Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pszczelarstwo "nierozbieralne"


Recommended Posts

W dniu 3.10.2023 o 19:58, michal79 napisał(a):

Tej zimy, co mówiłeś, że padną w mojej kószce, akurat nie padły.

Nie wiem ale pisałeś coś innego . Film w trumnie nagrywany może być nagrany w sierpniu . O niczym to nie świadczy . Te argumenty też niczego nie warte . Pszczoły nie lubią tego co myślisz i czym innym się kierują niż kształt i materiał .

 

W dniu 3.10.2023 o 19:58, michal79 napisał(a):

Trudniej takie pudełkowe ule przymocować do drzewa

A po kiego kija do drzewa ?

 

W dniu 3.10.2023 o 19:58, michal79 napisał(a):

pszczoły w ulach nierozbieralnych cały wosk i plastry robią po swojemu.

o co ma to do wcześniejszych wpisów |??  Pszczoły i tak robią po swojemu .

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, daro napisał(a):

Film w trumnie nagrywany może być nagrany w sierpniu .

 

Czy możemy pisać do siebie po polsku i nie jakimiś metaforami? Albo chociaż jak mają być metafory, niech będą zrozumiałe. 

 

Godzinę temu, daro napisał(a):

Nie wiem ale pisałeś coś innego

Przezimowała po tym, jak mówiłeś że padnie. 

Padła po tym, jak sam stwierdziłem, że może paść, rok później.

Godzinę temu, daro napisał(a):

A po kiego kija do drzewa ?

Żeby nie trzeba było płotem otaczać. Z wielu jeszcze innych powodów, z których wymienić mogę w sumie jeden, że wyżej umieszczone pszczoły są mniej uciążliwe dla otoczenia.

Godzinę temu, daro napisał(a):

o co ma to do wcześniejszych wpisów |??  Pszczoły i tak robią po swojemu .

 

Zaletą jest z kilku względów, które musiałbyś doczytać sobie np. https://www.bractwopszczele.pl/tlm/torb1.html

Pszczoły w ulach ramowych, jeśli mają ramki, NIE robią po swojemu, tylko wg wytycznych. 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, michal79 napisał(a):

Czy możemy pisać do siebie po polsku i nie jakimiś metaforami?

A jaka to metafora ? Koszka nagrana w jakiejś trumnie . Brak widocznego otoczenia , odnośnika = można wciskać kit dowolnie .

 

21 godzin temu, michal79 napisał(a):

NIE robią po swojemu, tylko wg wytycznych. 

Trata tata - nie będę polemizował a moje doświadczenie jest inne .Jakieś macie chore pojecie . Jak wstawię ramki z  nie zadrutowaną węzą to w/ g Ciebie to jest taki bat że pszczoły nie potrafiąc zgryźć węzy  będą budować jak ja chcę . Pszczoły są mądrzejsze od Ciebie i tak leniwe jak ja . Jak coś jest mądre i dobre to nie wyważają otwartych drzwi tyko wchodzą nawet nie pukając.

 

21 godzin temu, michal79 napisał(a):

Żeby nie trzeba było płotem otaczać. Z wielu jeszcze innych powodów, z których wymienić mogę w sumie jeden, że wyżej umieszczone pszczoły są mniej uciążliwe dla otoczenia.

Uciążliwy jesteś sam a nie pszczoły . Moja żona ma uczulenie chodzą dzieci i za płotem sąsiad . To twe zabiegi powodują uciążliwości no ale dla mnie bez różnicy . Ten kij z dziurą wydłubaną to nie barć . 

 

21 godzin temu, michal79 napisał(a):

Przezimowała po tym, jak mówiłeś że padnie. 

Padła po tym, jak sam stwierdziłem, że może paść, rok później.

Ta . Nie chce mi się szukać .

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, daro napisał(a):

A jaka to metafora ? Koszka nagrana w jakiejś trumnie . Brak widocznego otoczenia , odnośnika = można wciskać kit dowolnie .

 

Teraz już rozumiem. Zarzucasz mi kłamstwo. Nie szanuję za bardzo ludzi i nie mam przyjemności odpowiadać takim, którzy mi ubliżają.

Nie mam powodu zmyślać. Kószka nagrana w "kredensie" z OSB została nagrana wtedy, co powiedziałem. Jeśli jeszcze raz stwierdzisz, że kłamałem, zacznę wyrażać się w Twoją stronę niecenzuralnie i jakiś moderator będzie miał robotę. 

Godzinę temu, daro napisał(a):

To twe zabiegi powodują uciążliwości

Jakie zabiegi? Że kószka stoi i z niej pszczoły latają? Weź mi wytłumacz geniuszu, jak takie pszczoły są bardziej uciążliwe od tych, co latają z Twoich sześcianów? :) :) :) 

Jak nie Ty, to wokoło Ciebie jest tuzin partaczy, z takimi samymi sześcianami (dokładnie prostopadłościanami), którzy na Fejsie jesienią piszą "co się stało, ramka pszczół z matką została, a taki silny był ul?"). A tu do moich metod się dopierdzielasz. Coś nie widzę wujek w tym sensu ani logiki.

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, michal79 napisał(a):

Coś nie widzę wujek w tym sensu ani logiki.

Moja prawda najmojsza . Piana na ustach i brunatne koszule . Zero refleksji zero nauki . To co powiesz to tylko powiesz . A ja ni brat twego ojca ni ,,szwagier,, i nie pisz wujek . Od byka spod brzucha też nie spadłem .

 

13 godzin temu, michal79 napisał(a):

Nie mam powodu zmyślać.

 

13 godzin temu, michal79 napisał(a):

którzy na Fejsie jesienią piszą

Ot i powody . Powód do zmyślania to udowodnienie swojej racji . A na FB , forach można sobie być kim się chce . Nie ma to z reguły nic wspólnego z realiami .Ja Ci kłamstwa nie zarzucam tylko jak chcesz coś udowodnić to dowodność leży po Twej stronie . To Ty masz przedstawić dowody . To zdjęcie trumny miało czegoś dowieść a niczego nie dowodzi.

 

13 godzin temu, michal79 napisał(a):

nagrana w "kredensie"

Dla mnie to trumna .

 

13 godzin temu, michal79 napisał(a):

Weź mi wytłumacz geniuszu, jak takie pszczoły są bardziej uciążliwe

Nie geniuszu ,to Ty twierdzisz że wieszasz bo są mniej uciążliwe niż ulowe a ja Ci napisałem że to Ty powodujesz te uciążliwość a nie położenie ula . Nie umiejętny pszczelarz który gmera po ulach chcąc ustawiać pszczoły pod swój sznurek a tam nie pogmerasz , nie chce ci się leźć , nie masz jak .

 

13 godzin temu, michal79 napisał(a):

Coś nie widzę wujek w tym sensu ani logiki.

 

13 godzin temu, michal79 napisał(a):

którzy na Fejsie jesienią piszą "co się stało, ramka pszczół z matką została, a taki silny był ul?").

Ot i tak się kończy . I co z budową po swojemu ?  Ja Ci pisałem że to nie są te same pszczoły co jakieś 50 lat temu . Po pierwsze gro pokarmu pakują nad czerw , czerw nie jest w środku plastra ( nie mozna poderżnąć miodu w barci ) No i nieśność matek jest większa i jak Ci pisze- wyżej nerek nie podskoczysz i hodowla na większą siłę rodziny i nieśność matki spowodowała że matki szybciej trutowieją . Chcesz mieć pszczoły dla samego mnienia . To postaw beczkę wsyp rójkę i tyle . Jak  już takie piękne te okrągłe . Laik bez wyczucia , bez krzty samorefleksji pszczół mieć nie będzie . Znam i takich .Co rok odkłady kupuje .

P.S. nikt nie będzie miał roboty bo mogę sam ale nikomu gęby nie zatykam .

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, daro napisał(a):

 

14 godzin temu, michal79 napisał(a):

którzy na Fejsie jesienią piszą

Ot i powody . Powód do zmyślania to udowodnienie swojej racji .

 

Czyli znowu zarzucasz mi kłamstwo, do tego uzupełniając swoje pomówienie przemyśleniami, jakie doprowadziły Cię do zarzucenia mi tego kłamstwa. 

Musi Ci być smutno tak wchodzić w te internety, gdzie czają się wszędzie ludzie kłamiący celem udowodnienia swoich racji. 

Ja na szczęśce nie mam powodu udowadniać żadnych "racji". 

Z kószką to był eksperyment.

Zasiedliłem ją w czerwcu 2021:

 

 

Napisałeś, że nie przezimują, przywołując już wcześniej wymienione argumenty. 

Przezimowały (film już był). 

Jeśli już, to ten ciąg wydarzeń udowodnił, jak bardzo niektórzy posiadają zasklepione na niewygodną prawdę umysły.

Ale tego przecież nie trzeba kochanieńki udowadniać, to wiemy, nie?

W lipcu 2022, zmuszony okolicznościami, przeniosłem kószkę na miejscówkę bez dobrej nawłoci. Zmuszony okolicznościami nie zakarmiłem ich. Umarły z głodu i choroby w styczniu 2023.

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, michal79 napisał(a):

Czyli znowu zarzucasz mi kłamstwo,

Nie . Jak coś ktoś twierdzi do dowodzenie czegoś leży po stronie twierdzącego . To Ty przedstawiłeś ten film jako dowód , czegokolwiek . Poza tym że pszczoły mogą się osiedlić w koszce niczego nie dowodzi.

 

7 godzin temu, michal79 napisał(a):

Umarły z głodu i choroby w styczniu 2023.

No i z jakich to chorób i czemu to z głodu ? To Ty twierdzisz że pszczoły powinny być wolne . Moje z głodu nie padają bo 12 ramkowy dadant to nie nocnik . Ot i co . Podobnie patyk z dziurką to nie barć .Poczytaj o wymiarach dawnej barci i pomnóż je razy 2,5 bo  o tyle silniejsze są obecnie rodziny .I nie mówię o bukchwastach .  Ja mimo siwego łba nie mam tego jakiegoś szwaba i otwarty mam umysł jak drzwi burdelu . 😁

P.S. Weź kiedy piwo i zajedź . Adres znasz .https://www.facebook.com/reel/282010158032415

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, daro napisał(a):

To Ty przedstawiłeś ten film jako dowód , czegokolwiek . Poza tym że pszczoły mogą się osiedlić w koszce niczego nie dowodzi.

 

 

Film był po zimie, w kwietniu, więc dowodzi że mogą pszczoły w kószce przezimować. Krainka F3 po matce Erika od pana Kozaczuka z Rejowca.  

 

Godzinę temu, daro napisał(a):

To Ty twierdzisz że pszczoły powinny być wolne

 

Gdzie tam. Szybkie mają być. Rącze. Jak antylopa. :)

 

Godzinę temu, daro napisał(a):

P.S. Weź kiedy piwo i zajedź . Adres znasz

 

No znam. Ale moich opowieści o pszczołach bezchemicznych możesz nie wytrzymać... Może jakoś w wakacje?  

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Beeman napisał(a):

Tradycyjne pszczelarstwo wysoko na drzewach w celu ochrony przed niedźwiedziami.

W pewnym momencie możemy zobaczyć także nowoczesne ule produkcyjne.

 

Boguś, dzięki Ci za ten film!

Kiedy oglądałem, zrozumiałem że też mam podobne uczucia podczas wchodzenia do lasu, takiej trochę samotności, ale i upierdliwości w ciągłym zarastaniu ścieżek, czy obawy przed spotkaniem z różnymi groźnymi mieszkańcami lasu - one też są mi bliskie, choć mówię innym językiem.

 

PS. Na szczęście u mnie niedźwiedzi nie ma, więc nie muszę tak wysoko się wspinać.

xV8qdie.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Klody o dosc duzej srednicy sa zainstalowane w poziomie. Klody wieszane sa przed sezonem rojek. Pszczelarze licza ze wlasnie w taki sposob "zasiedli sie kloda" Jezeli rojka nie zasiedli klody to taki ul jest zabierany gdyz bedzie zasiedlony/zniszczony przez wiewiórki. Pszczelarz nie rabuje wszystkiego miodu tak aby rodzina przetrwala do nastepnego sezonu. 

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, michal79 napisał(a):

 

Tak. A co miesza Ci w uczuciach? ;)

To:
 

Cytat


samotna goła sosna wśród jakiś chrapci

Nie wydaje mi sie zeby rój chcial sie osiedlic w takim miejscu. Bedzie upał, potencjalnie wietrznie i okolica wyglada (moze jest inaczej) na malo przyjazna dla pszczol tj. suchy bór sosnowy

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, MAQ napisał(a):

To:
 

Nie wydaje mi sie zeby rój chcial sie osiedlic w takim miejscu. Bedzie upał, potencjalnie wietrznie i okolica wyglada (moze jest inaczej) na malo przyjazna dla pszczol tj. suchy bór sosnowy

Aa rozumiem. Zdjęcie nie oddaje plusów tej miejscówki i rzeczywiście można tak pomyśleć.

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 20.10.2023 o 05:10, Beeman napisał(a):

Pszczelarz nie rabuje wszystkiego miodu tak aby rodzina przetrwala do nastepnego sezonu.

I tylko Michał nie rozumie że to określa rodzaj gospodarki. Ale  ...

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 20.10.2023 o 22:05, MAQ napisał(a):

 

Nie wydaje mi sie zeby rój chcial sie osiedlic w takim miejscu. Bedzie upał, potencjalnie wietrznie i okolica wyglada (moze jest inaczej) na malo przyjazna dla pszczol tj. suchy bór sosnowy

 

Zacznijmy od końca. 

Las jest specjalnie wyszukanym przeze mnie lasem z dobrym nawodnieniem. 

Świadczą o tym warunki pracy bez rękawic, na moim zwykłym toczku, oddalonym o 70m od tej kłody. 

mxFQdbP.png

Liczba tych bestii nie wynika bynajmniej z braku wody, oj nie. 

Upewniłem się, że okolica pożytkowo też zapewnia przeżycie. Raczej.

Co do upału, to kłoda wisi od północnej strony tej sosny, więc co najwyżej w drugiej połowie dnia będzie grzało na ogacony zatwór. W tym lesie temperatura otoczenia (cień), z moich obserwacji samochodowego termometru, jest o około 6 stopni niższa w upalne dni, niż bezpośrednich okolic. Jestem dobrej myśli.

Pozostają wiatry. I to się zobaczy. Bo to jest jednak wnętrze lasu, ta pusta przestrzeń jest otoczona drzewami, które jakoś ostatnie kilkadziesiąt lat się nie połamały. 

I planuję osadzić tam pszczoły własne, te z linii bezchemicznej, o ile mi oczywiście przezimują.

Zobaczymy jak to będzie.

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

W dniu 23.10.2023 o 22:14, michal79 napisał(a):

planuję osadzić tam pszczoły własne, te z linii bezchemicznej, o ile mi oczywiście przezimują.

No  a teraz obejrzyj jak wygląda barć z Baszkirii .

I to są nieliczne realnie dzikie pszczoły  a Ty masz kundle pobukchwastowe ..

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.