Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Kiedy przewiesć pszczoły


Recommended Posts

Nie chciałbym podważać niczyjego zdania na temat co tam się wydarzyło z takiego filmiku trudno być pewnym,ale pomyślałem że gdyby w mojej pasiece ktoś zrobił taką rozróbę pszczoły nauczyłyby go szybko biegać :)  .Moim zdaniem zginęły z innej przyczyny!PK

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Imker

też właśnie...może zrobią te badania laboratoryjne i sprawa się wyjaśni, z pokarmem to tam też jest bez szału....no ale jak metr od uli cięli piłą to różnie też mogło być

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
21 minut temu, Tadek11 napisał:

A w czym będziesz wiózł ? ?

W zasadzie to ja nie, ale sprzedaję 4 ostatnie rodziny z ulami, które stoją w ogródku i pojadą na Kurpie. Stare warszawiaki, na przyczepce pojadą 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Krzychu napisał:

W zasadzie to ja nie, ale sprzedaję 4 ostatnie rodziny z ulami, które stoją w ogródku i pojadą na Kurpie. Stare warszawiaki, na przyczepce pojadą 

Teraz za zimno u mnie rano śnieg leży , poczekaj jak będzie powyżej + 10 st.C. Ale ryzyko ponosi kupujący i warto ostrzec kupującego że ponosi takie ryzyko.  

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Krzychu napisał:

Czy przy +6 stC można przewieźć pszczoły o ok 180 km o tej porze roku? Nie za niska temperatura? 

  Jeśli bym musiał, to chyba bym zrobił tak, że wieczorem lub z samego rana zamknął bym wylotki a pszczoły wiózł dopiero w dzień, gdy temperatura będzie możliwie wysoka. Też mnie czeka podobny temat i zastanawiam się jak najlepiej to zrobić. Choć teraz, patrząc na to co się dzieje za oknem, to nawet 6 stopni nie ma i nie będę ryzykował. 

Edited by gajowy
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, gajowy napisał:

Jeśli bym musiał, to chyba bym zrobił tak

Tobym spakował i pojechał .

Pszczoły niewskazane przewozić jak jest uwiązany kłąb . Tyle w tym temacie .Pakujesz i jedziesz . Najlepiej jest jak pix..dzi w wylotki wtedy nawet nie trzeba zatykać . Ryzyko jest zawsze . Zapłacone = sprzedane . Większy problem sprawia temperatura + 20 > .

P.S. Pospinać dobrze .

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, gajowy napisał:

  Jeśli bym musiał, to chyba bym zrobił tak, że wieczorem lub z samego rana zamknął bym wylotki a pszczoły wiózł dopiero w dzień, gdy temperatura będzie możliwie wysoka. Też mnie czeka podobny temat i zastanawiam się jak najlepiej to zrobić. Choć teraz, patrząc na to co się dzieje za oknem, to nawet 6 stopni nie ma i nie będę ryzykował. 

 

W sobotę jest prognozowane +6 w dzień stąd to pytanie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.