Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cóż tam Państwo u Was w pasiece - sezon III . (2016-2017)


daro

Recommended Posts

 

proponuje sprawdzić ile kosztował 2 lata temu odstojnik który teraz kosztuje 1040zł (nr katalogowy się nie zmienił) i nie siać propagandy

Podałbyś sposób ?

Co do uli jednościennych w Rosji , Kanadzie , tak tyle że pszczoły zimowane w stebnikach.

Co do argumentów przeciw jak mogę być przeciw jak nie mam  ? To Ci co twierdzą że dobre niech pokażą argumenty za.

Ule bez felcowe totalnie nie do wędrówek , no może po autostradach . Próbowałem w tym roku i totalna porażka.

Śliczne widziałem Tomek Miodek zdjęcia pasieki kolegi , ładne pod dachem . Pytam się a po co dach . Odpowiedź dostałem że silnie się przegrzewają w lato w pełnym słońcu.

Robienie czegoś powinno być jakoś uzasadnione , ni cena , ni łatwość obsługi , ni waga . Co ? Napiszcie czym jest lepszy poza fajnym wyglądem ?

Link to comment
Share on other sites

Na razie tam co podałeś to cena Tadka. Katalog refiundacji na stronie Łysonia nie do otwarcia .

P.S. Nie wiem na razie to jego racja - http://www.miody-bartnik.pl/files/sprzet_pszczelarski_dotacje/oferta_dotacyjna_2016_17.pdf

Na miodarce 500 w górę.A cyferki to tylko cyferki . W sklepie sprzedawca zawzięcie tłumaczył że dywan co chcę kupić a taki co mi podał to to samo bo cyferki się zgadzają. A że kolory inne ..

Link to comment
Share on other sites

No ale chłopie to dalej Twoje słowa przeciwko Tadkowym .Odsyłasz do katalogów a nie możesz podać odnośnika. Ja wiem po miodarce że cena poszła 500 do góry.Pokaż konkrety .

P.S znalazłem sam .Cena taka sama 1040 brutto  i miodarki. Inne numery katalogowe sprawdzałem.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzałem z katalogiem 2015 ze stroną Łysonia po nr. katalogowych ceny na tym samym poziomie. Takie same produkty. bo i zdjęcia były.Wszystkiego nie sposób . Myślę że już jest to za duża firma żeby się w takie geszefciki bawiła.Podobne z wyglądu a z innym nr. Kosztują inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Daro coś mi to tanio wychodzi to na pewno jest nierdzewka z kontaktem do żywności bo podobno różne są ?? za ok tydzień-dwa bedę pod Siedlcami po przyczepkę to może by i po drodze wpadł po taka beczkę a może i dwie :D w jednej odstojnik w drugiej kremownica :D tylko jakąś belkę od góry dorobić jak w midarce i silnik na siłę dołożyć do tego z grubszego drutu mieszadło i gotowe a silnik już mam taki :D dostałem w prezencie od mojego elektryka co mi prąd na chacie robił :) silnik na siłę wolnoobrotowy idealny dla mnie jemu nie potrzebny to mi dał w gratisie za załatwienie następnej roboty u wujka :). Cholercia czas pomyśleć nad takim ustrojstwem :D, bo w tym roku rzepaku już będzie sporo a nie chce mi się kręcić tego znowu w wiadrach :(

Link to comment
Share on other sites

Przeglądałem prognozy długoterminowe, zanosi sie że na wiosnę przyjdzie poczekać, a ja juz myślałem że na koniec lutego będe wybierał miód śniegowy.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości w oczekiwaniu na wiosnę. Nacek

Link to comment
Share on other sites

Wszystko fajnie, życzenia cierpliwości to nie pszczelarzom tylko pszczółką żeby wytrzymały (u mnie od około 25 października nie latają :( ), im zwieracze w tyłkach i się nie posrały bo będzie nie ciekawie, 3,5 miesiąca bez oczyszczenia to już sporo, u mnie na szczęście w żadnym ulu ani na wylotku, jeszcze tydzień temu nie było żadnego gówienka, oby tak dalej i miejmy nadzieje że na walentynki się oblecą bo bedzie nieciekawie :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.