Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Kradzież pasieki


Gość Imker

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrazy współczucia dla właścicieli pasieki z powodu tak dotkliwej straty oraz wielkie oburzenie za tak karygodny czyn !!!!!!! Dobrze by było żeby zdjęcia tych uli zostały gdzieś upublicznione , może i na naszym forum w celu ostrzeżenia przed kupnem kradzionego towaru i możliwej identyfikacji uli.

Ale też i przestroga dla nas Wszystkich  myślmy trochę jak można tak trzymać ule na stałe blisko ruchliwej drogi nie zabezpieczone w żaden sposób , widoczne z drogi dla przejeżdżających . Powie ktoś że dla złodziei nie ma zabezpieczeń - pewnie racja dla złodziei nie ma zabezpieczeń których by nie pokonali .  ale jednak w wielu przypadkach okazja czyni złodzieja.

 Pomyślmy i my czasami o bezpieczeństwie naszych uli.

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich  sk*********w powinno się piętnować publicznie po nakryciu .

A i donosicielstwo w takich przypadkach to by była duża zaleta i honor  .

Udostępniłem na Facebooku

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000889274660&fref=nf

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie pszczelarze bo to  urąga tej profesji to zwyczajni ZŁODZIEJE !!!!!!!

I tego się trzymajmy. Ukraść to nie problem dla średnio inteligentnego , gorzej że potrafią sprzedać i tu kupują pszczelarze. Nie ma zbytu nie ma złodzieja.

U mnie w robocie potrafią ćwiknąć kabel pod napięciem 3000 V bez izolacji. W dodatku że jeszcze pociągi jeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 uli to nie igła gdyby pszczelarze z tego rejonu wzięli się za szukanie to jest szansa złapać s...w .Tylko kto ukradł jak nie pszczelarze? PK

No właśnie też jestem tego zdania  :( trzeba wiedzieć jak ukraść taką znaczną ilość uli, byle pijaczki tego nie zrobiły...

 

Sprawa, trafiła też na wykop, a tutaj czasem udaję się coś zdziałać w tej dziwnej społeczności ;) :

http://www.wykop.pl/link/3134235/ukradli-ule-z-pszczolami-80-rodzin/

 

W każdym razie im więcej się o tym mówi i pisze tym lepiej. Liczę na to, że będzie wokół tego tak gorąco, że ule zaczną wręcz parzyć i się znajdą jakoś w cudowny sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netto pojeździsz popytasz się dowiesz, ale Darek tanio kupił .

Poza tym nie rozmydlajmy tematu o kradzieży przeżuci posty do "ceny odkładów"

A tutaj proponuje zrzutkę po dychu na konto  kogoś  kto mieszka blisko i kupno jednej czy dwóch  rodzin od forum temu człowiekowi . 80 rodzin stracić to naprawdę cios .

 

Edit; Państwo Kołodziejscy z Mogiłowa koło Nidzicy

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak osiągnę nasycenie rynku - zapraszam . Póki co ma być 80 później zacznę oczy mrużyć .Zakupy się planuje. Było 30 do sprzedania po 250 i to nie dawno. Własciciel ( spadkobierca) nomen omen ,pracuje w Irlandi.Moje środki finansowe są skromne a duże zakupy. Jak bardzo chcecie to Wam znajdę. Trzeba zaliczkę bo nie zwykłem się szlajać daremno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

daro, my nie mówimy o wyprzedaży za bezcen tylko o relanej wartości rynkowej, a to zawsze jest duża różnica.

Cena rynkowa to nie taka cena którą chce sprzedający ale średnia cena zakupu danego towaru . Pewnie w nowym fabrycznym nie szkoda dać 700 ale w starym gracie płaci się za pszczołę. I w cale to nie za bezcen. za bezcen to było w zeszłym roku po 150 na jesieni . No nie podkarmione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Baru dał ogłoszenie -

 

Ogłoszenie grzecznościowe ,pszczelarz mieszkający niedaleko mnie ze względu na swój wiek ,redukuje ilość pni,

sprzeda pszczoły z ulami wz podobno są na 10 ramkach .
Cena 400zł za ul,,około 10 uli
Tel 14 6530162 ... Pan Cudek

A 350 to bezcen. Pogadał by dobrze i jak zabrałby wszystkie cena na 100 % zjechała na te rzeczone 350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszy Pan redukuje pasiekę ,tylko pośredniczę w ogłoszeniu  ;) .Targować na podany tel. ;) .

Moje są po 550 ;) jak by ktoś chciał w jednościennych wz ,

 

 

Rozpędziłem się, przerzucicie te posty do tego tematu o odkładach ,a tutaj może jak "pomysł"wypali to zbierzmy się w sobie  ;)  i róbmy tą ściepę .Kto mieszka najbliżej tej miejscowości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.