Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Co tam dziś, Panie / Panowie w pasiece? Sezon 2018


boddan

Rekomendowane odpowiedzi

Nacek, Iwanowi też nikt nie dorównał, To Przemek będąc u swego propagandowego szczytu  sprzedał ( podobno) złotodajną pasiekę. 

Co prawda wziął jeszcze kasę za porady w Kalendarzu ,,Pasieki Łysonia,, , ale tam lubią doświadczonych autorów( osobiście nic do Pogodnego Michała nie mam). Nie zdziwił bym się jednak gdyby kolejny kalendarz redagował im doktor kwasek, - czyli- idea sięga bruku. Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij ich do mnie to ich obsłużę jak należy :D zostało mi jeszcze ponad sto słoików rzepaku i chyba drugie tyle akacji.

Jeszcze tylko 70 dni do wiosny! :)   

Co to jest 200 słoików jak do pierwszego miodu zostało dobre 5 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Przemkowi to ja jeszcze nie dorównuje  :(  jego pszczoły są w stanie upchać po 10 kg miodu w jednej ramce wielkopolskiej :D moje niestety jeszcze tego nie potrafią  chyba będę musiał od niego nabyć te matki, to wtedy na forum nikt mi nie dorówna ;)

Tak, ale on ma po 2 ramki w korpusie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie tej zimy 2 razy było mniej niż -10...

To dobrze - bo:

Jest takie założenie, że przy średniej lutowej temp -5 st.- spadki pszczół są na poziomie -5%.

Przy temp -15 st - spadki na poziomie -15%. Przy -20st, - 20%.

Oby tak nie było, bo zdarzały się temp i -35st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem to leszczyna kwitnie już w najlepsze, przynajmniej na południu Polski - śląskie i małopolskie. Gorzej bo zapowiadają nadejście kolejnej fali mrozów ;)

Na Dolnym Śląsku przynajmniej u mnie to już 2 tygodnie po...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem to leszczyna kwitnie już w najlepsze, przynajmniej na południu Polski - śląskie i małopolskie. Gorzej bo zapowiadają nadejście kolejnej fali mrozów ;)

 

Nie ma się czego bać - Pszczelarzom zimno nie szkodzi - bimber i tak nie zamarznie.  :ph34r: 

Gorzej z pszczółkami. :angry:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w zasadzie pożytek pyłkowy z leszczyny poszedł w pipu :unsure: a u Maziego zaraz rzepak będzie :D

gorzej z dziewczynami jeżeli mamuśki zaczęły już czerwić.

Rzepak pewnie po 20 kwietnia będzie, na pyłek z leszczyny nie liczę, rzadko coś z niego mają. Ważniejsza dla mnie iwa. Co do czerwienia to co byśmy nie robili to i tak coś tam już w części uli będzie, jedna rodzinka BK czerwi na potęgę...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew amerykańskim wróżbom zima nie jest sroga,ale za to bardzo długa u mnie na pasiece w górach pszczoły bez oblotu są już ponad trzy miesiące,a z prognoz pogody zanosi się że do oblotów dojdzie nie wcześniej jak po 10 marca.Dawno tak długo nie było :mellow:PK            

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy przednówek. Sarny i zające odwiedzają coraz częściej sad,ślady lisa koło domu,najtrudniejszy czas przed nami. Stare przysłowie mówi ,,jak ziemia sniegi faluje,dobry rok w pasiece zwiastuje'' a tu.......śnieg gładki jak tyłek niemowlęcia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo - byłem na działce .

Śniegu niedużo może z 5cm, ślady tylko kotów od sąsiadów,

sadzawka zamarznięta, ale woda przepływa.

Ule stoją w tym samym miejscu, delikatnie otworzyłem tylko dachy,

mysz nie było, pod kalenicami daszków delikatna wilgoć, więc pszczółki żyją.

Polatałem kilka razy w około sadzawki i nic więcej nie robiłem.

Oby do wiosny, liczę że około połowy marca będą masowe obloty.

W przyszłym tygodniu zapowiadają jakieś mrozy. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.