Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Przegląd po zimie; dużo ramek z "pokarmem z jesieni"


Recommended Posts

Wczoraj się okazało, że mam ponad 60 ramek warszawskich poszerzanych z pokarmem zimowym. Pochodzą z rodzin upadłych jesienią, bo w większości widać, że kłąb ledwie był uwiązany u dołu. 

Praktyka pszczelarska wskazuje aby pokarmu po upadłych rodzinach po prostu się pozbyć. Każdy tak mówi dopóki sam nie trafi przed ten dylemat. 60 ramek warszawskich poszerzanych to w tym przypadku ponad 100 kg pokarmu zaklepionego. 

W związku z tym, że zmianiam lokalizację pasieki na inną ramkę - nie dam ich do zimowli. Muszę odwirować pokarm i przetopić ramki. 

Czy znacie jakiś sposób aby potencjalnie zdezynfekować odwirowany pokarm? 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

Ja bym to zagotował, odzyskasz wtedy cały pokarm... Susz niestety do wywalenia bo z plastrami bym wrzucał do gara i odzyskiwał od razu syrop... I wykorzystać do podkarmiania odkładów w sezonie.. 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Sołtys napisał:

Ja bym to zagotował, odzyskasz wtedy cały pokarm... Susz niestety do wywalenia bo z plastrami bym wrzucał do gara i odzyskiwał od razu syrop... I wykorzystać do podkarmiania odkładów w sezonie.. 

 

Wtedy po zagotowaniu syrop będzie koloru suszu, prawie czarny. Więc będzie to też ekstrakt z suszu - który z czarnych ramek nie zawsze jest korzystny. 

A czy zagotowaniem nie podniosę wskaźnika hmf? Myślałem już o godzinnej pasteryzacji w 60 st C. I dodaniem sporej ilości kwasku cytrynowego, po czym na zimę mieszałbym z syropem cukrowym aby zneutralizować uprzednio dany kwasek który służył do dezynfekcji 

Link to comment
Share on other sites

Ja to zrobiłem tak, że pogniotłem w garze, dodałem dwa litry wody na litr mikstury. Potem drożdże i takie tam. 

Fotka poglądowa, nie moja.

 

Po około miesiącu fermentacji w wiadrze z całą miazgą, wycisnąłem przez worek i dałem normalnie do gąsiora.

 

 

miod-pitny-trojniak.jpg

 

 

Edited by michal79
Link to comment
Share on other sites

Przed taką opcją ponownego wykorzystania pokarmu zimowego , zawsze jest jakieś ryzyko. i ważna jest tu moim zdaniem selekcja ramek zaraz po zimowli pod kątem z jakiego powodu posypała się rodzina , bo jeżeli na przykład nie przeszła przerwy pomiędzy korpusami i się posypała "z głodu"  w cudzysłowie  ramki wyżej są czyste nie zapleśniałe bez śladów kału po biegunce to ,można zaryzykować je powtórnie użyć do odkładów czy do odwirowania , to samo dotyczy ramek nadmiarowych wycofanych z przezimowanych rodzin w celu pozbycia sie nadmiaru pokarmu i zrobienia matce miejsca do czerwienia. Natomiast ramki zapleśniałe mocno , pokryte odchodami pszczół po biegunce ja nigdy nie wykorzystuje ponownie dla pszczół i wtedy decyzja co z tym robić najlepiej jak Koledzy pisali wyżej przerobić na koniaczek lub miodek pitny owocowy lub wino owocowe  , bo na tradycyjny miód pitny to trzeba użyć prawdziwego miodu a nie przerobionego syropu.  

Jak by co i miałbyś problemy z nadmiarem  to wpadniemy do Ciebie na degustację. 

Pozdrawiam

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tadek11 napisał:

  , bo na tradycyjny miód pitny to trzeba użyć prawdziwego miodu a nie przerobionego syropu.  

Jak by co i miałbyś problemy z nadmiarem  to wpadniemy do Ciebie na degustację. 

Pozdrawiam

 

Na tych forach dla winiarzy to i wino musi być tylko z winogron, bez dodatku cukru... inaczej nie ma prawa nazywać się winem... 

Świat jest pełen zasad. Ale najważniejsze w produktach fermentacyjnych, to żeby przynosiły radość twórcy i jego przyjaciołom. :)

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, michal79 napisał:

Na tych forach dla winiarzy to i wino musi być tylko z winogron, bez dodatku cukru... inaczej nie ma prawa nazywać się winem... 

Świat jest pełen zasad. Ale najważniejsze w produktach fermentacyjnych, to żeby przynosiły radość twórcy i jego przyjaciołom.

pol_pl_Denaturat-fioletowy-Phenix-500ml-

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, michal79 napisał:

 

 

Świat jest pełen zasad. Ale najważniejsze w produktach fermentacyjnych, to żeby przynosiły radość twórcy i jego przyjaciołom. :)

 

Masz rację zasady są najważniejsze. Ale dla zasady tego co proponuje Darek nie polecam . Tak samo jak i doborem towarzystwa do trunków  

kto z chłopem pije ten z nim śpi w rowie 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Tadek11 napisał:

Tak samo jak i doborem towarzystwa do trunków  

Bo nie pije się z bele kiem . Jak spać w rowie to w dobrym towarzystwie . Mój Majster w gorzelni twierdził że  denaturat to dobra rzecz tylko ma złą opinię .?

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, daro napisał:

Bo nie pije się z bele kiem . Jak spać w rowie to w dobrym towarzystwie . Mój Majster w gorzelni twierdził że  denaturat to dobra rzecz tylko ma złą opinię .?

Byłem kiedyś z kierowcą na Ząbkowskiej w Warszawie po trzy beczki denaturatu dla firmy i magazynier mówił chłopy możecie pić ten nie jest skażony tylko zabarwiony. 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Nacek napisał:

Znajomy pszczelarz chwalił się że odwirowaniu syrop sprzedał zawodowemu bimbrownikowi po 6 zł za kilogram.

To marnie, ja znam wielu takich forumowiczów  co bez wstydu  sprzedają taki syrop w cenie miodu i klient jest zachwycony bo smaczny i zdrowy , lepszy niż miód bo na ziołach. Choć w obecnych okolicznościach przyrody burak to jedyny pewny wziątek. U mnie nawet 20 letnie śliwy w tym roku wymarzły. Taki mamy klimat , jak mawia klasyk.

Edited by manio
Link to comment
Share on other sites

W dniu 19.05.2021 o 07:45, Krzychu napisał:

/.../ Muszę odwirować pokarm i przetopić ramki. 

Czy znacie jakiś sposób aby potencjalnie zdezynfekować odwirowany pokarm? 

Jeśliś nadal z tym 'dylematem' .....

Nie znam sposobu "zdezynfekowania" , ale można...

... odwirowany syrop wykorzystaj , jak wyżej podpowiadano, do .... 

 Przez jakiś czas przechowaj w szczelnym pojemniku aż do ... agrestu (porzeczka też może być),   czyli gdy pojawi się w sprzedaży agrest. Wtedy zrobisz sobie z tego 'odwirowanego pokarmu' taki 'agrestowy napitek'  - wtedy dłużej będziesz mógł .... przechować bez obawy zepsucia - nawet zyskiwał będzie na ....

 

PF

 

ps 

 ta siedemnastowieczna receptura nie przekonuje mnie  .... zupełnie i ...

... i Tobie też nie polecam .... 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.