Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miod z Cynamonem


Recommended Posts

Witam. Ja robię miód kremowany z czekoladą gorzką i z skórką pomarańczową. Bardzo chętnie sięgają po niego dzieci zamiast masła orzechowego. Łączy się idealnie,nawet nie trzymam w lodówce,bo nic się z nim nie dzieje. Z cynamonem jest tak samo tylko inny składnik.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ostatnio jak byliśmy na targach pszczelarskich (jeśli można to tak nazwać) w Siedlcach to stał gość z "miodem do kawy" za namową ślubnej zakupiliśmy jeden malusi słoiczek z czekoladą, imbirem, kardamonem i cynamonem(tak to wszystko było w jednym małym słoiczku) i powiem, że nie żałuję bo kawa czy herbata naprawdę jest pyszna. Co ciekawe gościu miał tego mnóstwo rodzajów ale cena takiego słoiczka to hoho już dokładnie nie pamiętam ale zerknę w domu jaka pojemność to 16 złotych a był to mały słoiczek, warto spróbować bo smak ciekawy.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio jak byliśmy na targach pszczelarskich (jeśli można to tak nazwać) w Siedlcach to stał gość z "miodem do kawy" za namową ślubnej zakupiliśmy jeden malusi słoiczek z czekoladą, imbirem, kardamonem i cynamonem(tak to wszystko było w jednym małym słoiczku) i powiem, że nie żałuję bo kawa czy herbata naprawdę jest pyszna. Co ciekawe gościu miał tego mnóstwo rodzajów ale cena takiego słoiczka to hoho już dokładnie nie pamiętam ale zerknę w domu jaka pojemność to 16 złotych a był to mały słoiczek, warto spróbować bo smak ciekawy.

Szczupły, wysoki około 30-ki i  stał na stoisku w bluzie pszczelarskiej z kapeluszem ? 

 

Chodził ze mną taki jeden na kurs ...

Teraz wszędzie go pełno . Na Warmii , Mazurach , Kurpiach , to może i na Mazowszu ...

Miody ma w ofercie z przyprawami , sokami , owocami itp

Ciekawy jestem kiedy klienci zaczną go ścigać jak te miody z owocami i sokami zaczną im wychodzić ze słoików :D

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co się na takich obrażać. Każdy ma swoją niszę. Skoro ludziska lubią miód z cynamonem, orzechami, chili, czy czym tam nie chcą to nie widzę problemu. Byle by to nazwać właściwie, a nie jak widuję czasem różowy miód malinowy, albo miód czeremchowy :blink:

Link to comment
Share on other sites

Witam.  Zrobilem  5L miodu z Cynamonem. Na 1L miodu dalem 3 łyżki cynamonu. Przez trzy tygodnie mieszalem aby cynamon dobrze nasiąkną.   Polowa klijentow wróciła po nowe sloiki mikstury, czyli calkiem nieźle.  Zrobilem tez miod z kakao (czekoladowy) bardzo smaczny, mysle ze dla dzieci bedzie super.   Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Witam.  Zrobilem  5L miodu z Cynamonem. Na 1L miodu dalem 3 łyżki cynamonu. Przez trzy tygodnie mieszalem aby cynamon dobrze nasiąkną.   Polowa klijentow wróciła po nowe sloiki mikstury, czyli calkiem nieźle.  Zrobilem tez miod z kakao (czekoladowy) bardzo smaczny, mysle ze dla dzieci bedzie super.   Powodzenia

Jakie proporcje w miodzie czekoladowym?

Link to comment
Share on other sites

Szczupły, wysoki około 30-ki i stał na stoisku w bluzie pszczelarskiej z kapeluszem ?

 

Chodził ze mną taki jeden na kurs ...

Teraz wszędzie go pełno . Na Warmii , Mazurach , Kurpiach , to może i na Mazowszu ...

Miody ma w ofercie z przyprawami , sokami , owocami itp

Ciekawy jestem kiedy klienci zaczną go ścigać jak te miody z owocami i sokami zaczną im wychodzić ze słoików :D

Szczupły owszem ale bez bluzy i kapelusza miał jeszcze jakieś kosmetyki, z Białowieży gość jest bo na nakrętce jest adres strony internetowej, pasieka Orda a słoiczki 160g ale smak bajka warty tej ceny.

Link to comment
Share on other sites

Witam, Uwaga Miod z Cynamonem nie dla wszystkich.  Na necie wyczytalem ze MzC obniza cholesterol i cisnienie krwi.  I to sie sprawdzilo.  Po tygodniu cisnienie u mojej zony spadlo baaardzo nisko, za nisko.  Cisnienie miala normalnie niskie. Czyli specyfik jest super dla cisnieniowcow.  W tym tygodniu robie miod kremowany. Znajoma z mojego kola 2 tygodnie temu zajela pierwsze miejsce w Kanadzie za Mod Kremowany.  Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Miod z Cynamonem nie dla wszystkich. 

Na necie wyczytalem ze MzC obniza cholesterol i cisnienie krwi.  I to sie sprawdzilo.

To dobre dla nas jak teściowa zapowie wizytę .

Profilaktyczne łyżkę stołową z rana i się wyrówna ;)

 

 

 Znajoma z mojego kola 2 tygodnie temu zajela pierwsze miejsce w Kanadzie za Mod Kremowany. 

U nas nie ma szans !

Kryteria są takie , że miód ma być jak najbardziej naturalny .

Kremowanie jest już ingerencją pszczelarza .

Po jednym z konkursów rozmawiałem z panią Izabelą Byszewską - Prezesem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Przewodniczącą jury .

Napomknąłem , że chciałem do konkursu zgłosić miód kremowany , ale w końcu zgłosiłem inny .

(Można było zgłosić tylko jeden ! )

Powiedziała , że dobrze zrobiłem , bo jurorzy "maja alergię" na miody kremowane :)

Od tamtej pory kremowanych  na konkursy nie wożę .

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kremowane miody to jak Robert zauważył zawsze to jest jakaś ingerencja w naturalny produkt jakim jest miód pszczeli i jak na przykład pisał jeden z guru pszczelarskich na jednym z forów i sobie jego wpis zapamiętałem  :D 

 

Dla mnie ta cała kremacja to był zawsze jeden wielki niemiecki byznes, który juzżstracił swoją modę.
Mieszali miody z Chin, Ukrainy, Polski i pod kremem wciskali gdzie się da.
Na wschód od polskiej granicy, nikt poważny nie kupi żadnego innego miodu jak skrystalizowanego, nakładanego łopatką prosto z pojemnika.
Miód kremowany tfu,.,.; pic na wodę. Generalnie.

I zasadniczo przychylam się do tych słów , bo taki kremowany miód nie wiadomo co zawiera jak trafimy na nieuczciwego sprzedawcę miodu , nie używam słowa pszczelarz z wiadomych względów :D bo zakładam że prawdziwy pszczelarz raczej powinien unikać takich metod jak kremowanie każdego miodu jak leci , no może z wyjątkiem w przypadku miodu rzepakowego :) gdzie czasami jak się spóźnimy z rozlaniem w słoiki ? ;) no sami wiecie o czym piszę ?

Ale też kremowanie miodu jest to też taki sposób żeby zachęcić klienta na zakup miodu i często miód tak zwany krupiec wielu klientów zniechęca do zakupu i tu raczej jest wskazany inny sposób  na takich klientów który nazywa się de krystalizacja

https://mediasam.pl/warnik-automatyczny-garnek-do-pasteryzacji-severin-ea3649.html 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 kremowane miody to jak Robert zauważył zawsze to jest jakaś ingerencja w naturalny produkt jakim jest miód pszczeli

Nie żebym nie kremował miodów  ...

Kremuję pierwszy wiosenny miód w ilości ok. 100kg. w sezonie , bo tego chcą niektórzy klienci .

Czasem dodaje tez kakao , imbir , lub cynamon .

Ale na konkursach gdzie liczy się jakość i tradycja takie miody nie mają szans .

Link to comment
Share on other sites

U mnie nie ma chętnych na miód kremowany,ludzie lubią widzieć co kupują,nawet jak jest mocno skrystalizowany.

Ciekawostka,ktora pewnie nikogo nie zdziwi. Kolega przewoził do Szwajcarii ,,polski,, miód,oczywiście duża szanująca sie firma. W Szwajcarii zachwycali się,bo jak miód to tylko z Polski,szkoda tylko że jak go ładowali to musiał czekać aż przeleją wszystkie beczki z ukraińskich w polskie. I taka to nasza marka miodu . I dziwić sie ze ogloszony raport opłacalnosci pszczelarstwa a Polsce na 2017 jest taki opłakany

Link to comment
Share on other sites

Witam.  Czy moze byc cos lepszego dla dzieci jak nie miod kremowany?    Jaka to ingerencja w miodzie,bo go 5min. zamieszamy?   Wiadomo ze obrobka cieplna, szczególnie zle wykonana pozbawia miodu tego co najlepsze. 

Podchodzenie takie do tematu troche mnie smieszy gdzie miod w markecie to w wiekszosci syrop kukurydziany.   Wiadomo ze 80% ludzi widzac nawet lekko skrystalizowany miod na dnie sloika nie kupi tego miodu z cukrem. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.