Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Spadź 2016


netto

Recommended Posts

Jutro jadę na spadziowisko zobaczyć, może ruszyło coś prócz maliny ..

Jak nic nie będzie to odkłady i myślę pomału o Lipie, co prawda pierwsze już zaczeły ale mnie interesują dopiero późniejsze których zdecydowanie więcej u nas.

Link to comment
Share on other sites

donoszą cały czas :) nie da się wirować, nawet z tych co 3/4 zasklepione jeszcze coś kapnie .. już mam na niektórych 3 miodnie ... dwie pełne pusta węza/susz podłożona dzisiaj.

Link to comment
Share on other sites

Guest Imker

jak się kiedyś dorobię koło 100 rodzin to nad spadzią może pomyślę, jak na razie to nie ma zbytnio czym obstawić okoliczne pożytki  :lol:

Link to comment
Share on other sites

U mnie skromnie, ale pierwszy własny miodzik już jest i to spadziowy :) Największą furorę w domu zrobił jednak miód prosto z plastra z dzikiej zabudowy - mniam :)

 

 

spadz.jpg

 

P.S. Rozrzuciłem jeszcze dużo nasion spadzi, to w tym roku coś więcej przyniosą. Jak ktoś chce, to mogę wysłać każdemu po 1kg nasion na e-maila hehe :D Niech i u Was spadziuje :P

Link to comment
Share on other sites

doszło wczoraj 80litrów i ciezkie pytanie czy przewozic na lipy...

Ja bym stawiał na lipę , chociaż lipa też jest kapryśna i różnie może być bo " lipa to jest lipa", ale ja wolę miód lipowy.

U mnie typowego miodu spadziowego nie ma od wielu lat , jeszcze jak miałem kiedyś pszczoły kaukaskie  to coś tam przyniosły ze spadzi takiej bez domieszek , teraz to począwszy od drugiego miodobrania wszystkie miody są z domieszką spadzi i maja kolor mocnej herbaty i są nektarowo - spadziowe . I zauważyłem że w jednych ulach jest więcej spadzi a w innych mniej , sądząc po kolorze miodu i w tych ciemniejszych przodują raczej pszczoły po matce backwasta.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Tadku zgadza się, am go lubię i ludzie też go lubią... Ale spadziowy chyba też im zasmakuje :)

 .... jeśli można wtrącę się , sporo ludzi pyta tylko o spadziowy (moda taka czy co??) i .... i , jakoś tak , jest wyżej 'ceniony' niż odmianowy (mam tu na uwadze te 'popularne odmiany' : rzepak, akacja , lipa , wiosenny wielokwiat - to w 'mojej okolicy' ) ...... 

 ... czasami mam wrażenie : chcą się 'popisać'  znajomością miodów i ich różnorodności , myślę też iż jest 'modny' .... spadziowy .... 

  Darz Wam na spadzi ... darz  

:)

PF

Link to comment
Share on other sites

Podzielam zdanie że smakuje jak przypalony cukier w ameliniowym garnku. Moje są jasne i zawsze się pytają czemu taki jasny . Odpowiadam - Pan bedzie jadł czy oglądał ? Bo jak jadł to co to za róznica ? Liczy się smak i zapach.

Link to comment
Share on other sites

Same spadziowe nigdy nie dorównają smakowo miodom nektarowo-spadziowym.Jak byłem dzieckiem to taki miód był droższy od czystego spadziowego.Teraz jest inaczej.

Miody ze spadzi liściastej zaś nie dorównują miodom ze spadzi iglastej.

Piotr ludzie wolą miody ciemne od jasnych i na nic nasze tłumaczenia. Takie moje zdanie. :) PK

Link to comment
Share on other sites

Guest Imker

to kwestia jakie rejony Polski... nie wszędzie jest spadź tak że niech wpierniczają co jest a jak nie to do sklepu tam dopiero wybór :D i nie każdego na spadź stać!

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio człowiek u którego mam pszczoły stwierdził że akacja to jest super smak bo rzepak to troche gożkawy, gusty są różne.

W piątek odwirowałem miód z jednej rodziny, nektarowo-spadziowy z lekką poświatą goryczki jak dla mnie smak super, natomiast spdz iglasta jest paskudna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To jest sprawa smaku i nie bierzcie tego na serio , bo to są indywidualne preferencje , tak jak jeden woli brunetki a drugi blondynki. Sorry uklon.gif zapomniałem , że są u nas i pszczelarki . Ja osobiście za spadziowym miodkiem nie przepadam , gryka i wrzos owszem , ale tak na co dzień , to tylko nektarowy wielokwiatowy.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.