Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ogrodzenie pasieki


Krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Turqs napisał:

Znam to. Właśnie taka sytuacja pogoniła mnie do zrobienia rojnicy z odkurzaczem. Jeśli jest prąd w zasięgu rójki idzie naprawdę sprawnie :) 

   Widziałem kilka takich patentów, nawet na filmach, w trakcie działania. Zakładam, że patent jest ok, pewnie trzeba tylko dobrze ustawić siłę ssania. Widziałem jak mój brat wciągnął odkurzaczem przemysłowym ogromne gniazdo os razem z osami. Po otworzeniu odkurzacza 95% os była zdechła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, gajowy napisał:

   Widziałem kilka takich patentów, nawet na filmach, w trakcie działania. Zakładam, że patent jest ok, pewnie trzeba tylko dobrze ustawić siłę ssania. Widziałem jak mój brat wciągnął odkurzaczem przemysłowym ogromne gniazdo os razem z osami. Po otworzeniu odkurzacza 95% os była zdechła...

Oczywiście siłę trzeba dopasować. Nie wciąga się pszczół bezpośrednio do odkurzacza. Ja ten patent wykorzystałem raz. Czasu było nie wiele bo rój już wisiał w żywopłocie. 
Wykorzystałem styropianową dennice, korpus i powałke. W skrajny pajączek włożyłem zrobioną na szybko rurę z siatki od dennic i do tego elementu był podłączony odciąg. Do korpusu na środek włożyłem 3 ramki z węzą. Wlot był w otworze powałki po przekątnej od ssącego. Wszystkie szczeliny okleiłem taśmą. Pewnie nie było szczelne. Zadziałało. Po zebraniu całości większość pszczół była na sianach korpusu i ramce z węzą od strony wlotu i na powałce. Położyłem ciasto, daszek i dostawiłem na pasiekę. Jak to z rójkami bywa po kilku dniach okazało się, że te 3 ramki węzy było za mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, michal79 napisał:

Dobre do herbatki. To co, wymieniasz w tym roku jakieś matki?

 

Pewnie coś tam wymienię jak już będą dostępne, a i zrobię odkłady z jajeczkami jednodniowymi do odciągnięcia mateczników od tych matek, które się spisują.

a melisa i na uspokojenie też dobra, może akurat dla tych agresywnych? :D 

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, piotrpodhale napisał:

Krzychu wszystko zależy od jakiej strony świata masz tą siatkę. Jak od południa to zrobi cień i po ptokach. Urosną jedynie pokrzywy i mech.

 

Siatka jest od strony wschodniej, w południe powinno tam być w miarę naświetlone. Mimo wszystko siatka mało cienia rzuca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Turqs napisał:

taka sytuacja pogoniła mnie do zrobienia rojnicy z odkurzaczem. Jeśli jest prąd w zasięgu rójki idzie naprawdę sprawnie :) 

Kiedyś też chodził mi po głowie taki patent na odkurzacz z wiadrem (rojnicą)  na wężu .
Pozostał wśród niezrealizowanych pomysłów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Przemiłe Panie i Mili Panowie,

Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenia i własne obserwacje, jak zachowują się pszczoły przy ustawieniu uli przy samym ogrodzeniu ?

Chodzi mi o to, że ule będą stały w odległości jednego metra wylotkiem do siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2021 o 10:13, irkor napisał:

Przemiłe Panie i Mili Panowie,

Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenia i własne obserwacje, jak zachowują się pszczoły przy ustawieniu uli przy samym ogrodzeniu ?

Chodzi mi o to, że ule będą stały w odległości jednego metra wylotkiem do siatki.

Przez siatkę ogrodową przelecą. Na cieniującej będą błądzić, zaczepić się i ginąc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.