Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Kursy pszczelarskie

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

boddan

boddan

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaOpolszczyzna
  • Typ ula:Wielkopolskie

Dzisiaj  na pocztę otrzymałem 3 propozycje wzięcia udziału w kursie . Skąd oni mają mój adres? Kursy  dofinansowane z UE rodzą się jak grzyby po deszczu. Od jakiegoś czasu widzę, że to nie omija, prawie żadnego powiatu. Nauczyciel, który  otwartego ula nie widział, inspektor PIW, no i prominent powiatowy, który ma 5 uli, chce mnie uczyć pszczelarstwa za darmo, albo za zaledwie kila stówek.  Brawo ! Tworzą się fundacje i stowarzyszenia wszystko dla dobra pszczół i pszczelarzy.Chyba komuś zaraz na konto zrobię przelew. Pozdrawiam

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

kubek33

kubek33

100% Domownik

• Moderator/Organizator
  • 493 postów
  • Imię:Jacek
  • LokalizacjaTurek/Wielkopolska
  • Typ ula:oczywiście wielkopolski

A to kawałek wiadomości którą też dostałem:

"Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!
Z wolnej inicjatywy powstałej u kolegi Marcina Maseraka powstała myśl zorganizowania cyklicznego porządnego kursu pszczelarskiego w celu dokształcenia początkujących pszczelarzy a także zaznajomienia pszczelarzy z większym stażem z nowymi technikami zwalczania chorób, prowadzenia gospodarki pasiecznej oraz z nowinkami i osiągnięciami w świecie pszczelarskim i naukowym.

Wszyscy jesteście zaproszeni do Mińska Mazowieckiego na konferencję - szkolenie pszczelarskie, prowadzone przez prelegentów:
-Bogdana Dziubaka,
-Cezarego Kruka,
-Piotra Nowotnika (administratora forum)."

Ktoś w oparciu o forum pasieki michałów próbuje robić kasę - mają bazę danych adresowych i piszą.

Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony pond własną inteligencje (Jerzy Dobrowolski) ;)

boddan

boddan

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów

Ależ Kolego, mnie chodziło o prawdziwych bonzów powiatowych a nawet gminnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

...............................................................................................................

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1751 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka

Skąd oni mają mój adres...
...
... prominent powiatowy, który ma 5 uli, chce mnie uczyć pszczelarstwa za darmo

Mają z ARR ! Jak się korzysta z programu wsparcia , to oni w dokumentach mają namiary ...
...
... Nie za darmo ! Oni to robią za ładną kasę .
Pszczelarze są potrzebni tylko  jako statyści !

... powstała myśl zorganizowania cyklicznego porządnego kursu pszczelarskiego w celu ...  zaznajomienia pszczelarzy z większym stażem z nowymi technikami zwalczania chorób, prowadzenia gospodarki pasiecznej oraz z nowinkami i osiągnięciami w świecie pszczelarskim i naukowym.

Wszyscy jesteście zaproszeni do Mińska Mazowieckiego na konferencję - szkolenie pszczelarskie, prowadzone przez prelegentów:
-Piotra Nowotnika (administratora forum)."

Oj żebym miał bliżej . . .
Darku może Ty znajdziesz czas !?
Można by mu zadać parę pytań . Wszak to autorytet w świecie pszczelarskim i naukowym więc chyba nie odmówi odpowiedzi na kilka prostych pytań question1.gif
teacher.gifbla.gif

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2770 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Do mnie przestali. Żebym jeszcze wiedział kiedy , choć szkoda czasu byłem raz w SGGW ........

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

boddan

boddan

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów

Też, ten email otrzymałem, ale tu raczej nie mam zdania. Ja jeszcze otrzymałem 3  inne i one mnie podkurzyły.

Temat kontrowersyjny, ale chyba nie tabu, kontynuuję dziamolenie, bo to dla jednych a dla drugich bulwersująca sprawa.

Jak się bronić przed cwanymi klikami (wcale nie młodymi).

Nie chcę być statystą i wysłuchiwać mądrości sąsiada, ale pszczelarz zwłaszcza młody z drugiego końca powiatu nie wie co to za tuzy. Nie dość, że robi frekwencję, to jeszcze zasili kabzę.Trwaj chwilo jesteś piękna-dla kogo?

irkor

irkor

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów
  • Imię:Irkor
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Typ ula:WP

Każdy pomysł na zrobienie jakiejś kasy jest dobry.

Myślę, że nie ma co zbytnio się podniecać. Takich pieniędzy za kurs, który na dzień dzisiejszy nie ma żadnych opinii, pewnie nie wielu wyłoży.

https://kurspszczela...ess.com/zapisy/

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu dzisiejszym, jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

daro

daro

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2770 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Zabawne . Cezary Kruk z tego żyje i się ogłasza , swoją drogą robi kawał dobrej roboty. Za pieniądze ksiądz się modli za pieniądze lud się podli. :P :D

boddan

boddan

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów

No właśnie.

Drugi problem to tworzenie nowych techników pszczelarskich. Za tz. Kombinatów PGR było zaledwie kilka takich szkół ( zresztą b. dobrych), ale przy prawie każdym  kombinacie były pasieki. Czy to nie jest świadome tworzenie bezrobotnych i miejsc pracy dla swoich? Teraz każdy kowalem swego losu.Nieraz słyszę opinię wśród nauczycieli; po co ci rodzice wysyłają te dzieciaki do tej naszej szkoły, przecież one nigdy nie dostaną po niej roboty?

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 617 postów
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacjaokolice Ostrowca Św.
  • Typ ula:Warszawski zwykły

Jako kompletny amator, jeśli miałbym cokolwiek zaczynać - patrzyłbym za czymś takim:

http://www.wzp.rzesz...ch-pszczelarzy/

---

"Kto ma pszczoły, ten ma miód, kto ma dzieci, ten ma.. Cud."

Pozdrawiam Paweł

Tomzo

Tomzo

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów
  • Imię:Tomasz
  • LokalizacjauOpolskie
  • Typ ula:Zander

Jako kompletny amator, jeśli miałbym cokolwiek zaczynać - patrzyłbym za czymś takim:

http://www.wzp.rzesz...ch-pszczelarzy/

Tak i to w każdym województwie-bo z Opola nie chce mi się śmigać do Rzeszowa 370km

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1751 postów

Drugi problem to tworzenie nowych techników pszczelarskich .

Słowa Boddana nabrały dla mnie nowego znaczenia .

Na kurs pszczelarski poszedłem mając od wielu lat wykształcenie średnie i tytuł technika (transportu) .
Praktykę i egzaminy praktyczne miałem na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim .
Byłem przekonany , że skoro zdałem egzamin , dostałem świadectwo , to mam już kwalifikacje pszczelarza i technika pszczelarza .
Załączony plik  Obraz (47)-001.jpg   360,52 KB   1 Ilość pobrań

A dziś - rok po zakończeniu kursu i kilka miesięcy po zdaniu egzaminów dostałem e-mail ze szkoły , że :

"dnia 03 grudnia (sobota) br. o godzinie 16 00 rozpoczyna się kurs  R.17. Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej i pszczelarskiej,
jest to druga kwalifikacja do zawodu technik pszczelarz. "

I teraz mam zagwozdkę o co tutaj chodzi ?
Ile jeszcze takich kursów trzeba skończyć ?
I ile jeszcze  jest kolejnych stopni kwalifikacji  do zawodu Technik Pszczelarz ?

Im człowiek więcej się uczy , tym okazuje się , że jest coraz głupszy .
Teraz , to ja już jestem ...  glupek2.gif

MAZI

MAZI

Guru forumowy

• Redaktorzy
  • 1089 postów
  • LokalizacjaJordanów Śląski
  • Typ ula:wielkopolskie i dadant 1/2 styrodur korpusowe

Na kurs pszczelarski poszedłem mając od wielu lat wykształcenie średnie i tytuł technika (transportu) .
Byłem przekonany , że skoro zdałem egzamin , dostałem świadectwo , to mam już kwalifikacje pszczelarza i technika pszczelarza .
attachicon.gifObraz (47)-001.jpg

A dziś - rok po zakończeniu kursu i kilka miesięcy po zdaniu egzaminów dostałem e-mail ze szkoły , że :

"dnia 03 grudnia (sobota) br. o godzinie 16 00 rozpoczyna się kurs  R.17. Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej i pszczelarskiej,

I ile jeszcze  jest kolejnych stopni kwalifikacji  do zawodu Technik Pszczelarz ?

A po co Ci ten papier? Pszczelarzem się jest z pasji a papierem można sobie d... podetrzeć. Tylko pieniądze z kieszeni wyciągają.

A Pszczelarzem to na pewno jesteś.

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2770 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

attachicon.gifObraz (47)-001.jpg

No i weź się człowieku nie obraź ......... KOLEGA .

P.S. Jak by się odwiedziło to by był dyplom kompletny a tak , niedouczony jesteś.

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1751 postów

A po co Ci ten papier? Pszczelarzem się jest z pasji a papierem można sobie d... podetrzeć. Tylko pieniądze z kieszeni wyciągają.

A Pszczelarzem to na pewno jesteś.

Kurs jest bezpłatny dla kursanta . Chyba !?
Zastanawiam się , czy iść , czy odpuścić .
Bo w tym trybie , to do końca życia będę ślęczał w szkolnej ławie zaliczając kolejne stopnie kwalifikacji .
Żona mówi "idź" . Ale mnie to już zaczyna pomału nudzić .
Nie dowiem się przecież na takim kursie więcej niż od Was ;)

Jak by się odwiedziło to by był dyplom kompletny a tak , niedouczony jesteś.

No właśnie . Miałeś przyjechać . Dać korepetycje .
Nie dojechałeś i teraz znów do szkoły pod górkę :D

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2770 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Woły pozdychały . Kupiłem żarłaka to może do wiosny się odpasie. Przyjadę podszkolę.

Stalińcem aby było z górki .

Dyplom potrzebny ale nie mi. Matek ni odkładów na refudację sprzedawać nie będę , z fuduszy korzystać nie będę. Mam adhd i za stary jestem siedzieć na szkoleniach . Gdyby jeszcze były takie z pszczołami  , a tak ... Fejsbok i YouTube i wszystko wiem. :D :D

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2500 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Mnie też namawiano na ten kurs w moim Stowarzyszeniu płatny , ale właśnie remontuje pracownie i  nie mam czasu , a mówili będziesz miał dyplom Mistrza Pszczelarskiego,  może się przyda , ale jak słyszę od Kolegów co oni tam przerabiają na kursie,  to same podstawy , mnie na dyplomie nie zależy i tytule też nie zależy , a jak by ustawodawcy za mocno kombinowali ze sprzedażą miodu , że tylko Mistrz i nikt inny nie ma prawa sprzedawać miód  , to mój syn skończył zootechnikę i jest inżynierem zootechniki , pisał nawet pracę na wydziale pszczelarskim ,  to dam sobie radę i bez mistrza.

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP4/5 i wielkopolski
Może i bym się na taki kurs zapisał, ale jak to mawiał mój były szef że po piędziesiatce to tylko gorzałka do głowy wchodzi.

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2500 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Może i bym się na taki kurs zapisał, ale jak to mawiał mój były szef że po piędziesiatce to tylko gorzałka do głowy wchodzi.

To może trzeba dać mniejsze kieliszki i zakąskę.icon_biggrin.gif

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

PawelKS3

PawelKS3

100% Domownik

• Debiutant Roku 2016
  • 376 postów
  • Imię:Paweł
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
  • Typ ula:Wielkopolski
Robi wygoogluj sobie dokładnie, bo ja nie pamiętam ale na technika chyba są wymagane trzy tzw. kwalifikacje. Ze dwa lata temu zmieniły sie przepisy dotyczące zawodów i kwalifikacji.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Stowarzyszenie "Polanka"