Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Opłacalność produkcji miodu 2023


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jakoś się cykam dać w lubelskim po 60. I mam kolejkę już ludzi na miód po 50.

Ale na Warszawę - to już się nie cykam (też jest kolejka, mam od rodziny zakaz mówienia komukolwiek, że mam miód na sprzedaż). 

Za rok będzie drożej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś się cykam dać w lubelskim po 60. I mam kolejkę już ludzi na miód po 50.

Ale na Warszawę - to już się nie cykam (też jest kolejka, mam od rodziny zakaz mówienia komukolwiek, że mam miód na sprzedaż). 

Za rok będzie drożej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2024 o 19:02, Peter001 napisał(a):

Sprzedawcy importowanego miodu stowarzyszyli się pod szyldem Polskiej Izby Miodu.  Wymyślili sobie nazwę brzmiącą poważnie, autorytarnie i mają czelność opiniować samych siebie.

http://izbamiodu.org.pl/pl

Kto zajrzy na tę stronę zobaczy szyldy "działaczy":

Apis, Sądecki Bartnik, Huzar itd..

 W artykule zamieszczonym na onecie stwierdzają owi znawcy własnej działalności,  że wszystkiemu winni są pszczelarze w Polsce.

Cytat

Polska Izba Miodu twierdzi jednak, że sytuacja jest zupełnie inna, niż przedstawiają to pszczelarze. "W ciągu ostatnich 10 lat liczba pszczelarzy w Polsce wzrosła niemal dwukrotnie — z 58 tysięcy w 2014 r. do prawie 100 tysięcy w 2024 r. Procentowy przyrost liczby rodzin pszczelich wyniósł niemal 70 proc." — czytamy w komunikacie.

"Nie przekłada się to na zwiększenie produkcji miodu, da się za to zauważyć rosnący problem związany z chorobami pszczół, co komunikują sami hodowcy" — zwraca uwagę organizacja.

Czyli to my, pszczelarze jesteśmy winni pośrednio zalewowi rynku importowanym miodem?

Najbardziej bulwersuje mnie jednak bezczynność i pasywność Polskiego Związku Pszczelarskiego, który w tej sprawie kompletnie nic nie robi.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Peter001 napisał(a):

Najbardziej bulwersuje mnie jednak bezczynność i pasywność Polskiego Związku Pszczelarskiego, który w tej sprawie kompletnie nic nie robi.

Robi , to samo co inni . Handluje miodem z UA . To pszczelarze są wini wszystkiemu .Kiedyś w ,,młodzieńczym ,, zapale zapisałem się do Polanki . Głupi myślałem że to organizacja pretendująca do obrony interesów pszczelarzy  . Prezesowa odpowiedziała mi kiedyś - to nie związek zawodowy , idź do zawodowych . Trzepanie piany, żerowanie na debilach myślących że 500 czy 800 osób coś może , poziom demokracji kacapski . Polskie pszczelarstwo już upadło i nie prędko się podniesie . Zostali hobbyści ; ,,zawodowcy ,, chcący mieć KRUS . Reszta to pierdoły . ze setki starannie ukrywanej ,( US ) zostało mi 20 i to jest za dużo . Nie będę marnował całego dnia dla sprzedaży 2 słoików , nie oddam za 6 PLN za kg. Pierdolenie o sprzedaży odkładów , pierdoleniem zostanie. Stali moi odbiorcy zredukowali zakupy o 60 % . Bez zmiany lokalizacji pszczelarstwa z MINROL-u do środowiska ,jak by tam lewaki nie nazwali, ministerstwa , bez zmiany  podejścia do produktów pszczelich jako produktów ubocznych pszczoły i pszczelarze są w czarnej dup[ie. Pomoc = potworna biurokracja rodem z domu który czyni szalonym . Mam zydelek... i emeryturę .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj kupowałem cukier Polski w DINO po 3,65 zł/kg a był w porcjach tylko po 5 kg w promocji nawet po 2,76 zł/kg. ale nie chciało mi się stawać po kilkanaście razy w kolejce do kasy żeby załapać się na ta promocję po 5 kg. 😁 

Niech mi ktoś przypomni po ile był cukier za Sasina z Polskiej Grupy Sopżywczej czy nie po 7 - 8 zł /kg  😁 a za Tuska jest po 3,50  - 4, 40 ? 😱

Jakie oni kręcili wały w poprzednich latach wtedy żeby się nachapać i z napływem miodów technicznych to pewnie też były wał znajomych króliczka powiązanych z rządem w latach ubiegłych i teraz mamy tego efekty zapaść w pszczelarstwie , rolnictwie , i innych gałęziach . A niech ktoś przypomni po ile był węgiel  Morawieckiego niedawno ?   A po ile jest teraz ? Czy to nie celowe spekulacje na Polski rynku ? I niestety dotknęła ona i pszczelarstwo przez tą "Polską 

Izbę Miodu  " 

Państwo mafijne i ogłupiony ciemny lud który w nie uwierzył i nadal wierzy i niestety sporo jest pszczelarzy w tej grupie 🤔 łatwowiernych.

 https://www.youtube.com/watch?v=j9EeEdDC_HA&t=577s

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tadek11 napisał(a):

Niech mi ktoś przypomni po ile był cukier za Sasina z Polskiej Grupy Sopżywczej czy nie po 7 - 8 zł /kg  😁 a za Tuska jest po 3,50  - 4, 40 ?

 

Dzień dobry,

która ze 100 reform nowego rządu najbardziej Ci się Tadku podoba po zrealizowaniu?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, astromax napisał(a):

Mów za siebie mnie w to nie mieszaj

 

A kto napisał? Duch Święty?

 

1 godzinę temu, astromax napisał(a):

ściągnięty z Ukrainy luzem i przepakowany w polskie opakowania ,tak samo jak miód 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tadek11 napisał(a):

A niech ktoś przypomni po ile był węgiel  Morawieckiego niedawno ?   A po ile jest teraz ? Czy to nie celowe spekulacje na Polski rynku ? I niestety dotknęła ona i pszczelarstwo przez tą "Polską 

Izbę Miodu  " 

Ludzie zlikwidowali kopciuchy z powodu drogie węgla, przerzucili się na tani prąd a tu klops. Prąd drożeje a węgiel tanieje. Co z tego, że ogrzewasz pompą ciepła i jesteś zeroemisyjny. Dowalą Ci karę za to, że prąd masz z węgla:) PS> Ja obkupiłem się po 2,24 za cukier. 3 porcje po 4 litry już dane syropu do rodzin od początku lipca. Jeszcze ze 2 razy dam z początkiem września. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, michal79 napisał(a):

która ze 100 reform nowego rządu najbardziej Ci się Tadku podoba po zrealizowaniu?

Proponował bym sobie dać spokój  z polityką . Będę tego bronił z uporem maniaka . Powiedzcie sobie że z idiotami się nie dyskutuje i , i nie dyskutujcie ze sobą z łaski swej . Jak tak bardzo wam zależy wymieńcie się e- mailami i tam w ciszy i miękkości kanap budujcie Polskę swych marzeń . Dobrze?

P.S. Nie piszecie o Polityce w stosunku do pszczelarstwa.

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, astromax napisał(a):

Cukier nie jest polski tylko ściągnięty z Ukrainy luzem i przepakowany w polskie opakowania ,tak samo jak miód 

A to też jest ciekawe. Kiedy cukier jest Polski ? Wyprodukowany z polskich buraków na terytorium Polski przez niemiecką firmą to jest czy nie ?

Cena cukru spadła bo firmy niemieckie od pola do stołu . Pole w UA stół w UE . Polki cukier od początku cyklu do końca , polski .Cukru nie trzeba nawet przepakowywać . Konfekcje robi  w Polsce. Koledzy pszczelarze - będą problemy z zimowlą bo tam nie obowiązują  obostrzenia co do neonikotynoidów w zaprawach w buraku. Tanie mięso psi jedzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzychu napisał(a):

i jesteś zeroemisyjny.

Nie ma czegoś takiego . Panele też trzeba zrobić .

 

13 minut temu, Krzychu napisał(a):

Ludzie zlikwidowali kopciuchy z powodu drogie węgla

Drogiego ? Węgiel dalej bije wszystko w cenie . Toż klimat się ociepla . Ja już na banany się przestawiam . Planeta PŁONIE. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 19.08.2024 o 18:49, michal79 napisał(a):

 

Dzień dobry,

która ze 100 reform nowego rządu najbardziej Ci się Tadku podoba po zrealizowaniu?

( edit)   Edytowane  Właśnie o taki kwik nieudaczników mi chodziło. A nie mówiłem z kim mamy do czynienia. 😆 

W dniu 19.08.2024 o 16:53, Tadek11 napisał(a):

Dzisiaj kupowałem cukier Polski w DINO po 3,65 zł/kg

Gotowe pokarmy też poleciały w dół apifood 78 za kilogram 3.70 w wiaderku na miejscu w pasiece. 

Inwertix72 akurat nie wiem tego roku nie kupowałem.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.09.2024 o 22:32, piotrpodhale napisał(a):
W dniu 19.08.2024 o 16:53, Tadek11 napisał(a):

Dzisiaj kupowałem cukier Polski w DINO po 3,65 zł/kg

Gotowe pokarmy też poleciały w dół apifood 78 za kilogram 3.70 w wiaderku na miejscu w pasiece. 

Inwertix72 akurat nie wiem tego roku nie kupowałem

 

Teraz to i w Biedronce widziałem po 1,95 za kg z limitem 20 kg na kartę mb. Tamten rok był ewidentnie zmową cenową. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzychu napisał(a):

 

Teraz to i w Biedronce widziałem po 1,95 za kg z limitem 20 kg na kartę mb. Tamten rok był ewidentnie zmową cenową. 

A koledzy  nie wierzyli , że to była zmowa cenowa   lub pisali   że Korwin zjadł cukier i dlatego był drogi 😁

Warto jeszcze uzmysłowić Kolegom , że tą zmowę cukrową zapoczątkowało powołanie  Polskiej  Grupy Spożywczej  pod nadzorem Sasina , która powstała 20 Kwietnia 2022 r na wniosek Rady Ministrów i ona wtedy kontrolowała 40% dostaw cukru w Polsce i decyzja o  zatrzymaniu wysyłki do hurtowni spożywczych cukru z mag tejże grupy   spowodowały nagłą zwyżkę cen którą chętnie wykorzystały markety typu Biedronka czy Carrefour i ceny poszybowały prawie o 50% w górę a i rząd więcej zarobił na pod. WAT  tak nam robili na rękę 🙄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2024 o 17:33, Krzychu napisał(a):

 

Teraz to i w Biedronce widziałem po 1,95 za kg z limitem 20 kg na kartę mb. Tamten rok był ewidentnie zmową cenową. 

kolejnym pokarmem dla pszczół który poleciał w dół jest ciasto rok temu około 7 -8zł teraz Apiciasto Energy (10 x 1kg) 4,89 zł/kg - Apifood 

( następny wpis polityczny nie będzie edytowane ) . 😇 Boli? 

 

 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nareszcie się dowiedziałem, co zawiera zafałszowany miód.

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wiekszosc-miodow-to-podrobki-pszczelarze-pokazali-co-naprawde-kupujemy/m6hbfej

 

Skoro  po zachodniej stronie granicy w marketach jest 80% fałszywych, to u nas podejrzewam że 100%.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.