Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cukier w życiu pszczelarza


Recommended Posts

Ja też właśnie przed chwilą widziałem w biedronce że był co prawda drożej bo po 1,95 to zabrałem 300kg. Miejsce do trzymania się znajdzie więc jak będzie powyżej 2,5 to zysk jakiś jest. to teraz myślę że mam tak na cały przyszły rok bo w pracowni czeka jeszcze jakieś 300kg. Spokojna głowa ale zaczynam się zastanawiać jak to jest że bierzemy tak 300-500 kg więksi wiadomo więcej i w hurtowniach ceny takie, że nawet nie ma co zaglądać a w marketach to patrzą na ciebie jak na złodzieja czy Bimbrownika. Cytuje gościa za mną przy kasie " Pan da adres to kupię ze 10 litrów bimberku" 

Edited by Brzytwiarz
Link to comment
Share on other sites

W dniu 7.12.2019 o 23:03, Brzytwiarz napisał:

Ja też właśnie przed chwilą widziałem w biedronce że był co prawda drożej bo po 1,95 to zabrałem 300kg. Miejsce do trzymania się znajdzie więc jak będzie powyżej 2,5 to zysk jakiś jest. to teraz myślę że mam tak na cały przyszły rok bo w pracowni czeka jeszcze jakieś 300kg. Spokojna . Cytuje gościa za mną przy kasie " Pan da adres to kupię ze 10 litrów bimberku" 

Ale będzie ziołomiodóf ?? Chyba chcesz przebić góroli...??

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, piotrpodhale said:

Ale będzie ziołomiodóf ?? Chyba chcesz przebić góroli...??

nie nie nic podobnego przeliczyłem mój zapas i jest pokaźny 1050kg :) i 45kg ciasta diamand, inwertu brak bo 5 litrów to śmiech na sali

czyli można by kilka mauzerów zacieru np typu grunwald  zrobić :) 

Edited by Brzytwiarz
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2019 at 4:21 AM, Bohtyn said:

Może dziwne, ale ja od kiedy stale mam w szafach nadwyżki cukru na zapas,

to jakoś pszczoły mi zimą ani latem nie spadają.?

Bo jak czlowiek ma, to da.  A jak nie ma to sie zastanawia kupic nie kupic? A pszczoly gloduja. A moze sobie cos w polu znajda?

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Beeman said:

Bo jak czlowiek ma, to da.  A jak nie ma to sie zastanawia kupic nie kupic? A pszczoly gloduja. A moze sobie cos w polu znajda?

ooo to to toooo. dokładnie tak to jest, a z tymi naszymi górolami to już na pewno tak jest :) 

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2019 at 10:27 AM, Michał said:

Daniel, chyba Cię przebijam, bo latem załapałem się na likwidację hurtowni i mam jeszcze ponad 2t towaru :D

Moje pszczoły mogą "spać spokojnie".

I o to chodzi. Kupiłem bo akurat była promocja i była kasa więc tak się stało jak sytuacja się powtórzy to znowu dokupie z 500kg. Ja z tych co lubią mieć w opór. Wielokrotnie do przesady ale to po czasie do mnie dochodzi. Już tylko w dzieciach nadzieja bo jak zejdę to żona zrobi wystawę garażowa wszystko za złotówkę. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

W dniu 9.12.2019 o 20:42, Beeman napisał:

Bo jak czlowiek ma, to da.  A jak nie ma to sie zastanawia kupic nie kupic? A pszczoly gloduja. A moze sobie cos w polu znajda?

Prawda - wobec tego ,żeby moje pszczółki spały spokojnie to wczoraj dokupiłem paczkę węzy z częściową wymianą za wosk.

Tak że najważniejsze dla pszczół: cukier i węza - mam zabezpieczone na cały sezon.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, zdzich123 napisał:

Jeszcze poproś o dobrą pogodę .

No i całe szczęście, że na pogodę nikt, nawet pszczelarze nie mają wpływu.

Bo wtedy nasze pszczółki do reszty by się pogubiły.

Link to comment
Share on other sites

Guest marbert
W dniu 7.12.2019 o 23:03, Brzytwiarz napisał:

Ja też właśnie przed chwilą widziałem w biedronce że był co prawda drożej bo po 1,95 to zabrałem 300kg. Miejsce do trzymania się znajdzie więc jak będzie powyżej 2,5 to zysk jakiś jest. to teraz myślę że mam tak na cały przyszły rok bo w pracowni czeka jeszcze jakieś 300kg. Spokojna głowa ale zaczynam się zastanawiać jak to jest że bierzemy tak 300-500 kg więksi wiadomo więcej i w hurtowniach ceny takie, że nawet nie ma co zaglądać a w marketach to patrzą na ciebie jak na złodzieja czy Bimbrownika. Cytuje gościa za mną przy kasie " Pan da adres to kupię ze 10 litrów bimberku" 

W informacji z niedzieli po spotkaniu z kolegami, cukier w workach 20 czy 25 kg już nie pamiętam w obecnym roku kilku razem pszczelarzy zbiło na 2.00 zł. Niżej tej ceny w hurcie nie było szans. Podobno taki jest lepszy. Ja już pisałem jaki stosuję.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, marbert said:

W informacji z niedzieli po spotkaniu z kolegami, cukier w workach 20 czy 25 kg już nie pamiętam w obecnym roku kilku razem pszczelarzy zbiło na 2.00 zł. Niżej tej ceny w hurcie nie było szans. Podobno taki jest lepszy. Ja już pisałem jaki stosuję.

Zbili bo w sklepie było nisko tak to działa. Ktoś już to mówił że w hurtowni można negocjować jak jest dobra oferta w sklepie to wtedy chętniej schodzą z ceny. Czy lepszy tego niewiem na pewno jest drobniejszy i szybciej się go rozpuszcza. 

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Tadek11 napisał:

Dokładnie w nadchodzącym sezonie cukier będzie na pewno droższy u nas bo susza w tym roku spowodowała mniejsze zbiory buraka i zapowiada się górka cenowa .

Ceny cukru już dawno nie zależą od ilości zbioru buraka w naszym kraju. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Michał napisał:

Dawali węzę na poprawę jakości pasieki, więc teraz dadzą cukier na poprawę jakości miodu ;)

to każdy cukiernik będzie miał spora pasiekę :D

Link to comment
Share on other sites

Niezależnie od suszy w Polsce to jeszcze szkodniki w Indiach zaatakowały planacje trzciny i rynek kapitałowy w Brazylii tu zamieszał  , tak więc górka jest nieunikniona i po 1,20/kg chyba prędko nie będzie ?

Dla zainteresowanych co wpływa na koniunkturę cen cukru?

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny-cukru-wzrost-cen,164,0,2419876.html

 

Link to comment
Share on other sites

Guest marbert
W dniu 17.12.2019 o 20:47, Krzychu napisał:

W każdym razie szykuje nam się podatek od cukru i biorąc pod uwagę jeszcze susze jakie były myślę, że promocje typu 1.25, 1,45 zl/kg przejdą do historii 

Podatek od cukru prawie nie dotyczy cukru, w świecie a syropów glukozowo froktozowych w napojach i słodyczach bo to trucizna kilka razy gorsza od cukru w normalnej postaci. Ale nasi jak zwykle mogą wszystko spieprzyć.

Edited by marbert
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, marbert napisał:

Podatek od cukru prawie nie dotyczy cukru, w świecie a syropów glukozowo froktozowych w napojach i słodyczach bo to trucizna kilka razy gorsza od cukru w normalnej postaci. Ale nasi jak zwykle mogą wszystko spieprzyć.

Jeśli mają okazję opodatkować coś według zapisu, który ich do tego uprawnia czyli "podatek od cukru " to zw cukier biały też opodatkują. Nie chodzi o to aby zebrać kasę. Chodzi o to aby cały czas zbierać. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.