, na przyczepce pojadą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzychu napisał:

W zasadzie to ja nie, ale sprzedaję 4 ostatnie rodziny z ulami, które stoją w ogródku i pojadą na Kurpie. Stare warszawiaki, na przyczepce pojadą 

Teraz za zimno u mnie rano śnieg leży , poczekaj jak będzie powyżej + 10 st.C. Ale ryzyko ponosi kupujący i warto ostrzec kupującego że ponosi takie ryzyko.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzychu napisał:

Czy przy +6 stC można przewieźć pszczoły o ok 180 km o tej porze roku? Nie za niska temperatura? 

  Jeśli bym musiał, to chyba bym zrobił tak, że wieczorem lub z samego rana zamknął bym wylotki a pszczoły wiózł dopiero w dzień, gdy temperatura będzie możliwie wysoka. Też mnie czeka podobny temat i zastanawiam się jak najlepiej to zrobić. Choć teraz, patrząc na to co się dzieje za oknem, to nawet 6 stopni nie ma i nie będę ryzykował. 

Edytowane przez gajowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gajowy napisał:

Jeśli bym musiał, to chyba bym zrobił tak

Tobym spakował i pojechał .

Pszczoły niewskazane przewozić jak jest uwiązany kłąb . Tyle w tym temacie .Pakujesz i jedziesz . Najlepiej jest jak pix..dzi w wylotki wtedy nawet nie trzeba zatykać . Ryzyko jest zawsze . Zapłacone = sprzedane . Większy problem sprawia temperatura + 20 > .

P.S. Pospinać dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gajowy napisał:

  Jeśli bym musiał, to chyba bym zrobił tak, że wieczorem lub z samego rana zamknął bym wylotki a pszczoły wiózł dopiero w dzień, gdy temperatura będzie możliwie wysoka. Też mnie czeka podobny temat i zastanawiam się jak najlepiej to zrobić. Choć teraz, patrząc na to co się dzieje za oknem, to nawet 6 stopni nie ma i nie będę ryzykował. 

 

W sobotę jest prognozowane +6 w dzień stąd to pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.