Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

VIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły JuraPark Bałtów 2015


Rekomendowane odpowiedzi

VIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły JuraPark Bałtów 2015 
Największa Wystawa Sprzętu Pszczelarskiego

Piątek 21.08 2015 
11:00 - Rozpoczęcie Święta Pszczoły
do 18:00 - Targi pszczelarskie
do 21:00 – wspólne ognisko, biesiada.
Sobota 22.08.2015 
8:00-18:00 - Otwarcie stoisk wystawowych
10:00 – Otwarcie konferencji, występ prezydenta PZP. Konferencja naukowa poświęcona apiterapii. Tematyka wystąpień naukowych dotyczyć będzie pyłku, pierzgi, propolisu itp. oraz zdrowotnych właściwości miodu, jak również zastosowania produktów pszczelich w inhalacji zdrowotnej (wykładowca ze Słowenii).
14:00-15:00 przerwa obiadowa.
15:00 - Występy zespołów regionalnych
18:00 - Występ zespołu folkowego TUHAJ BEJ - Gwiazda dnia
19:30 - Występ zespołu METRUM, zabawa taneczna dla wszystkich do 23:00
Niedziela 23.08.2015 
8:00 - Otwarcie stoisk wystawowych.
9:45 zbiórka przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej
10:00-11:00 - Msza św.
11:00 -Przemarsz pocztów sztandarowych na Okręglicę
11:30 - Oficjalne przemówienia zaproszonych gości, wręczenia odznaczeń
13:00 - Występy regionalnych zespołów ludowych
16:00-21:00 zabawa taneczna przy zespole muzycznym
W wystawie udział biorą największe firmy pszczelarskie z Polski, zarezerwowane są stoiska z państw ościennych, w tym z Ukrainy, Litwy, Słowenii i Słowacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

proponuję jechać przez Ociesęki - po drodze niedaleko - zapraszam.

Byłem . Pasiekę w Ociesękach widziałem , oczy widokiem uli z duszą nacieszyłem . . .

A z tego co wiem , to teraz jest tam jeszcze piękniej ;) 

Aż zal. d... ściska , że nie ma z kim się wybrać , bo znów  Ociesęki , Raków , Ostrowiec Św.  by się odwiedziło .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by co to moje Stowarzyszenie organizuje zbiorowy wyjazd do Bałtowa na jeden dzień i chyba też tam będę , chociaż to jakieś ograniczenie  w swobodzie dysponowania czasem.

Pozdrawiam

Tadek

Tylko raz pojechaliśmy z Grześkiem (6Cichy) na 1 dzień do Przysieka k./Torunia autokarem ze związku .

To było 3 i pół  roku temu

Najpierw marzliśmy na parkingu w Olsztynie z godzinę albo lepiej , bo "góra " zmieniła godzinę wyjazdu na późniejszą  i powiadomiła jedynie "swoich" .

My jechaliśmy "gościnnie" .

Wyjechaliśmy kiedy już praktycznie zaczęła się w Przysieku część oficjalna ...

Po ok 100km. jazdy  (około połowy drogi)  przerwa na siku około ... 30 minut :blink:

Impreza w Przysieku trwała już w najlepsze ... Koledzy dzwonili i pytali co z nami !?

...

Jak dojechaliśmy , to niektórzy wystawcy już się zwijali .

Węza np. na jarmarku  była już dostępna tylko u jednego wystawcy .

Dla nas to pikuś , bo węzę przywiózł nam Kolega "qq" .

Nie zdążyliśmy dobrze pogadać , a już słyszymy , że wszyscy nas szukają  , bo już za chwilę ruszamy w drogę powrotną   :wacko: 

Koszt wyjazdu dla dwóch osób (bilet do Olsztyna+ zapłata za autokar z Olsztyna ) , to koszt wyjazdu samochodem .

Długo tego wyjazdu nie zapomnę ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę z mężem i Luzak 123 z rodziną i jeszcze kolega pszczelarz z żoną z Olkusza. Dom zajęty ale jak ktoś chce z daleka przyjechać i nocować np. pod namiotem (swoim) lub w stodole na sianie to zapraszam. Podwórko duże i ogród do dyspozycji. A i w domu na podłodze posłanie się znajdzie. 30 km od Bałtowa. Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasowało by dać jakieś hasło lub miejsce spotkania użytkowników tego forum w Bałtowie. Przejdziemy obok siebie i nie znając się, nie spotkamy się. Jakieś propozycje?

Może bliżej daty imprezy dla zainteresowanych spotkaniem wymienimy się na PW telefonami .

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, witam i pozdrawiam - ja byłem z żoną w niedzielę od południa, stoiska już się zbierały, spotkałem jeszcze paru kolegów ze Stowarzyszenia Świętokrzyskiego zrobiłem małe zakupy, oprócz kwasu octowego,bo już brakło i wróciłem na swoją pasiekę. Hej !!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.