Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cukier w życiu pszczelarza


Xpand

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tonę po 1,5 jak kiedy będzie potrzeba będzie po ponad 2,5 . Nie lubię  ? Dam po 50 gr  od torebki latoroślom .Korzyści 2 , dzieci będą miały kasę nie za - ojciec daj , druga pszczoły będą się kojarzyć z zarabianiem kasy . Wszystko w rodzinie zostanie.

Same promocje .

No i na naczelnego bimbrownika wyrosłem . :D Klientów też zdobyłem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I co oni by zrobili z tym cukrem ,gdyby nie pszczelarze :)

Gdyby pszczelarze nie kupowali , to pewnie byłby po...0.99.  Wróć po  1 zł bo Nacek by miał smutną minę :wacko:

Żartuję , a sam już mam na cały sezon  , choć uważam  , że cena w perspektywie będzie stabilna , coś +- koło 1.5 zł.Towar jest towarem , nie zginie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, po 1,5 zł. Jak w mojej okolicy cukier ciągle stoi po 2 zł, a pardon 1,99 zł. Dla tego też muszę kiedyś wyłapać promocje w marketach czy coś i kupić 300 kg nawet po te 1,5 zł, bo do marketu mam 40 km... Nie liczę biedronki bo tam to 10 kg cukru taniej można wyrwać a reszta u mnie po 2 zł ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... właśnie szukałem jakiejś ciekawej oferty bo chciałem się zaopatrzyć w cukier przed wielkanocą, ale widzę, że w gazetce lokalnego kauflandu cukru nie ma.

 

A u mnie właśnie dziś w Kauflandzie kupiłem 100kg po 1,39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, że dla Wyszkowa w gazetce Kauflandu też cukru nie ma. Aż się chyba pofatyguję zerknąć i nawet jeśli byłby po 1,6 zł to bym się zaopatrzył.

Nie wiem czy jest w gazetce ale na pewno od 22 do 26 lutego.

Nauczony przykrym doświadczeniem z Biedronki czytałem co najmniej dwa razy by znów nie dać ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem 400 kg. w Kauflandzie po 1,39 zł :D :D :D mam nadzieje że po 0,99zł już nie będzie bo się wkurzę że przepłaciłem :wacko:

;)

   Tydzień przed Twym zakupem .....  skupowałem po 1,69 zł. ; zadowolony (w ubiegłym cieszyłem się gdy po 2,50 się trafił) biegałem z wózkiem w te i we wte (po 10 kg. tylko na osobę). I tak przez tydzień ..... kupiłem 260kg  , wyniosłem na trzecie piętro , tak ułożyłem na balkonie by .... nie drażniło ani nie denerwowało .  Następnie jednego ranka zniosłem toto wszystko do  auta i zawiozłem do 'miejsca posadowienia' .... by ujrzeć 'mało' zadowoloną minę ... - "a gdzie to złożymy?"....

  Już po 1,99 jest .....

 

PF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zazdroszczę prowadzącym sklepy pszczelarskie,nakupili ciasta do handlu w starej cenie,a teraz wszystko jeszcze poleciało na dół.I co robić sprzedać po kosztach?czy trzymać? Jak tak dalej pójdzie można pomyśleć o dokarmianiu pszczół na zimę ciastem,bez roboty :D kostka na powałkę i gotowe.PK

 

Ps.Dobre czasy dla pszczelarzy oby trwały jak najdłużej koszt karmienia pszczół spadł o połowę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Kauflandzie w Szczytnie. Cena "promocyjna" 1.99 zł. W zasadzie wszędzie w okolicy mam cenę 2 zł. W związku z tym, że już się wybrałem po ten cukier do Szczytna, to znalazłem w Stokrotce za 1,79 zł i wziąłem 300 kg. Taniej nie było, a wolałem już przed wielkanocą zakupić niż potem się martwić czy taniej cukier będzie bo raczej widzę powolną tendencję wzrostową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja to już mam nakupione w promocjach cukru, na dwa lata, a może i dłużej. :D

Ale takiego po 1,39 zł to w kolekcji jeszcze nie mam, - a korci mnie - że chyba się uzależniłem. :angry:

Hurraa !!! - mam już w kolekcji cukier  po 1,35 zł / kg.

Dzisiaj kupiłem, a mówiłem , że się chyba uzależniłem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie kusi Kellman cenami na inwert .
Apikel Plus w wiaderkach jest w promocji .
Przy dwóch paletach ten syrop kosztuje  2,70zł./kg
Od 5 palet 2,60zł./kg

W kontenerze 1200kg jest po 2,40zł./kg (+200zł. za kontener)
Tak niskich cen jeszcze chyba nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ale nawet biorąc po 2,6 zł/kg tego syropu, który ma średnio 73% cukru to kilogram suchej masy wychodzi Ci 3,56 zł/kg.

Za 3,56 zł to masz prawie 2,5 kg cukru. Jak dla mnie to dużo za drogo. Przy cukrze oczywiście dochodzi robota ale

wymieszanie 150 kg cukru w beczce to 10 minut roboty dla pompy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak cukier tanieje to i ciasto i inwert powinny, nie mniej w mojej opinii wyszło taniej zakupić podkarmiaczki powałkowe po 5 litrów pojemności a do tego beczki 60 litrów do rozrabiania syropu, jedna beczka gotowa, to na wózek i rozwozić do uli a żona będzie przygotowywała drugą z wiertarką w ręku :P, roboty więcej tylko o samo rozrobienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest prosta indywidualna kalkulacja każdego pszczelarza uklon.gifjeden woli nie mieszać :D a drugi odwrotnie  smile3.gif I jeżeli komuś z rachunku ekonomicznego wyjdzie że nie opłaca mu się mieszać bo może nadrobić opłacalność w innym elemencie hodowli to zrobi tak jak uważa .

Podam taka anegdotę nie związaną z pszczelarstwem , mój sąsiad kiedyś kupił sobie wypasiony samochód dał za niego sporą kwotę i jako argument którym przekonywał znajomych  do tej decyzji było że - " on jest bardzo oszczędny i mało spala paliwa na 100 km. " więc zakup był ekonomicznie uzasadniony ????  icon_eek.gif No i teraz gdzie jest prawda ???? Prawda jest w kilometrach ile on w ciągu roku pokona a u pszczelarza "mieszać czy nie mieszać " może być to jednym z elementów ekonomicznych w całej układance kalkulacyjnej jego hodowli :D Bo te pompy zbiorniki też trzeba kupić później je myć konserwować i policzyć swój czas i dniówkę dla siebie  :D I przy tej różnicy ceny jednostkowej  cukier a inwert ? jest mniejsza różnica jak przy cenie samochodu w porównaniu do ceny paliwa :D

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.