Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Miód z marketu - znalazłem grzyba!


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy i koleżanki,

 

Będąc dzisiaj na zakupach, przechodziłem obok półki z miodem i oczywiście odruchowo spojrzałem na miód. Nie był to zwykły miód ... w środku są jakieś pływające pseudo pałeczki a na dnie widać gołym okiem jakby grzyba.

Kupiłem ten miód i mam na niego paragon. Zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Można z tego zrobić burzę wg. mnie i to mocną burzę. Pytanie tylko co z tego wyjdzie i jak się do tego przygotować.

Zdjęcie miodu dodam wkrótce.

Co wy byście zrobili?

Pozdrawiam,

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupował bym. Wyjdzie to co zwykle z tyłu wychodzi. Te gluty to wynik obróbki ,,miodu,, . Żeby coś zrobić trzeba za swoją kasę zrobić badania i za swoje dochodzić z marnym skutkiem. Ja cieszę się jak coś takiego widzę. Mam gdzie wysłąć upierdliwych kientów i mam zbyt.

Wolny rynek  dobry produkt sam  się broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś do sanepidu, najprawdopodobniej wycofają partię ze sklepu a jak będą zacięci to kontrolę  w rozlewni mogą zrobić.

Masz czas i nerwy możesz walczyć .Ale nawet kontrola nic nie zmieni bo mają sprzęt o którym niektórzy z nas mogą pomarzyć, a miód i tak lepszy rozlewamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy i koleżanki,

 

Będąc dzisiaj na zakupach, przechodziłem obok półki z miodem i oczywiście odruchowo spojrzałem na miód. Nie był to zwykły miód ... w środku są jakieś pływające pseudo pałeczki a na dnie widać gołym okiem jakby grzyba.

Kupiłem ten miód i mam na niego paragon. Zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Można z tego zrobić burzę wg. mnie i to mocną burzę. Pytanie tylko co z tego wyjdzie i jak się do tego przygotować.

Zdjęcie miodu dodam wkrótce.

Co wy byście zrobili?

Pozdrawiam,

Daniel

Kontrole miodu na zlecenie podmiotu są przez sanepid wykonywane niechętnie, odsyłają do WIJHARS. Życzę powodzenia.

..............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morzedzungli dobrze pisze. Nie ma co odpuszczać. Zgłoszenie do sanepidu to chwila w wolnym zimowym czasie. "Największy grzech ludzkości to zaniechanie" Papież Franciszek podczas pielgrzymki do Meksyku :-)

Masz słoik i paragon, tak jak pisze Daro super pokazówka dla kręcących nosem cenowo klientów. Możesz mieć tańszy miód ze sklepu ale będzie wyglądał tak : /słoik z grzybem/ :D

Swoją drogą jak w tak słodkim środowisku grzyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak w tak słodkim środowisku grzyb?

Zdjęcia nie widziałem , ale to zapewne nie grzyb tylko płynny ( jak to w markecie) miodek zaczął krystalizować i taki cukrowy grzybek wyrósł. Wątpię z skuteczność sanepidu bo sprawdzą co najwyżej czy nie został przekroczony termin przydatności do spożycia. Reszta ich nie zainteresuje.  Taki mamy klimat , jak to mówią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy mi tu marudzicie Panowie. Ja jeszcze nie dałem zdjęcia z jednego powodu. Wkrótce zobaczycie dlaczego :D Cierpliwości koledzy :D Będziecie mieli pikne zdjęcia, obiecuje :D

Tylko grzyba atomowego nie wyhoduj na tym "miodzie"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcia bym się pobawił, ale to jest mikroskop bez soczewek imersyjnych. Te zdjęcia są tylko w powiększeniu 20 i 40 razy. Gdyby to wrzucić pod 400 lub 1000 w imersji to byłoby co pobadać. Już planuje zakup takiego porządnego mikroskopu, ale to koszt najmniej 3-4 tyśków, łącznie z kamerą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ,wejdź na forum mikroskopowe ,tam śą ludzie którzy Ci doradzą . Mnie brakuje tylko kamerki , a mikroskop  Studar  kupiłem za 3 stówy  naprawdę spoko sprzęt .

http://www.forum.biolog.pl/mikroskopia-vf128.htm

Mnie pomogli

planapo -polecam obejrzenie jego strony ,cuda fotografii mikroskopowej 

loginpiotrusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ,wejdź na forum mikroskopowe ,tam śą ludzie którzy Ci doradzą . Mnie brakuje tylko kamerki , a mikroskop  Studar  kupiłem za 3 stówy  naprawdę spoko sprzęt .

http://www.forum.biolog.pl/mikroskopia-vf128.htm

Mnie pomogli

planapo -polecam obejrzenie jego strony ,cuda fotografii mikroskopowej 

loginpiotrusia

Wielkie dzięki! Może coś mądrego mi doradzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.