Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cukier w życiu pszczelarza


Recommended Posts

1 godzinę temu, Xpand napisał:

Też nigdy nie gotowałem. Zawsze rozpuszczam w zimnej wodzie ze studni + mieszadło do zapraw.

I da się w zimnej wodzie w proporcji 3:2 rozpuścić dość dobrze? 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Krzychu napisał:

I da się w zimnej wodzie w proporcji 3:2 rozpuścić dość dobrze? 

Da się . Kwestia tylko czasu . Mi zapycha pompę a i karmię wcześniej .

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Krzychu napisał:

I da się w zimnej wodzie w proporcji 3:2 rozpuścić dość dobrze? 

 

Da się rozpuścić nawet bardzo dobrze :) kwestia 15 - 20 minut mieszania. Ustawiam mieszadło i robię coś innego w tym czasie. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Krzychu said:

I da się w zimnej wodzie w proporcji 3:2 rozpuścić dość dobrze? 

Włączasz franie i po 20 minutach jest cacy. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tego roku nie będzie u mnie mieszania cukru.Z powodu wywołanej dużej inflacji przez naszych ekonomicznych geniuszy,cukier poszedł do góry.Za jakimiś biedronkowymi śmiesznymi promocjami nie będę jeździł bo korzyści z tego marne.Ceny niektórych inwertów zbożowych pozostały na poziomie do zaakceptowania.PK

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Piotr niestety inflacja to fatalna sprawa. Ja zawsze kupuję jak jest okazja i lubię mięć ponad tonę naskładaną, wtedy nie muszę się martwić, czy na zimę kupię w dobrej cenie.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, piotrpodhale napisał:

Tego roku nie będzie u mnie mieszania cukru.Z powodu wywołanej dużej inflacji przez naszych ekonomicznych geniuszy,cukier poszedł do góry.Za jakimiś biedronkowymi śmiesznymi promocjami nie będę jeździł bo korzyści z tego marne.Ceny niektórych inwertów zbożowych pozostały na poziomie do zaakceptowania.PK

 

Inwert prawie 50% droższy od cukru w hurtowni. Dla mnie to różnica nie do zaakceptowania. Poza tym bieganie z wiadrami, potem ich mycie i składowanie to porażka.

W 1,5h mam urobione 600l syropu 3:2, potem już tylko pompa i wąż. Żadnego dźwigania.

  • Zdezorientowany 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Beeman napisał:
1 godzinę temu, Beeman napisał:

U mnie tez, wiekszosc rodzin do zimy zostaje na miodzie. 

 

I ja się nad tym zastanawiam, aby jak najwięcej im zostawić. 

 

 

6 godzin temu, piotrpodhale napisał:

Tego roku nie będzie u mnie mieszania cukru.Z powodu wywołanej dużej inflacji przez naszych ekonomicznych geniuszy,cukier poszedł do góry.Za jakimiś biedronkowymi śmiesznymi promocjami nie będę jeździł bo korzyści z tego marne.Ceny niektórych inwertów zbożowych pozostały na poziomie do zaakceptowania.PK

Dwa razy stosowałem inwert zbożowy. Zostają po nim smalcowate gluty, których pszczoły nie chcą ruszyć. 

 

Raz padło mi 13 rodzin mimo, że był pokarm na ramkach (smalcowate gluty) . Nie wiem co dalej sądzić o inwercie zbożowym 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Krzyżak napisał:

Inwert prawie 50% droższy od cukru w hurtowni.

Inwert luzem u producenta 1.92zł za 1kg, jak ktoś ma transport ew.mauzera na wymianę.

Na miejscu w pasiece w wiadrze 2,39zł 1kg gotowy do podania bez mieszania bez jeżdżenia po hurtowniach zdjąć pokrywkę i podać pszczołom o dowolnej porze dnia bez łażenia z latarkami.

Dodatkowo do palety zamawiam ciasto na przyszły rok do odkładów.

Tego roku jadę inwertem bez paprania.

 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Krzychu napisał:

Dwa razy stosowałem inwert zbożowy. Zostają po nim smalcowate gluty, których pszczoły nie chcą ruszyć. 

 

Raz padło mi 13 rodzin mimo, że był pokarm na ramkach (smalcowate gluty) . Nie wiem co dalej sądzić o inwercie zbożowym 

Smalcowate gluty nie są powodem spadków rodzin,to że gluty są na ramkach jest przez rodziny pszczele które się osypały.PK

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Krzyżak napisał:

"nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami"

Ty sobie sam mieszasz,niema żadnej różnicy w efekcie końcowym czyli pomyślnym wiosennym oblotem pszczół.PK

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze biorę pod uwagę cenę suchej masy aby odpowiednio porównać ceny. 2,49 zł za kg syropu u Oriona to za suchą masę węglowodanów (78 %) to 3,19 zł /kg s.m. Czyli drożej, ale plus jest taki, że masz gratis fajne wiaderka, paletę pod ul, nie bawisz się w mieszanie, nie ma rabunków. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

W tym roku promocji mało, a jak już to słabe. Po tym ile już kupiłem cukru po cenie normalnej i po całej robocie ze staniem w kolejce, staniem przy kasie w oczekiwaniu na 20 paragonów, pchaniem wózka, wożeniem, rozrabianiem - trochę żałuję, że nie kupiłem syropu apifood. Kiedyś używałem go i był ok. Pewnego razu padło mi 13 rodzin, miały zapasy i sądziłem, że to przez skrystalizowal syrop ale przyczyną mogła być inna. 

Link to comment
Share on other sites

W hurtowniach jest cukier w szczelnych workach foliowych po 25kg. Można takie przechowywać pod chmurką, nie nasiakają. Otwierasz nożem jeden worek a nie 25 torebek. Cena po 2-2,20zł za kg. Zadnych kolejek, żadnego żebrania u kasjerki 20 paragonów. Szybko i kulturalnie.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.