Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Finansowanie Forum

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

joasia

joasia

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Imię:Joanna
  • LokalizacjaPolska
  • Typ ula:dadant

A ja wam napiszę tak. Nie znam ani Pawła ani nikogo innego i do niczego mi to nie potrzebne , tak było i na amnezji. Liczy się człowiek i co sobą tu reprezentuje. a do czego to piszę ,ano większość właścicieli for to znane osoby, które z samego faktu forum mają gigantyczną reklamę i co za tym idzie zyski, później sprzedają spadź  po 60 złoty i śmieją się z innych jacy to niezaradni, a przecież to oni na tej niezaradności korzystają . Tu nikt się nie wybija  i swojej reklamy nie wrzuca, w każdym razie tak ostentacyjnie (filmiki z pasieki, wystaw,targów, nikt nie ma stron sklepów)więc o co chodzi???????????Uważam że koszty utrzymania spokojnie powinni ponieś wszyscy ale o płaceniu moderatorom czy administracji nie powinno być mowy. Na amnezji nikt z nas nigdy nie dostał nawet złamanego grosza, chcesz pracuj charytatywnie, pracy nie ma dużo, praktycznie czytając na bieżąco robisz od razu porządek, ale nakładanie kosztów opłat na jednego to trochę nie fair. 

• MAZI, piotrpodhale i Ślężańskie Miody lubią to

boddan

boddan

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 416 postów
  • LokalizacjaOpolszczyzna
  • Typ ula:Wielkopolskie

Daro, ja wierzę w twoją uczciwość i sam taki jestem, ale odpowiedz Sam czy zawsze dobrze na tym wychodziłeś, Ja od jakiegoś czasu sprawdzam i źle na tym nie wychodzę.

Odpowiem tak, jak coś jest spontaniczne, to tego praktycznie nie ma, przynajmniej tak było z komunizmem. Realistycznie stąpam, po ziemi, jak miałem jakieś romantyczne powiewy to skończyłem jak Zabłocki na mydle. Zróbmy jakąś Fundację czy Stowarzyszenie. Albo jakąś grupę, która będzie formalnie odpowiedzialna. Podoba mi się tu troszkę stanowisko Joasi.,,praktycznie czytając na bieżąco robisz od razu porządek, ale nakładanie kosztów opłat na jednego to trochę nie fair".  Pozdrawiam.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2402 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

To kuźwa Komunizm BYŁ ??????????? !!!!!!!!!!  Bo mi zawsze pierdzielili że dopiero budują w CCCP. Naprawdę zbudowałi ? Lenin mówił że komunizm będzie jak sracze ze złota będą robić . To chyba teraz jest w Rosji. :D Na uczciwości i wierze w ludzi zawsze wychodziłem dobrze. No nie jestem idiota i innych za nich też nie uważam.

Joanno to nie A. A. czy F.A.

A po kij fundacje stowarzyszenia . Luuuuudzie ......... Jak byście w kosmos lecieć chcieli.

P.S. Pomysł Piotra jak najbardziej popieram.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

daro

daro

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2402 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Jak Piotr ma w stopce- Polak potrafi . Dodałbym i brzmi dumnie. :D

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2001 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Poruszałem już tą sprawę na forum administracyjnym i uważam , że nie można Pawła obciążać całkowitymi kosztami funkcjonowania forum jakie by nie były ( chyba że tego chce) , ale forma prywatna  ( czyli jest właściciel czy kilku właścicieli na podstawie jakiejś umowy ) jest chyba najlepszym rozwiązaniem , bo tworzenie spółek komercyjnych  czy innych organizacji użyteczności publicznej z komisjami rewizyjnymi i walnym zebraniem , nie ma sensu bo to są za małe koszty.

Nie jestem prawnikiem , ale przydało by się zasięgnąć informacji prawnej jakie mamy możliwości załatwienia współfinansowania , żeby to było legalne i oczywiście pełna ocena przewidywanych kosztów prowadzenia forum w skali roku forum po modernizacji , bo zdaje się Paweł proponował takową czyli - coś nowego  " nowego skina" jak on to wyraził , ale może by wytłumaczył nam wszystkim o co tu chodzi ? i jakie mamy opcje wyboru ? i wtedy zdecydujemy co wybrać. Reklamy albo oficjalni sponsorzy - jak najbardziej , ale w rozsądnym wymiarze , bez wyskakujących okienek reklamodawców przy każdym kliknięciu w klawiaturę.

Pozdrawiam

Tadek

• irkor lubi to

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

CYNIG

CYNIG

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów
  • Imię:Tomasz
  • LokalizacjaŁaziska Górne
  • Typ ula:wlkp

Podpowiem jak to funkcjonuje na innej grupie mailowej utrzymującej swoją stronę:

Jak zbliża się termin płatności to administrator ogłasza że jest do zapłacenia tyle i tyle. Osoby chcące się zrzucić informują go o swojej chęci partycypacji w kosztach. Następnie przelicza ile to wyjdzie kasy na osobę, ogłasza na grupie i czeka na przelewy. Na tym koniec, bez żadnych fajerwerków ale i z jawnością.

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2402 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Na początek - wszystkiego najlepszego w dniu imienin. Może być tak , reklamy wyskakujące załatwia Adblock , bardziej odpowiedniejsze były by w innej formie. No i włożyłem kij w mrowisko . Czuję się tak jakbym ogłosił ściepę na atomową łódź podwodną bo na skrzynę wódki to chyba nie było by takich dylematów. ;) :P

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1453 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka

No i włożyłem kij w mrowisko .
Czuję się tak jakbym ogłosił ściepę na atomową łódź podwodną
bo na skrzynę wódki to chyba nie było by takich dylematów. ;) :P

Nie pierwszy raz jesteś "Sprawcą zamieszania" ;)

boddan

boddan

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 416 postów

Ja myślałem, że to ma być pomysł na lata,co naszą wspólną ławeczkę zintegruje. Mnie też, odpowiada pomysł z reklamami, lub niech będzie skarbnik. Ale, uważam że pomysł Tadek11 warto przemyśleć. CYNIG, doraźnie też może być.

...............................................................................................................

boddan

boddan

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 416 postów

Nie pierwszy raz jesteś "Sprawcą zamieszania" ;)

No właśnie Daro. Brawo Ty.

irkor

irkor

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 141 postów
  • Imię:Irkor
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Typ ula:WP

Rozpisaliście się już na dwie strony i coś przez skórę czuję, że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Wygląda na to, że Kolega Paweł ma swojego ekonoma i pewnie mu to odpowiada, skoro nie zabrał do tej pory głosu w przedmiotowej sprawie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu dzisiejszym, jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2402 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Tu ekonomów nie ma , chłop poprostu zajęty . Z czegoś innego chleb je . Jak zajrzy się wypowie.

Nie bądź baba - nie kracz. :D

P.S. To ma być własnie na lata.

mariopalmeral

mariopalmeral

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 235 postów
  • Imię:Mariusz
  • LokalizacjaGłuchowo
  • Typ ula:Gospodaruję na wielkopolskich po prostu patriotyzm.

Rozpisaliście się już na dwie strony i coś przez skórę czuję, że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Wygląda na to, że Kolega Paweł ma swojego ekonoma i pewnie mu to odpowiada, skoro nie zabrał do tej pory głosu w przedmiotowej sprawie.

No właśnie my tu flaki wypruwamy jeden z drugim do gardła prawie sobie skacze a osoba "zainteresowana " tudzież opisana nawet głosu nie zajęła .Więc myslę że dalsza dyskusja nie ma sensu bez wypowiedzi "opisywanego" założyciela czy właściciela.Na razie to wydaję mnie się że Paweł się śmieje z tej całej farsy .

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2402 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Osoby zainteresowane to my. Te co skaczą i fruwają. Paweł nie zagladał teraz może chłop ma co innego do roboty. Nikt z nikogo tu się nie smieje.

bogor

bogor

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 329 postów
  • Imię:BOGDAN
  • LokalizacjaWyszków
  • Typ ula:wielkopolskie,warszawskie poszerzane

chłopy zadałem sobie trochę trudu i policzyłem ,że osób piszących ponad 10 postów (dotychczas)

jest ponad 50.

400 złotych to jest raptem po 8 złotych na łba.

Myślę że wpłata nie powinna kogoś faworyzować ale ogłoszona lista być może była by elementem

mobilizującym.

Gdyby w przyszłości koszty wzrosły to zawsze można podjąć temat na nowo.

• Ślężańskie Miody lubi to

Wydaje Ci się ,że masz rację i masz rację ,że Ci się wydaje.

sok_mir

sok_mir

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 445 postów
  • Imię:mirek
  • LokalizacjaFrancja , Moselle
  • Typ ula:Dadant korpus plus nadstawka

chłopy zadałem sobie trochę trudu i policzyłem ,że osób piszących ponad 10 postów (dotychczas)

jest ponad 50.

400 złotych to jest raptem po 8 złotych na łba.

Myślę że wpłata nie powinna kogoś faworyzować ale ogłoszona lista być może była by elementem

mobilizującym.

Gdyby w przyszłości koszty wzrosły to zawsze można podjąć temat na nowo.

Tez bylbym za czyms takim. Ewentualna nadwyzke mozna by bylo przeznaczyc na jakis upominek dla Pszczelarza i Debiutanta Roku i juz. 

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2402 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Najpierw czekać Pawła.

radek40

radek40

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 243 postów
  • Imię:Bogusław
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie
  • Typ ula:wielkopolskie

Witam, użytkowników tego forum jest mało a będzie jeszcze mniej przez takie tematy, należy najpierw zadbać o większą ich liczbę a finansowanie samo się rozwiąże .Paweł jest bardzo zajęty bo dodawałem opisy pod zdjęciami użytkowników ,wymagana akceptacja administracji i nic.

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2402 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Coś kręcisz można opisy wstawiać bez akceptacji. Jak co zawsze na priv do moderatora , administracji i rozwiązemy lub wstawimy. Sprawa załtwiona i opisy można wstawiać bez zgody ba mozna komentować lub nie jak zechcesz. :D

A co do ilości nie ma to ni jak do płacenia rachunków . :D

bogor

bogor

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 329 postów
  • Imię:BOGDAN
  • LokalizacjaWyszków
  • Typ ula:wielkopolskie,warszawskie poszerzane

rozmawiamy o zrzutce dobrowolnej.

Tu na szczęście nikt nic nie musi.

Nie musi płacić,nie musi pisać ani czytać.

Niektórzy na ławeczkę zrzucają się co dzień i im nie szkoda.

Puki co mamy super admina, chłop honorowy.

Czy z nim była jakaś rozmowa, bo może niepotrzebne bicie piany.

Jak by kto pytał jestem za.

Wydaje Ci się ,że masz rację i masz rację ,że Ci się wydaje.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Stowarzyszenie "Polanka"