Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Starodawne Przysłowia


Rekomendowane odpowiedzi

Super przysłowie, to ja jeszcze dodam:

 

"Choć miłość jest jak pszczoła która żądli, to przecież jakże wiele daje ona miodu." Arystoteles
"Miłość jest jak pszczoła. Cza­sem żądli, lecz za to ile da­je miodu."
"Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło."


Znalazłem jeszcze takie:

"Uczony bez praktyki to pszczoła bez miodu." Przysłowie tadżyckie
"Pracowita pszczoła i z gorzkiego ziela miód zbiera."


Ogólnie sporo przysłów znalazłem na portalu:
http://www.portalpszczelarski.pl/artykul/304/miod_w_przyslowiach_i_cytatach.html
http://www.portalpszczelarski.pl/artykul/276/pszczoly_w_przyslowiach_i_cytatach.html

Niestety przysłów Staropolskich nie znalazłem. Może ktoś jeszcze by dorzucił jakieś przysłowia Staropolskie?
Bohtyn zapoczątkował fajny temat, każdy pszczelarz powinien mieć w zanadrzu kilka takich przysłów.
 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kie na świentom Katarzyne gęsi chodzom po lodzie to w Boze Narodzynie

pływajom po wodzie. Czyli na święta u nas ciepło :rolleyes:

 

 

Kiedy bace swyndzi broda bedzie dysc abo pogoda :o

 

No i jak ??? - sprawdziły się te przysłowia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie jestem zdziwiony ,a przerażony bo bida się było utrzymać na nogach na szczęście grałem kiedyś w hokeja to dryg został :rolleyes: :rolleyes:

Ja też nie mam problemów z utrzymaniem się na lodzie i nawet lodowisko mam koło 50 m od domu i z lodowiska nawet pomimo latek korzystam często  - razem z moim wnuczkiem który ma 7  lat.

Lodowisko.jpg

A mówią że Polska się nie rozwija.

 

Pozdrawiam

Tadek

proSnow2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy na gromniczną ciece to się zima długo wlecze a jak na gromniczną zima to po gromnicy zimy ni ma. U mnie niby na plusie , ale i nie pada więc byle tak do wieczora i można  pszczelarnię zacząć wietrzyć :)

U mnie ciepło + 9 stopni ale trochę padało,  to wg przysłowia zima jeszcze chyba potrzyma trochę.

 

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa zapomnieliście, że dzisiaj był "dzień świstaka".

Jak świstak po wyjściu z nory daje cień to coś z zimą jeszcze będzie , a jak nie daje cienia to nie będzie, czy jakoś tak.

U nas słońca nie było więc .....  ... a już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.