Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Spadź 2016


netto

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro jadę na spadziowisko zobaczyć, może ruszyło coś prócz maliny ..

Jak nic nie będzie to odkłady i myślę pomału o Lipie, co prawda pierwsze już zaczeły ale mnie interesują dopiero późniejsze których zdecydowanie więcej u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skromnie, ale pierwszy własny miodzik już jest i to spadziowy :) Największą furorę w domu zrobił jednak miód prosto z plastra z dzikiej zabudowy - mniam :)

 

 

spadz.jpg

 

P.S. Rozrzuciłem jeszcze dużo nasion spadzi, to w tym roku coś więcej przyniosą. Jak ktoś chce, to mogę wysłać każdemu po 1kg nasion na e-maila hehe :D Niech i u Was spadziuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszło wczoraj 80litrów i ciezkie pytanie czy przewozic na lipy...

Ja bym stawiał na lipę , chociaż lipa też jest kapryśna i różnie może być bo " lipa to jest lipa", ale ja wolę miód lipowy.

U mnie typowego miodu spadziowego nie ma od wielu lat , jeszcze jak miałem kiedyś pszczoły kaukaskie  to coś tam przyniosły ze spadzi takiej bez domieszek , teraz to począwszy od drugiego miodobrania wszystkie miody są z domieszką spadzi i maja kolor mocnej herbaty i są nektarowo - spadziowe . I zauważyłem że w jednych ulach jest więcej spadzi a w innych mniej , sądząc po kolorze miodu i w tych ciemniejszych przodują raczej pszczoły po matce backwasta.

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadku zgadza się, am go lubię i ludzie też go lubią... Ale spadziowy chyba też im zasmakuje :)

 .... jeśli można wtrącę się , sporo ludzi pyta tylko o spadziowy (moda taka czy co??) i .... i , jakoś tak , jest wyżej 'ceniony' niż odmianowy (mam tu na uwadze te 'popularne odmiany' : rzepak, akacja , lipa , wiosenny wielokwiat - to w 'mojej okolicy' ) ...... 

 ... czasami mam wrażenie : chcą się 'popisać'  znajomością miodów i ich różnorodności , myślę też iż jest 'modny' .... spadziowy .... 

  Darz Wam na spadzi ... darz  

:)

PF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie że smakuje jak przypalony cukier w ameliniowym garnku. Moje są jasne i zawsze się pytają czemu taki jasny . Odpowiadam - Pan bedzie jadł czy oglądał ? Bo jak jadł to co to za róznica ? Liczy się smak i zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same spadziowe nigdy nie dorównają smakowo miodom nektarowo-spadziowym.Jak byłem dzieckiem to taki miód był droższy od czystego spadziowego.Teraz jest inaczej.

Miody ze spadzi liściastej zaś nie dorównują miodom ze spadzi iglastej.

Piotr ludzie wolą miody ciemne od jasnych i na nic nasze tłumaczenia. Takie moje zdanie. :) PK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kwestia jakie rejony Polski... nie wszędzie jest spadź tak że niech wpierniczają co jest a jak nie to do sklepu tam dopiero wybór :D i nie każdego na spadź stać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio człowiek u którego mam pszczoły stwierdził że akacja to jest super smak bo rzepak to troche gożkawy, gusty są różne.

W piątek odwirowałem miód z jednej rodziny, nektarowo-spadziowy z lekką poświatą goryczki jak dla mnie smak super, natomiast spdz iglasta jest paskudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To jest sprawa smaku i nie bierzcie tego na serio , bo to są indywidualne preferencje , tak jak jeden woli brunetki a drugi blondynki. Sorry uklon.gif zapomniałem , że są u nas i pszczelarki . Ja osobiście za spadziowym miodkiem nie przepadam , gryka i wrzos owszem , ale tak na co dzień , to tylko nektarowy wielokwiatowy.

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.