Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Sezon 2023


Krzychu

Recommended Posts

57 minut temu, Krzychu napisał:

Krzysiek , Gazeta Prawna , jest na garnuszku majstreamu rządowego i mocno finansowana przez Spółki Skarbu Państwa , bez tych pieniędzy od Spółek rządowych by upadła lub przędła na głodowych pieniądzach  i nie dziw się że piszą to co jest wygodne dla włodarzy którzy chcą nas wykluczyć z UE ? i dają pieniądze .

Wcale Polska nie musi się zgodzić na zalanie Żuław i to pewnie są jakieś symulacje grup ekologów europejskich  i Polska wcale nie musi to zaakceptować , ale fakt że coś napisano o tym , już zostało wyolbrzymione w narracji  przeciwko  UE ? To jest prasowwa nagonka w mediach  na UE.

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, Tadek11 napisał:

Krzysiek , Gazeta Prawna , jest na garnuszku majstreamu rządowego i mocno finansowana przez Spółki Skarbu Państwa , bez tych pieniędzy od Spółek rządowych by upadła lub przędła na głodowych pieniądzach  i nie dziw się że piszą to co jest wygodne dla włodarzy którzy chcą nas wykluczyć z UE ? i dają pieniądze .

Wcale Polska nie musi się zgodzić na zalanie Żuław i to pewnie są jakieś symulacje grup ekologów europejskich  i Polska wcale nie musi to zaakceptować , ale fakt że coś napisano o tym , już zostało wyolbrzymione w narracji  przeciwko  UE ? To jest prasowwa nagonka w mediach  na UE.

 

Trzask też teraz twierdzi, że te 0kg mięsa na osobę w ramach ambitnego celu to tylko takie pitu pitu sobie on tylko powiedział.

A są nagrania jak się tym chwali, że się zobowiązał, że Warszawa jest ambitna, że kroczy na czele miast, by ratować planetę.

Różnica między jednym Trzaskowskim a drugim, pojawiła się tylko dzięki temu, że wybiła ludziom złość na te pomysły, niczym gó**o z "Czajki". Ten pomysł z zalaniem wielkiego areału był, raczej sobie ktoś dopowiedział, że to Żuławy. Raczej chodzi o jakieś nieużytki. Ale lepiej uważać. 

 

Ktoś mądry powiedział niedawno, że im dalej władza od ludzi, tym bardziej jej pomysły są odklejone od problemów ludzi. UE w obecnej formie jest tego smutnym przykładem. Jeśli nie dotrze do nich wkurw ludzi, to pojawiają się złe pomysły, które są następnie realizowane. 

To, co jest obecnie w mediach, to nie nagonka tylko zwrócenie uwagi na kiepski kierunek, w którym UE idzie. No chyba że wg Ciebie Nigel Farage też siedzi w kieszeni Kaczyńskiego?

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, michal79 napisał:

A są nagrania jak się tym chwali, że się zobowiązał, że Warszawa jest ambitna, że kroczy na czele miast, by ratować planetę.

Michal myslałem że jesteś bardziej rozgarnięty ? ? jak chcesz to jedz bez mięsa , załtwiaj potrzeby fizjologiczne nie do Czajki tylko pod krzaczek w parku ?

 

18 minut temu, michal79 napisał:

to nie nagonka tylko zwrócenie uwagi na kiepski kierunek, w którym UE idzie.

A od czego mamy europosłów ? Za co biora pieniądze ?  Niech zwracają uwagę ? na oczywiste głupie pomysły. Chyba że wolisz Putina i jemu wolisz zwracać uwagę ?Może Ciebie posłucha , żeby na przykład zakończył już tą wojnę ? ? My mamy do wyboru w naszym położeniu geostrategicznym w Środku Europy  ,  albo ta głupia UE , albo być pod butem Putina , wybieraj co lepsze. Nie jesteśmy Islandią wyspą na Atlantyku. ? 

  • Zdezorientowany 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, mirek. napisał:

marzyciel oni tylko patrzą żeby ich nie wywalili 

eurasy idą i piękna emerytura

Żeby ich wywalili i zabrali emeryturę do musieli by nakrać więcej i zostać skazanym przez sądy UE. Szczekać jeszcze mogą do woli. ?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tadek11 napisał:

Gazeta Prawna , jest na garnuszku majstreamu rządowego i mocno finansowana przez Spółki Skarbu Państwa ,

A skąd te cuda ? Pieńkowski  to kolega Kaczyńskiego ?

 

43 minuty temu, Tadek11 napisał:

A od czego mamy europosłów ? Za co biora pieniądze ? 

To co może miód będą Ci sprzedawać ? Tak swędzi jak czajka na jajkach ?

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tadek11 napisał:

Krzysiek , Gazeta Prawna , jest na garnuszku majstreamu rządowego i mocno finansowana przez Spółki Skarbu Państwa , bez tych pieniędzy od Spółek rządowych by upadła lub przędła na głodowych pieniądzach  i nie dziw się że piszą to co jest wygodne dla włodarzy którzy chcą nas wykluczyć z UE ? i dają pieniądze .

Wcale Polska nie musi się zgodzić na zalanie Żuław i to pewnie są jakieś symulacje grup ekologów europejskich  i Polska wcale nie musi to zaakceptować , ale fakt że coś napisano o tym , już zostało wyolbrzymione w narracji  przeciwko  UE ? To jest prasowwa nagonka w mediach  na UE.

 

Ale prze iez w gazecie wyborczej o tym samym piszą....

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Krzychu napisał:

Ale prze iez w gazecie wyborczej o tym samym piszą....

Pewnie w innym kontekście ? Nie czytam wyborczej , ale we wszystkich gazetach na okragło nas straszą, a to rakiem , a to kupisz ten samochód to czekją Ciebie kłopoty i masz problem itp. Media teraz nastawione sa na straszenie ludzi byle czym , bo strach zmusza ludzi do czytania , taka socjotechnika. Nie dajmy się zwarjować i bierzmy poprawkę na pismaków. Prawdę trzeba sobie wydedukować we własnej głowie i mniej wierzyć , a więcej mysleć . Jak widać złapałeś się na ten strach przed zalaniem Żuław , mnie by nawet do głowy nie poszyszło że to prawda , bo musieli by zalać depresyjne tereny również w Lammerfiord w Dani , tereny Zuidplaspolder w Holandji , tereny Neudndofr w Niemczech , czy tereny w delcie Rodanu we Francji. 

Jak w tych krajach UE nie zaleją to nas też nie mogą zmusić , żebyśmy zalali w Polsce Żuławy? Logiczne ? A ekolodzy sobie piszą pobożne życzenia taka ich natura , tak ja nasi Koledzy o pszczołach bez chemii ? A przecież nawet zwykła woda to tez chemia ? 

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, gajowy napisał:

  Jeśli dobrze się orientuję to po lubelskich czarnoziemach Żuławy są najbardziej urodzajnymi rolniczo terenami w naszym kraju? Ciekawe jakie inne państwo by się na to zgodziło?

Racja. Teraz tam pola zaorane i widać jaka czarna ziemia jest. 

Ciekawostką jest to, że nie ma żadnych wzgórz, mało jest drzew, ani jednej łąki. Same pola pod rzepaki i zboża. Tam jakbym miał pszczoły to bym je pędził na maxa na wiosnę żeby biły rekordy rzepaku a potem ze wszystkich produkcyjnych odklady na sprzedaż - i praktycznie po sezonie. 

Link to comment
Share on other sites

a co ty taki zdziwiony zima jest 

i myślę że do 20 marca tak będzie

ale producent matek na R się kłócił na FC że już wiosna

a po za tym oczym my mówimy jaka wiosna?

w nocy dzisiaj 0 ale w dzień tylko plus 2

Edited by mirek.
Link to comment
Share on other sites

Moje prognozy co prawda nie zapowiadają aż takich mrozów, ale pogoda będzie nielotna przez najbliższy tydzień, a jeśli wierzyć dalszym szacunkom, to i przez dwa. Dobrze, że były te porządne obloty pierwszego stycznia...

 

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tadek11 napisał:

Podobno prognozy pogody  na najbliższe dni zapowiadają mróz nawet do - 14 st.C

 Ja co prawda aż takich mrozów dla Mazowsza nie widziałem w prognozach ale szanse na wyjście z uli dla pszczół w zasadzie na 21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny. Z drugiej strony - mnie to nie martwi. U mnie ważnym pożytkiem ( co prawda pyłkowym) jest olsza czarna. I póki co nie kwitnie, więc nie martwię się, że pszczoły się nie załapią. W zeszłym roku lekko się ociepliło, olsza zakwitła a potem zrobiło się zimno i pszczoły niewiele z niej skorzystały. I mam wrażenie , że były na tym rozwojowo do tyłu w porównaniu rokiem wcześniejszym, gdzie na cały okres kwitnienia była temperatura lotna a drzewa huczały od moich pszczół ( w linii prostej niektóre miały ze 30 metrów do najbliższych drzew)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tadek11 napisał:

Czyli z Twojego telefonu ? ? U mnie rano dzisiaj -7st.C wskazania  termometru .

 

Windguru. Teraz w ogóle dla Lublina na 11 marca zapowiadają 7 stopni na plusie. Tylko ma wiać trochę...

Link to comment
Share on other sites

Szpaki przyleciały dwa dni temu coś opóźnienie maja w tym roku :) pogoda iście zimowa pada i topnieje do tego rześki wiatr ? żyć nie umierać . Jeszcze w czwartek były intensywne loty po pyłek,  żółty jasno zielony i pomarańczowy,  do tego okupacja poidła (jeden ul to wyglądał jakby się roił , całe towarzystwo wyszło na zewnątrz w locie lub spacery po południowej ścianie ula ..nie umiem dodać zdjęcia )  . Wyprostowały skrzydełka i znowu musiały się zabunkrować w ulach. Prognozy dopiero koło 20 marca pokazują po 9 stopni ;).   

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Madzin napisał:

 Prognozy dopiero koło 20 marca pokazują po 9 stopni ;).   

Trzymamy Ciebie za słowo ? Obiecasz nam  ? ? Oby tak było ? Dobrze że masz nadzieję , bez nadzieji nasz Świat by nie miał sensu ?

Pozdrawiam 

Tadek

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Madzin napisał:

Szpaki przyleciały dwa dni temu coś opóźnienie maja w tym roku :)

 

Ja czekam na bociany . Zwykle są w ostatnim tygodniu marca. Szpaki przylatują tylko po to żeby zniszczyć moje czereśnie :( , a podobno to pożyteczne , owadożerne ptaszki ?

 

U mnie jeszcze zima , na foto dzisiejsza zimowa kąpiel w jeziorze. Pan i Pani w jeziorze , potomek z psem ich pilnuje. Ja z psem podglądam i robię zdjęcie. Zimno od samego patrzenia. Jezioro pokryte jeszcze cienkim lodem po całości

 

 


0393ca198213da96med.jpg

 

zdjęcia wstawiam za pomocą strony fotosik.pl  , choć można i innym żródłem

https://krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=6969

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Madzin napisał:

Szpaki przyleciały dwa dni temu coś opóźnienie maja w tym roku

  E tam, jakie opóźnienie, przecież czereśni jeszcze nie ma?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, gajowy napisał:

  E tam, jakie opóźnienie, przecież czereśni jeszcze nie ma?

Ale byłem dzisiej na lodowisku świetna jazda jeszcze , , do 12 mrca póżniej zamykają lodowisko ? naprawdę dobrze jeżdzę  na łyżwach nie  zawiedziesz  się na pewno  i dzieciaki troche poduczę  ?

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Tadek11 napisał:

Ale byłem dzisiej na lodowisku świetna jazda jeszcze , , do 12 mrca póżniej zamykają lodowisko ? naprawdę dobrze jeżdzę  na łyżwach nie  zawiedziesz  się na pewno  i dzieciaki troche poduczę  ?

 Ja liczyłem że dziś do Bałtowa na narty podjadę na zamknięcie sezonu. Ale naderwałem sobie jakiś mięsień nad pośladkiem i dziś rano nie byłem w stanie sobie sam zawiązać buta i wsiąść do samochodu. Więc narty odpadły, póki ból nie przejdzie to i na lodowisko się nie wybiorę... DO 12 marca jest szansa że jakoś to zaleczę...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.