Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
Xpand

Cukier w życiu pszczelarza

Recommended Posts

Kupiłem tonę po 1,5 jak kiedy będzie potrzeba będzie po ponad 2,5 . Nie lubię  ? Dam po 50 gr  od torebki latoroślom .Korzyści 2 , dzieci będą miały kasę nie za - ojciec daj , druga pszczoły będą się kojarzyć z zarabianiem kasy . Wszystko w rodzinie zostanie.

Same promocje .

No i na naczelnego bimbrownika wyrosłem . :D Klientów też zdobyłem . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś kupiłem 400 kg. w Kauflandzie po 1,39 zł :D :D :D mam nadzieje że po 0,99zł już nie będzie bo się wkurzę że przepłaciłem :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... właśnie szukałem jakiejś ciekawej oferty bo chciałem się zaopatrzyć w cukier przed wielkanocą, ale widzę, że w gazetce lokalnego kauflandu cukru nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I co oni by zrobili z tym cukrem ,gdyby nie pszczelarze :)

Gdyby pszczelarze nie kupowali , to pewnie byłby po...0.99.  Wróć po  1 zł bo Nacek by miał smutną minę :wacko:

Żartuję , a sam już mam na cały sezon  , choć uważam  , że cena w perspektywie będzie stabilna , coś +- koło 1.5 zł.Towar jest towarem , nie zginie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta, po 1,5 zł. Jak w mojej okolicy cukier ciągle stoi po 2 zł, a pardon 1,99 zł. Dla tego też muszę kiedyś wyłapać promocje w marketach czy coś i kupić 300 kg nawet po te 1,5 zł, bo do marketu mam 40 km... Nie liczę biedronki bo tam to 10 kg cukru taniej można wyrwać a reszta u mnie po 2 zł ciągle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... właśnie szukałem jakiejś ciekawej oferty bo chciałem się zaopatrzyć w cukier przed wielkanocą, ale widzę, że w gazetce lokalnego kauflandu cukru nie ma.

 

A u mnie właśnie dziś w Kauflandzie kupiłem 100kg po 1,39

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrzę, że dla Wyszkowa w gazetce Kauflandu też cukru nie ma. Aż się chyba pofatyguję zerknąć i nawet jeśli byłby po 1,6 zł to bym się zaopatrzył.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to już mam nakupione w promocjach cukru, na dwa lata, a może i dłużej. :D

Ale takiego po 1,39 zł to w kolekcji jeszcze nie mam, - a korci mnie - że chyba się uzależniłem. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrzę, że dla Wyszkowa w gazetce Kauflandu też cukru nie ma. Aż się chyba pofatyguję zerknąć i nawet jeśli byłby po 1,6 zł to bym się zaopatrzył.

Nie wiem czy jest w gazetce ale na pewno od 22 do 26 lutego.

Nauczony przykrym doświadczeniem z Biedronki czytałem co najmniej dwa razy by znów nie dać ciała.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś kupiłem 400 kg. w Kauflandzie po 1,39 zł :D :D :D mam nadzieje że po 0,99zł już nie będzie bo się wkurzę że przepłaciłem :wacko:

;)

   Tydzień przed Twym zakupem .....  skupowałem po 1,69 zł. ; zadowolony (w ubiegłym cieszyłem się gdy po 2,50 się trafił) biegałem z wózkiem w te i we wte (po 10 kg. tylko na osobę). I tak przez tydzień ..... kupiłem 260kg  , wyniosłem na trzecie piętro , tak ułożyłem na balkonie by .... nie drażniło ani nie denerwowało .  Następnie jednego ranka zniosłem toto wszystko do  auta i zawiozłem do 'miejsca posadowienia' .... by ujrzeć 'mało' zadowoloną minę ... - "a gdzie to złożymy?"....

  Już po 1,99 jest .....

 

PF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zazdroszczę prowadzącym sklepy pszczelarskie,nakupili ciasta do handlu w starej cenie,a teraz wszystko jeszcze poleciało na dół.I co robić sprzedać po kosztach?czy trzymać? Jak tak dalej pójdzie można pomyśleć o dokarmianiu pszczół na zimę ciastem,bez roboty :D kostka na powałkę i gotowe.PK

 

Ps.Dobre czasy dla pszczelarzy oby trwały jak najdłużej koszt karmienia pszczół spadł o połowę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem w Kauflandzie w Szczytnie. Cena "promocyjna" 1.99 zł. W zasadzie wszędzie w okolicy mam cenę 2 zł. W związku z tym, że już się wybrałem po ten cukier do Szczytna, to znalazłem w Stokrotce za 1,79 zł i wziąłem 300 kg. Taniej nie było, a wolałem już przed wielkanocą zakupić niż potem się martwić czy taniej cukier będzie bo raczej widzę powolną tendencję wzrostową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to już mam nakupione w promocjach cukru, na dwa lata, a może i dłużej. :D

Ale takiego po 1,39 zł to w kolekcji jeszcze nie mam, - a korci mnie - że chyba się uzależniłem. :angry:

Hurraa !!! - mam już w kolekcji cukier  po 1,35 zł / kg.

Dzisiaj kupiłem, a mówiłem , że się chyba uzależniłem. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuu, w takiej cenie to jak by pozwolili to tonę z miejsca bym wziął.

 

W Delikatesach Centrum jest po 1,49 zł/kg. Ile chcesz ton tyle dostaniesz bez żadnej łachy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie kusi Kellman cenami na inwert .
Apikel Plus w wiaderkach jest w promocji .
Przy dwóch paletach ten syrop kosztuje  2,70zł./kg
Od 5 palet 2,60zł./kg

W kontenerze 1200kg jest po 2,40zł./kg (+200zł. za kontener)
Tak niskich cen jeszcze chyba nie było

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robert ale nawet biorąc po 2,6 zł/kg tego syropu, który ma średnio 73% cukru to kilogram suchej masy wychodzi Ci 3,56 zł/kg.

Za 3,56 zł to masz prawie 2,5 kg cukru. Jak dla mnie to dużo za drogo. Przy cukrze oczywiście dochodzi robota ale

wymieszanie 150 kg cukru w beczce to 10 minut roboty dla pompy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jak cukier tanieje to i ciasto i inwert powinny, nie mniej w mojej opinii wyszło taniej zakupić podkarmiaczki powałkowe po 5 litrów pojemności a do tego beczki 60 litrów do rozrabiania syropu, jedna beczka gotowa, to na wózek i rozwozić do uli a żona będzie przygotowywała drugą z wiertarką w ręku :P, roboty więcej tylko o samo rozrobienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to jest prosta indywidualna kalkulacja każdego pszczelarza uklon.gifjeden woli nie mieszać :D a drugi odwrotnie  smile3.gif I jeżeli komuś z rachunku ekonomicznego wyjdzie że nie opłaca mu się mieszać bo może nadrobić opłacalność w innym elemencie hodowli to zrobi tak jak uważa .

Podam taka anegdotę nie związaną z pszczelarstwem , mój sąsiad kiedyś kupił sobie wypasiony samochód dał za niego sporą kwotę i jako argument którym przekonywał znajomych  do tej decyzji było że - " on jest bardzo oszczędny i mało spala paliwa na 100 km. " więc zakup był ekonomicznie uzasadniony ????  icon_eek.gif No i teraz gdzie jest prawda ???? Prawda jest w kilometrach ile on w ciągu roku pokona a u pszczelarza "mieszać czy nie mieszać " może być to jednym z elementów ekonomicznych w całej układance kalkulacyjnej jego hodowli :D Bo te pompy zbiorniki też trzeba kupić później je myć konserwować i policzyć swój czas i dniówkę dla siebie  :D I przy tej różnicy ceny jednostkowej  cukier a inwert ? jest mniejsza różnica jak przy cenie samochodu w porównaniu do ceny paliwa :D

Pozdrawiam

Tadek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.