Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Chiński miód


Rekomendowane odpowiedzi

To jest taka reklamówka mająca niewiele z prawdą. Pamiętacie kiedyś było u nas takie pismo "Kraj Rad " dotyczące luksusu życia w ZSRR papier był wyśmienity świecący ,  kolory też aż za cukierkowe ,  ale nawet do kibla się nie nadawał.

Nie wszystko złoto co się świeci ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daro napisał:

To nie reklamówka i pszczoła nie  apis melifica czy melifera a apis cerana .Dlatego rabuje z czerwiem miód.

 

Nawrzucali teraz Chinole dużo takich reklamówek chwalących "swój Kraj Rad" czyli Chiny. 

Ile mam Ci pokazać tych reklamówek ? ? Tego jest teraz multum na YT , jakaś akcja promocji czy coś takiego . 

https://www.youtube.com/watch?v=8wNRGrmq3yk

https://www.youtube.com/watch?v=wyFD-eo3qic

https://www.youtube.com/watch?v=yCCL9w5-Rp8

 .........................................................................

..........................................................................

Tadek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tadek11 napisał:

Pamiętacie kiedyś było u nas takie pismo "Kraj Rad " ...    nawet do kibla się nie nadawał.

On się nawet palić nie chciał !
Nawet jako podpałka do pieca się nie sprawdził .
Trybuna Ludu to co innego .
Ta się dobrze paliła  i nawet skręta można było z niej zrobić ;)
 

9 godzin temu, michal79 napisał:

O co chodzi z tym czerwiem zasklepionym? To też przysmak?

W niektórych kulturach czerw jest większym przysmakiem jak miód .
I na pewno bardziej odżywczy ... Bogaty w dobrze przyswajalne białko .
Kilka lat temu słyszałem , że większość homogenatu trutowego produkowanego we Francji trafia do Chin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robi_Robson napisał:

homogenatu trutowego produkowanego we Francji trafia do Chin .

 

Próbowałem... mdłe trochę. 

Słyszałem, że czerw błonkoskrzydłych po obróbce termicznej smakuje jak owoce morza. Ale jak tu obrobić plaster cały z czerwiem...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michal79 napisał:

O co chodzi z tym czerwiem zasklepionym?

Tak ma apis cerana . Nie wyodrębnia zapasów od czerwiu= nie idzie odebrać miodu bez jatki.

Czego chińczyk nie zje co ma 4 nogi ? Stołu .

Dlaczego ? Bo dawno zjedzony .

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym Kolegom co się tak zachwycają Chinami i ich kulturą niech się zastanowią . Chiny są naszym konkurentem na runku miodu i wychwalanie Chin na forum pszczelarskim Polskim to niezbyt rozsądne zachowanie , nich Ci Koledzy porównają ceny miodu Chińskiego u nich na rynku  do naszego w Polsce oraz porównają rosnące ilości importu miodu z Chin , to  mina im zrzednie. Nie wszystko złoto co się świeci . 

Nie ma co tak wychwalać Chin pod tym względem. Trzeba zachować umiar i pisać prawdę i o jakości miodu Chińskiego i nie ulegać tak ich reklamie ? I informowć naszych klientów że rynek nasz zalewają ogromne ilości miodu Chińskiego i my ty na forum powinniśmy na forum podawać argumenty żeby później je przekazywać naszym klientom za Polskim miodem i jego wyższością a nie za Chińskim. 

https://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/producenci-miodu-w-unii-europejskiej-bija-na-alarm,181104.html

https://sadeczanin.info/wiadomosci/kupujesz-tani-miod-uwazaj-moze-byc-z-chin#gsc.tab=0

  • Zdezorientowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

Tym Kolegom co się tak zachwycają Chinami i ich kulturą niech się zastanowią . Chiny są naszym konkurentem na runku miodu i wychwalanie Chin na forum pszczelarskim Polskim to niezbyt rozsądne zachowanie , nich Ci Koledzy porównają ceny miodu Chińskiego u nich na rynku  do naszego w Polsce oraz porównają rosnące ilości importu miodu z Chin , to  mina im zrzednie. Nie wszystko złoto co się świeci . 

Cosik Ci się Kolego pomerdało. Chiny nie są naszym konkurentem na rynku miodu , podobnie jak miód manuka . Co ma prezentacja kultury , a raczej kuchni , Chin do wychwalania ? Jak tam była cywilizacja nasi przodkowie siedzieli w jaskiniach . To że miód jest importowany z Chin to nie wina chińczyków a polaków  a raczej polskich organizacji pszczelarskich i  samych pszczelarzy i nie o chiny też chodzi. Mamy obok sąsiada z bezcłowym kontygentem - UA. Mam dobrych znajomych , rodzinę w UA ,to mam im w twarz pluć bo UA rynek psuje ? No sorry . To dopuszczone jest na rynku mieszanie miodu , to brak jest jasnej informacji na etykiecie skąd i w jakich procentach miód w słoiku . To chińczycy mają za nas załatwić ? Wszystko robią to porządki też mają u nas zaprowadzać ?

Ja tam lubię wschód . Miód od apis cerana nie wyprze  miodu od melifery .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, daro napisał:

. To dopuszczone jest na rynku mieszanie miodu , to brak jest jasnej informacji na etykiecie skąd i w jakich procentach miód w słoiku . To chińczycy mają za nas załatwić ? Wszystko robią to porządki też mają u nas zaprowadzać ?

Ja tam lubię wschód . Miód od apis cerana nie wyprze  miodu od melifery .

 

No i o tym powinniśmy pisać , o tym że dozwolone jest w Polsce mieszanie miodów nie wiadomo skąd , a ocieplanie wizerunku w tym wypadku Chin , to stara taktyka znana ze Wschodu który ty tak lubisz , ale mam nadzieją , że nasi czytelnicy nie dadzą nabrać się na byle co ,  tylko niech śledzą liczby i ceny na miód w innych krajach nie tylko z Chin , ale jest jeszcze Ukraina , Turcja i inne.   Póki co nasze władze które rządza już 6 lat mają w du....e   pszczelarzy , i dopuszczają  neonikotynoidy bez żadnych warunków wstępnych ich zastosowania nawet w ogródkach działkowych w opryskach dla działkowców  i mają za bezcen głosy środowiska pszczelarskiego o szkodliwości , o której sam pisałeś że nawet dozwalają zaprawiania nasion rzepaku neonikotynoidami , co ma mieć podobno ( tego nie wiem) negatywny  wpływ na pszczoły.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zna Wschód to wie czym się różni władza od ludzi. Nie ocieplam komunizmu ( ????? ) chińskiego ni władz . Jestem otwarty na ludzi a zwlaszcza kuchnię . To co kto powinien jeść i z jakiego kraju , to co kto powinien pisać i dlaczego .To już było . Mam nadzieję że nie wróci. U mnie w kuchni od Kaukazu , Chin po Francję i Belgię .Co lubię ja i moja rodzina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal79 napisał:

I najważniejsze: larwa robotnicy A.Cerana nakłuta ostrzem o średnicy aparatu gębowego warrozy włącza jakiś mechanizm (bo uszkodzenie jest zerowe) i umiera.

możesz wskazać źródło ? Bo ja dotychczas czytałem tylko ,że larwa robotnicy ma za krótki cykl rozwoju (podobnie jak pszczoła zafrykanizowana) jak na potrzeby warrozy i dlatego rozwija się tylko na trutniach.

Edytowane przez manio
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal79 napisał:

jakiś mechanizm

Właśnie jaki mechanizm? U cerany podobnie jak manio słyszałem tylko o skróconym cyklu rozwojowym larwy w stanie zasklepionym o trzy dni w stosunku do naszej melifery. Może coś nowego odkryli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/13/2021 at 10:21 AM, daro said:

.Dlatego rabuje z czerwiem miód.

Ja musle ze tak robi bo: #1 niski poziom kultury pszczelarstwa czyt. naturalne lub zacofane(kto co woli?)  #2 Budowa ula (brak nadstawek) #3 nic sie sie nie zmarnuje (larwy tez jedzenie)  Film tak syntetyczny, że aż nie naturalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.