Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Opłacalność produkcji miodu 2023


Recommended Posts

Teraz, daro napisał(a):

Ale o czym Ty piszesz ? Bo nie  rozumiem . Twoja ziemia Twoja sprawa . Wypisujesz bzdury . Jak rosną drzewa na gruncie rolnym to płacisz podatek  jak za rolną , jak na działce budowlanej to jak za budowlaną . Jak chcesz wyciąć drzewo nie w lesie informujesz gminę , jak w lesie musisz otrzymać zezwolenie . ????? Jak co pisz o co Ci chodzi .

piszę do ciebie ostatni raz właśnie w tym problem że od stycznia wszystkie krzaki będą lasami

dotarło jak nie to nie umiem ci tego wytłumaczyć nawet w gminie doradzają zęby wycinać szczególnie z przyszłych dróg w planie zagospodarowania przestrzennego 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, michal79 napisał(a):

Pierwszym sekretarzom, co to centralnie planowali, jaki surowiec można komu sprzedać

mówimy

Nie!

Popieram !!!!!!  Który sekretarz zawalił , to śledztwo wykaże niedługo. Słuchy chodzą że to pierwszy sekretarz Zbigniew Z. 🤑 nadzorował Polskie Lasy i jego ludzie z Solidarnej Polski (raczej  Rosji) 

 

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Peter001 napisał(a):

Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że problem został dostrzeżony na poziomie unijnym. Szansa na to, że coś się zmieni na rodzimym podwórku z inicjatywy  rządzących (którychkolwiek dla jasności) - jest żadna.

Natomiast na tamtym polu - widzę jakieś światełko w tunelu.

Na koniec wypada częściowo zwrócić honor PZP.

Oczywiście że tak może być ! Które grabie grabią od siebie 😉 Każda władza korumpuje a władza absolutna korumpuje absolutnie , taka jest natura każdej władzy i dlatego my z naszej pozycji powinniśmy śmiało pisać co nas boli , a nie jak w Rosji , gdzie zamordyzm posunął się do takich rozmiarów że zostały wyplenione wszystkie próby okazywania niezadowolenia przez społeczeństwo. , i ludzie boja się po prostu.

A PZP cos tam robią , ale nie maja ani takiej władzy , ani pieniędzy , ani struktur kadrowych i stanowią tylko grupę opiniującą z którą nikt z władzy się nie liczy a już najmniej wielkie sieci handlowe. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 9.09.2023 o 07:37, Tadek11 napisał(a):

Natomiast na tamtym polu - widzę jakieś światełko w tunelu.

A ja jako maszynista widzę debili na torach . Najlepiej się zabiera najsłabszym , cel święty pomoc dla Ukrainy .

 

W dniu 9.09.2023 o 07:37, Tadek11 napisał(a):

A PZP cos tam robią , ale nie maja ani takiej władzy , ani pieniędzy , ani struktur kadrowych i stanowią tylko grupę opiniującą z którą nikt z władzy się nie liczy

Tak akurat . Jeszcze brakowało aby władza była w takich rękach

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, daro napisał(a):
W dniu 9.09.2023 o 07:37, Tadek11 napisał(a):

Natomiast na tamtym polu - widzę jakieś światełko w tunelu.

A ja jako maszynista widzę debili na torach . Najlepiej się zabiera najsłabszym , cel święty pomoc dla Ukrainy .

To nie mój cytat Darek , ja tego nie napisałem sprawdź sobie  😁 Cytujesz Piotra ( Peter 001)  nie moją wypowiedź . 

Ja nie widzę żadnego światełka  w tunelu . 🥺

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Tadek11 napisał(a):

PZP nie startuje w wyborach do  władz

No Sabat był we władzach ...

 

W dniu 9.09.2023 o 07:37, Tadek11 napisał(a):

nikt z władzy się nie liczy a już najmniej wielkie sieci handlowe.

Sieci to nie władze,  choć może , cena kiełbasy wpływa na wybory . One się z nikim nie liczą oprócz kasy. Były i tam polskie miody.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tadek11 napisał(a):

I co myślisz że szeregowy członek ma władzę ? Jest "członkiem"  dosłownie

O ! Czyli Tusk abo Jarek ? To tak na szczęście nie działa . Tak nawet w kacapi nie działa . To tylko Car miał władze a obecnie można mieć wpływy . Członek pozostaje członkiem tylko gra rolę jego wielkość jak i wielkiego organizmu jest członkiem . Swoją drogą dygresja spytali Francuza , Wocha i Gruzina co wisi pod klamrą paska . Francuz odpowiedział że można to nazwać szminką dla Dam, Włoch że kobiecym fletem . Gruzin odparł że pod klamrą paska wisi kindżał a to co u tych dwóch wisi to  u niego zawsze stoi .

Link to comment
Share on other sites

Zboczyliśmy trochę z tematu opłacalności pszczelarstwa  , bo co tu dużo gadać , miód niedługo nie będzie się opłacało produkować w celach zarobkowych i pozostaną na forum pewnie sami amatorzy , hobbyści pszczelarstwa i motywem pozostania na forum będą inne sprawy  i tematy hobbystyczne inne , skoro biznes nie będzie głównym celem.

 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Robi_Robson napisał(a):

Ale kiedy społeczeństwo miało już dość takiej władzy, to nawet Car  dał głowę

Przekręcasz historię . Społeczeństwo Cara detronizowało a zamordowali kacapy,   nazywający się od czapy , bolszewikami . W bestialski w dodatku sposób jak to czynią kacapy .

  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Robi_Robson napisał(a):

Ale kiedy społeczeństwo miało już dość takiej władzy, to nawet Car  dał głowę .
Z całą (prawie) rodziną ...

 To bolszewicy oczywiście , nie żadne społeczeństwo Robert , z Leninem na czele wysłanym z Niemiec pociągiem zaplombowanym z trzydziestoma komunistami i z pieniędzmi do Rosji ,  operację sfinansowały  służby Niemieckie w celu destabilizacji stanu w Rosji  i im się udało , a Niemcy pozbyli się paru komunistów ze swojego kraju ,  czyli podwójna  korzyść była . 😃 A zamordowała carską rodzinę  zbrojna grupa bolszewików Czeka - ówczesna policja i służba bezpieczeństwa w jednym w piwnicy 

https://historia.dorzeczy.pl/pierwsza-wojna-swiatowa/222745/rewolucja-pazdziernikowa-lenin-i-bolszewicy-obalili-imperium.html

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Słowo "społeczeństwo" ma kilka wymiarów .
Osobiście się o tym przekonałem . . .
Wiosną ubiegłego roku dostałem zgodę od burmistrza ,
żeby ogrodzić działkę (przy lesie) dzierżawioną od U.M. i G.
i jednocześnie dostałem zgodę na utrzymywanie na tej działce pszczół.
Przedłużono mi  na kolejne 3 lata dzierżawę przedmiotowej działki .
Poniosłem tam spore koszty, bo to było dzikie kilkudziesięcioletnie wysypisko śmieci na terenie starej żwirowni .
Wynająłem sprzęt ciężki , zniwelowałem teren .
Usypałem od strony drogi wał ziemny dla ochrony grzybiarzy przed zbyt nisko wylatującymi z uli pszczołami
Wyciąłem zbędne zakrzaczenia , kosiłem trawę . Zrobiło się pięknie .
I ...
Jesienią otrzymałem wypowiedzenie z datą zabrania pszczół i zwinięcia ogrodzenia do 31XII .
Okazało się, że oczekiwania "społeczeństwa" są takie , że potrzebuje ono strzelnicy .
I właśnie ta działka bardzo "społeczeństwu" odpowiada .
Więc nawet garstka ludzi (w moim przypadku myśliwych) staje się na potrzeby chwili SPOŁECZEŃSTWEM .

O ironio rok później podczas dożynek gminnych dostałem od burmistrza podziękowanie
za "całoroczną,pełną poświęcenia i znoju pracę służącą dobru nas wszystkich".
Czyli za ...
Wynika , że za moją pracę na rzecz rzeczonego społeczeństwa.
DSC_0000388.jpg

  • Smutny 4
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Robi_Robson napisał(a):

Słowo "społeczeństwo" ma kilka wymiarów .
Osobiście się o tym przekonałem . . .

Stare przysłowie Polskie mówi " Laska Pańska na pstrym koniu jeździ " Ale to nie bezosobowe społeczeństwo zawiniło  w Twoim przypadku , tylko konkretne osoby z imienia i Nazwiska i słowo "Społeczeństwo " zostało użyte jako wymówka , żebyś się nie pultał i nie obrażał na kogoś personalnie. Stały chwyt retoryczny dla zamydlenia oczu Robert. A kilku jak piszesz  myśliwych miało wpływ pewnie na to . 

 

 

 

 

  • Smutny 1
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Tadek11 napisał(a):

A kilku jak piszesz  myśliwych miało wpływ pewnie na to . 

Jak był śmietnik to nie było zainteresowanych , a na gotowca to zaraz się chętni znaleźli. Myśliwi to silne lobby i są wszędzie.  Jak wszy.  Jakoś ich nie lubię i nie rozumiem jaka może być frajda z zabijania pięknych zwierząt , bo wbrew ich fantazyjnym opowieściom do tego się to sprowadza. Jakby nie mogli się wódki napić bez strzelania i zabijania.

 

Tu nawet nie idzie o łaskę , trzeba uważnie podpisywać umowy zanim się zainwestuje , albo zwrot poniesionych kosztów , albo zabezpieczenie terminu dzierżawy odszkodowaniem.  Nie zostawiać tego do decyzji burmistrza czy jego pazernych urzędasów . W tym przypadku łatwo można było przewidzieć wzrost atrakcyjności działeczki. Powinni Roberta zatrudnić w gminie do przeglądu mienia gminnego :) bo ma chłop oko do biznesu  :) Szkoda ,że cudzego w tym przypadku ....

Edited by manio
  • Lubię 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, manio napisał(a):

Tu nawet nie idzie o łaskę

Myślę że może trzeba by się poradzić jakiegoś prawnika  i zajrzeć do umowy najmu  , bo zainwestowane pieniądze pewnie nie są małe i jak to się ma do wypowiedzenia umowy przed czasem trzech lat ?   

Link to comment
Share on other sites

Było w umowie , że wszelkie koszty poniesione ponoszę na własne ryzyko bez prawa do odszkodowania.
Był zachowany miesięczny okres wypowiedzenia .
Zgodnie z umową wszystko było ok.
Mają dobrego prawnika na etacie .
Do głowy mi nie przyszło , że ktoś wypowie umowę przed czasem .
No ale . Nie o tym temat .
Choć z drugiej strony ... Poniesione koszty miały wpływ na opłacalność produkcji miodu ;)
 

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sensu kopać się z koniem, bo nie na szansy wygranej. Ustalanie warunków umowy z pozycji siły to gangsterka w majestacie prawa.  Nie mam pańskiego płaszcza i co mi Pan zrobisz. Taka była Twoja umowa

Rosjanie od czasów carskich takich oszukańczych dygnitarzy nazywają wor po zakonie  - złodziej w majestacie prawa. Ale skoro są tacy ministrowie to czego wymagać na niższych szczeblach władzy. 

Edited by manio
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 26.09.2023 o 08:44, Robi_Robson napisał(a):

Było w umowie , że wszelkie koszty poniesione ponoszę na własne ryzyko bez prawa do odszkodowania.
Był zachowany miesięczny okres wypowiedzenia .
Zgodnie z umową wszystko było ok.
Mają dobrego prawnika na etacie .
Do głowy mi nie przyszło , że ktoś wypowie umowę przed czasem .
No ale . Nie o tym temat .
Choć z drugiej strony ... Poniesione koszty miały wpływ na opłacalność produkcji miodu ;)
 

Umowa umową a ja bym się odwołał uzasadniając , że czuję się oszukany , że poczyniłem prace mające na celu zlikwidowanie wysypiska śmieci , i po wykonaniu tych prac rozwiązano umowę. Zagroził bym zgłoszeniem sprawy do telewizji TVN i wtedy ciekawe czy nadal by chcieli rozwiązać umowę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.