Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Firma FIT


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z Was robił zakupy w tej firmie

http://artykuly-pszczelarskie.pl/

Dzwonie już drugi dzień tel. w porządku sygnał jest  ale nikt nie odbiera :mellow:.

Na stronie zakupy jak najbardziej chcieli by przyjąć  :mellow: ,choć piszą żeby konsultować na tel .

A tu zong .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś niedokończone dzieło , lub padło zanim powstało . Nie ma możliwości kupienia niczego , wszystko niby działa do chwili złożenia zamówienia. To już dłuższy czas jest w takim stanie, co najmniej kilka miesięcy. Zamawiam zawsze tylko z płatnością przy odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przychodzi  towar ?

Sprawa się zaczęła od kolorku bluzy ,piszą żeby zadzwonić aby  dopytać o kolor  wiec dzwonie ,a tu nikt nie odbiera .

Napisałem mail  ,dostałem odpowiedz że są ważne powody żeby nie odbierać  tel. :huh:

Skusiła mnie cena pajączków do powałek potrzebuje z 200 sztuk, zawsze to 5 dych taniej niż na allegro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru dobrze radzę ,wiem co   piszę  Jestem z Małopolski .Może Ci się uda czego Ci życzę.

Spytaj u Łysonia lub Babika , oni produkują  , a Pani Tomczyk na 90% ma od nich. Jak już to żadne przelewy , zaplanuj, , że towar będzie Ci potrzebny w 2017 ..     

,                                                                                                                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronku .
Pajaczki i pierścienie do pajączków kupisz tanio u Apikoza (kupowałem)  .
Ule robią teraz buble . Ale pajączki są takie jak u wszystkich tylko  tańsze .
Kupisz 200szt. to jeszcze pewnie kilka dorzucą w gratisie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronku .

Pajaczki i pierścienie do pajączków kupisz tanio u Apikoza (kupowałem)  .

Ule robią teraz buble . Ale pajączki są takie jak u wszystkich tylko  tańsze .

Czemu ich ule to buble? Właśnie zamówiliśmy trochę dadantów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ich ule to buble? Właśnie zamówiliśmy trochę dadantów...

Ich ule z czystym sumieniem powiem , że były śliczne , wychuchane , wydmuchane , dopieszczone  ale ... do momentu wejścia refundacji na ule .

Od tej pory robią buble , z pozalewanymi poliuretanem wręgami plastykowymi , z pęcherzami itp . Poszli na ilość , a olali jakość .

Najważniejsze , że nie zamierzają tego poprawiać , bo ule i tak się sprzedają .

Potrafią robić ładne ule , ale nie chcą ...

Oglądałem ich ule dość dokładnie przed i po wejściu refundacji . Kupiłem już po ... i tak jak przez trzy lata je zachwalałem , tak teraz nie polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co te wady wpływają? Tylko na estetykę, czy również na trwałość?

Estetyka to jedno . Ale jak jest pęcherz , to powietrze z pewnością nie ma takiej wytrzymałości jak poliuretan więc osłabia produkt .

Ponieważ są tak duże pęcherze w produkcie przypuszczam , że z oszczędności nie stosuje się odpowiednich proporcji ,

a co za tym idzie można przypuszczać , że sama pianka będzie miększa niż być powinna i mniej wytrzymała .

Poliuretan na plastykowych wręgach podczas skrobania dostaje się do propolisu i dyskwalifikuje jeden z produktów (kit pszczeli) .

Jak się zeskrobie poliuretan z plastyku zmienią się wymiary .

Całość wychodzi z formy więc nie trudno zrozumieć , że jak na plastyku jest 4mm. poliuretanu , to po jego zeskrobaniu powstanie 4mm. szczelina .

Nie tam ma być !

Ja bym sugerował odbiór osobisty uli i oglądanie każdego elementu ula osobno .

Tylko nasuwa się pytanie czy oprócz uli demonstrowanych na konferencjach , jarmarkach , pokazach są jeszcze w magazynach jakieś pełnowartościowe ule dla klientów ?

 

Kiedy opisałem gdzieś w internecie jakie ule otrzymałem od Apikoza dwa lata temu .

Bardzo szybko miałem telefon od producenta .

Telefon z propozycją "anulowania transakcji" . Zaproponowano mi zwrot pieniędzy i odbiór uli na koszt producenta .

Niestety ule kupione w programie wsparcia trzeba posiadać i okazywać przy ewentualnej kontroli przez okres 5 lat .

Tych uli nie mogłem po prostu zwrócić . Ich brak w pasiece podczas ewentualnej kontroli mógł skutkować posądzeniem mnie o wyłudzenie dotacji .

A propozycji wymiany uli na wolne od wad niestety od producenta nie otrzymałem .

 

Wtedy planowałem w ciągu 5 lat wymienić wszystkie 80 uli w mojej pasiece na poliuretany Apikoza .

Wobec rażącego spadku jakości produktów i braku chęci wymiany wadliwych uli na pełnowartościowe z pomysłu tego zrezygnowałem .

Ale jak to mówi Właściciel firmy "po co poprawiać jakość , jak i tak się ule sprzedają " ?

Żeby nie było , że ściemniam ... Świadkami tej wypowiedzi byli Koledzy 6Cichy , Dudi , Feniks , Michał (Apifonia)  Michał Lewandowski (Miody Ponidzia) i jeszcze kilka innych osób z zaprzyjaźnionego "Forum Miodka"  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masakra .Myślałem o kupnie uli na refundację w tym roku ,trzeba się dobrze zastanowić nad dostawcą :mellow:.

Na razie moje styrodury dają rade ,ale zawsze miło było by mieć "oryginały " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelKS3

Ja mam ule od Apikoza, praktycznie od początku ich produkcji i nic się nie dzieje złego z nimi. Co roku brałem po kilka sztuk i wszystko OK. Ale ktoś na forum pokazywał zdjęcia z tymi pozalewanymi wręgami (o których pisze Robi) i faktycznie brzydko to wyglądało. Od chyba dwóch lat inaczej montują wręgi i nie ma na nich śladu pouliretanu. Co do bąbli to u mnie były jakieś pojedyńcze i malutkie chyba na jednym lub dwóch daszkach ale same zniknęły po przekłuciu ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem w takiej sytuacji, że te ule są nam potrzebne i nie chcielibyśmy ich oddawać i kupować gdzieś indziej, bo raz, że transport już mamy umówiony i u kuriera czekają też rzeczy z innych sklepów, a dwa, że matki już czerwią i nastawilismy się na rozwój, a nie na miód w tym i przyszłym roku... Post Pawła daje jakąś nadzieję, że jednak trochę podnieśli jakość tych uli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.